США зробила вибір по Україні: Росія має відступитися

5300
коментарі відсутні

США зробила вибір по Україні: Росія має відступитися

Схоже що у міжнародній політиці чаша терезів остаточно хитнулися на сторону України і особливо помітно це стало після засідання Генеральної Асамблеї ООН 20 вересня.

Як повідомляв Антикризовий медіацентр під час свого виступу в ООН президент України Петро Порошенко рішуче відкинув запропонований Росією варіант розміщення миротворців ООН виключно на лінії розмежування сторін та наполягав на необхідності їхнього розміщення вздовж тієї частини українсько-російського державного кордону, що зараз не контролюється нашою державою.

За словами президента «це саме той ключ до врегулювання, оскільки не може бути мови про успіх у поверненні світу на Донбас без упередження проникнення російських регулярних військ, озброєння, обладнання і найманців на Донбас».

Після своєї промови Петро Порошенко покинув залу а слідом за ним вийшов віце-президент США Майкл Пенс, тим самим пропустивши виступ глави російського МЗС Сергія Лаврова. За думкою оглядачів це не було простою випадковістю, а було свідомим кроком, що мав підкреслити незгоду як України так і Росії із запропонованою РФ резолюцією щодо введення миротворців на Донбас «виключно з метою забезпечення охорони працюючої на Донбасі місії ОБСЄ та лише уздовж лінії розмежування сторін», тобто україно-російський кордон мав би лишатися без уваги миротворців, що категорично не влаштовувало Україну.

21 вересня у російському Міністерстві закордонних справ знову категорично заперечили необхідність розгортання миротворців на україно-російському кордоні.
«Вони [представники України] хочуть розгортання оонівців по всій території України, включаючи російсько-український кордон, – сказав він. – Росія не є стороною в цьому конфлікті, тому немає ніякого сенсу в розгортанні миротворців на кордоні», – заявив російському виданню «ТАСС» заступник міністра закордонних справ Росії Геннадій Гатілов.

Оскільки натяк на те, на чиєму боці Сполучені Штати Америки та думка Європи чи то не був зрозумілим для РФ, чи то свідомо ігнорувався, на Заході вирішили висказатися про це більш відверто і зрозуміло.

Так, Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг під час зустрічі із міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим заявив, що повністю підтримує ідею про введення миротворчої місії ООН в Донбас.

Столтенберг підкреслив, що важливо розмістити миротворців не тільки на лінії зіткнення, як пропонує Росія, але і на всій території конфлікту на сході України. передає Deutsche Welle.

Більш того, 21 вересня президент України Петро Порошенко під час особистої зустрічі із президентом США Дональдом Трампом обсудив ситуацію стосовно введення миротворців на Донбас і за словами Петра Порошенко керівник Сполучених Штатів Америки повністю погодився із позицією нашої країни щодо введення миротворчої місії ООН на Донбас.

«Важливо, що США повністю підтримали пропозиції України, мої пропозиції, які були озвучені ще в 2015 році, про розміщення на сході України, на окупованій території, миротворців з мандатом Ради безпеки ООН. Я підкреслюю, українську позицію, яка передбачає мандат на всю окуповану територію на сході України, включаючи неконтрольований ділянка українсько-російського кордону, що виключить можливість проникнення російських військ і служитиме справі миру», – повідомив Порошенко під час брифінгу після зустрічі з американським лідером Дональдом Трампом.

«Ми домовилися, що наша головна мета – це деокупація, відновлення суверенітету і як можна швидше принесення світу в Україну. Це те, чого хочу я, як український президент, і це те, в чому нас підтримують ключові держави світу. Це важливо», – зазначив президент передає канал «112 Україна».

Тож американська дипломатія всілякими способами дає зрозуміти РФ, що варіант введення миротворців на якому наполягає Україна є біль сприйнятливим та майже неминучим. Звичайно ж, Росія може почати перешкоджати прийняттю такого рішення, та навіть спробувати скористатися правом вето, проте з вуст країни, що намагається виступати головним «миротворцем» ситуації на Донбасі це буде виглядати вкрай дивно.

Втім, Російська Федерація може спробувати творити перешкоди в більш м’якій формі,
затримуючи прийняття рішення, наприклад, уточнюючи пункти майбутнього мандату миротворців, їхнього чисельного та іншого складу, наприклад наполягати на включенні до контингенту військових Росії чи союзних їй держав на кшталт Беларусі чи Казахстану.

Проте якщо США рішуче настроєні на підтримку саме українського варіанту миротворців та підтримки України, навряд чи це допоможе, до того непоступливість Росії у питанні миротворців може призвести до позитивного рішення США надати Україні летальну зброю, цілком можливо, що саме така альтернатива введенню миротворців була заявлена на серпневих переговорах спеціального представника США по питанням України Курта Волкера та помічника президента РФ Владислава Суркова.

Микита Синицін


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика