США посилюють тиск на РФ за Донбас
Прес-центр штабу проведення Операції об’єднаних сил (ООС) повідомляє, що минулої доби, 24 травня, ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил залишалася контрольованою.
За даними прес-центру найбільш активні бойові дії тривали в районах населених пунктів Луганське, Зайцеве, Новолуганське, Новоселівка, Новотороїцьке, Богданівка, Гранітне, Чермалик.
Російсько-окупаційні війська 36 разів порушили режим припинення вогню, з них 12 разів відкривали вогонь з артилерії та мінометів. Підрозділи Об’єднаних сил вели активну оборону та давали адекватну відповідь по всій лінії зіткнення.
Окупанти продовжують грубо порушувати норми Міжнародного гуманітарного права. Вчора ранком ними з гармат калібру 152мм та мінометів калібру 120мм було обстріляно місто Торецьк. Загалом по місту російсько-окупаційнии військами було випущено 35 снарядів та мін.
4:45 противник підступно відкрив вогонь по населеному пункту Стара Миколаївка зі 152 мм гармат. Як завжди, вогонь вівся з житлових кварталів Горлівки.
Тим часом на дипломатичному «фронті» США посилюють тиск на РФ: повністю підтримують результати розслідування Міжнародної слідчої групи, яка прийшла до висновку, що ракета, котра збила в 2014 році над Донбасом Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines рейсу МН17, була випущена комплексом Бук, який належав російським військовим.
Про це йдеться в заяві офіційного представника Держдепартаменту США Хізер Нойерт, опублікованому в четвер, 24 травня.
«Сполучені Штати повністю довіряють висновкам, представленим голландським прокурором… Це заява підтверджує й доповнює те, що ми говорили з перших днів цієї трагедії: MH17 був збитий ракетою російського ЗРК Бук, випущеної з території Східної України, що контролюється силами РФ і силами, які знаходяться під керівництвом РФ», – заявила Нойерт.
Вона нагадала «про вимогу Ради Безпеки ООН про те, щоб винні … були притягнуті до відповідальності й щоб всі держави в повній мірі співпрацювали у встановленні винних».
«Настав час для Росії перестати брехати й прояснити свою роль», – жорстко зазначила Нойерт.
Тим часом спеціальний представник Держдепартаменту США Курт Волкер заявив, що Гуманітарна ситуація на сході України, особливо поблизу зон бойових дій на Донбасі, ускладнюється протягом тривалого часу й зараз вимагає термінових рішень.
«Відзначається погіршення гуманітарної ситуації протягом тривалого часу», – зазначив представник американського зовнішньополітичного відомства.
За словами дипломата, залишаються обмеженими можливості людей для пересування. Особливо це відчувається в приватному секторі поблизу лінії розмежування. Також, за його словами, небезпечною залишається ситуація з питною водою через пошкодження вузлів цієї інфраструктури, а також затоплення шахт, у тому числі радіоактивно забруднених.
Волкер також звернув увагу на ризик для життя людей, які проживають у районах бойових дій і страждають від постійних обстрілів, в тому числі, прицільного снайперського вогню.
Також Волкер зазначив, що дії Росії на сході України – військова операція.
«Ми запропонували рішення, згідно з яким на Донбасі будуть розміщені миротворчі сили ООН. Ці сили повинні замінити війська, забезпечити безпеку в регіоні й взяти під свій контроль кордон», – сказав Волкер.
Це повинно створити посилання для реалізації Мінських угод.
«Справа за Володимиром Путіним, якщо він у цьому зацікавлений. Я думаю, що відновити мир можливо», – додав спецпредставник США.
Водночас, Палата представників Конгресу США підтримала військову допомогу Україні на суму 250 мільйонів доларів. Законопроект передбачає поставку летальних оборонних озброєнь. Конкретні види зброї в документі не вказані.
Незважаючи на підтримку Палати представників, документ повинен бути схвалений Сенатом, який розглядає свою версію законопроекту. Перш, ніж ініціатива попрямує на підпис президенту, дві версії законопроекту необхідно об’єднати в одну.
Таким чином можна констатувати, що США продовжують тиснути на РФ на «дипломатичному фронті».
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!