Старобільський район вибудовує підґрунтя для інвесторів та допомагає власному бізнесу

4312
коментарі відсутні

Схематичне зображення карти Старобільського району

Оновлення інвестиційного паспорта Старобільського району та створення детального каталогу міжнародних грантових, кредитних програм і державної допомоги для місцевого бізнесу – ці два ґрунтовних документи спрямовані на покращення інвестиційного клімату в регіоні та на підтримку підприємницької діяльності.

Презентація та всебічне обговорення Інвестиційного паспорта Старобільського району відбулися наприкінці грудня минулого року у форматі «круглого столу» за участю представників місцевого самоврядування, бізнесу та громадськості.

 

Збільшення району – нові інвестиційні можливості

 

Потреба в оновленні інвестпаспорта виникла внаслідок територіальних змін, що відбулися в районі. З укрупненням Старобільського району у 2021 році до нього увійшли території Біловодської, Білолуцької, Марківської, Міловської, Новопсковської селищних, Старобільської міської, Чмирівської та Шульгинської сільських територіальних громад.

Громади мають відмінності у площі, демографії, економічному та культурному потенціалах, розвитку інфраструктури, наявності водних об’єктів, корисних копалин тощо.

 

Старобільський район вибудовує підґрунтя для інвесторів та допомагає власному бізнесу - Фото №1

Старобільський район багатий на корисні копалини

 

Кожна громада унікальна по-своєму та має можливості для розвитку. Однак власних ресурсів недостатньо – для пожвавлення економіки потрібні інвестиції, а також бюджетні та позабюджетні джерела фінансування розвиткових проєктів.

Для того, щоб потенційний інвестор мав якомога детальнішу інформацію про район в цілому та про кожну територіальну громаду окремо, створений Інвестиційний паспорт Старобільського району. У ньому можна знайти актуальні дані про наявне соціально-економічне становище, потенційні економічні можливості та реалізовані інвестиційні проєкти.

 

Старобільський район вибудовує підґрунтя для інвесторів та допомагає власному бізнесу - Фото №2

Надходження інвестицій у Старобільський район збільшилося майже на 50%

 

Інвестиційний паспорт містить структуровані дані про весь Старобільський район з розподілом по кожній громаді окремо за такими напрямками:

  • демографічний, кадровий потенціал та освіта,
  • географічні особливості території,
  • структура економіки, стан малого та середнього підприємництва,
  • інвестиційні фактори, міжнародна співпраця,
  • впровадження SMART-технологій, інновацій,
  • розвиток туризму та дозвілля,
  • наявність вільних земельних ділянок та комерційної нерухомості,
  • пріоритетні для інвестування сфери діяльності та інвестиційні пропозиції громад,
  • контактні дані представників громад, які відповідають за залучення інвестицій.

Інвестиційний паспорт району орієнтований на залучення як вітчизняних, так і іноземних інвестицій. Поки що він існує в електронному вигляді, але незабаром планується виготовити екземпляри в друкованому вигляді з перекладом на англійську та інші мови.

 

Каталог на допомогу бізнесу

 

На додаток до інвестиційного паспорта у Старобільському районі створено дуже зручний та детальний Інформаційний каталог для підприємців. У ньому містяться усі грантові міжнародні та вітчизняні програми, умови банківського кредитування та отримання державної допомоги – все те, що може поліпшити ведення бізнесу.

Цей каталог стане в нагоді малим підприємцям, а також представникам середнього бізнесу, які матимуть дієвий інструмент для залучення додаткових коштів на розвиток своєї діяльності. У каталозі стисло, але детально прописано, на які види підтримки можна розраховувати від міжнародних організацій та банкових установ, які види державної допомоги існують за різними напрямами підприємницької діяльності.

 

Старобільський район вибудовує підґрунтя для інвесторів та допомагає власному бізнесу - Фото №3

 

Своєю чергою фахівці відділів соціально-економічного розвитку, що працюють в Старобільській райдержадміністрації та в окремих громадах району, мають забезпечити підприємцям відповідний супровід. Якщо, наприклад, представник бізнесу має ідею або конкретний проєкт та шукає під нього кошти, влада повинна допомогти написати заявку та скласти проєктно-кошторисну документацію.

 

Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика