Служба судової охорони – новий рівень безпеки у судах

17644
коментарі відсутні

Служба судової охорони – новий рівень безпеки у судах

Служба судової охорони відносно нова структура в Україні. Їй трохи більше двох років. На Донеччині територіальне управління розташоване у Дружківці. Нині в обласній службі працюють 200 співробітників, які охороняють судові установи.

 

Нова структура

 

Раніше судові установи України охороняв спецпідрозділ «Грифон». Зі створенням Національної поліції його було ліквідовано. Службу судової охорони створили у 2019 році. В обов’язках працівників нової структури – підтримка громадського порядку в суді, охорона приміщень та іншого майна установ, захист суддів та працівників апарату, а також співробітники мають убезпечити усіх учасників процесу.

На Донеччині територіальне управління з’явилося торік. Під охороною служби усі 28 судових установ області. Нині офіс управління знаходиться у Дружківці в будівлі колишнього відділу статистики. Споруда потребувала капітального ремонту: перекриття даху, заміни усіх комунікацій, встановлення вікон та дверей. Крім цього, нова структура потребувала кадрів.

«Національна поліція була заснована на базі колишньої міліції, Нацгвардія – на Службі внутрішніх військ. Нам не було на чому засновуватися. Тож, з одного боку, це було дуже класно, бо ми створювали ту службу, яку хотіли бачити. З іншого боку, дуже складно, бо не було основи. Перші роки становлення дуже важкі тому, що потрібно було і набрати особовий склад, який би гідно виконував свої службові обов’язки, і створити матеріально-технічну базу. На першому етапі це дуже проблемні питання»,  – розповів начальник Територіального управління Служби судової охорони у Донецькій області Андрій Єпур.

 

Служба судової охорони – новий рівень безпеки у судах - Фото №1

Начальник Територіального управління Служби судової охорони у Донецькій області Андрій Єпур

 

Отож, будівлю відремонтували, з оснащенням частково допомогли міжнародні партнери. Співробітників до Служби набирають на конкурсній основі. Серед вимог до кандидатів – фізична підготовка та знання української мови.

 

У суді – лише учасники процесу

 

Пандемія коронавірусу внесла зміни й у судові засідання. Нині вхід до установ обмежили. Відвідувати суди можуть безпосередні учасники процесу: потерпілі, обвинувачувані, адвокати та свідки. Крім цього для висвітлення засідань допускають журналістів та громадських активістів.

«Правила пропуску до суду прописують керівники апаратів самих установ. Ми тільки дотримуємося цих правил: якщо скажуть пускати всіх, ми будемо пускати, але все одно проводитимемо температурний скринінг, а також стежитимемо за дотриманням маскового режиму для того, аби не розповсюджувати коронавірус», – каже Андрій Єпур.

Для співробітників управління періодично влаштовують тренінги, аби вдосконалити їхні навички у роботі. Зокрема це заняття з правил дорожнього руху, з надання першої долікарської допомоги. Крім цього, проводять спеціальні навчання, під час яких моделюють різні безпекові ситуації.

 

Ірина Мартинова


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика