«Стаємо сильнішими разом»: в Україні стартує українсько-швейцарський проєкт допомоги дітям

16176
коментарі відсутні

«Стаємо сильнішими разом»: в Україні стартує українсько-швейцарський проєкт допомоги дітям

В Україні розпочинається українсько-швейцарський проєкт DECIDE «Стаємо сильнішими разом», який направлений на допомогу дітям, що постраждали від війни.

Ініціатива триватиме протягом 2023-2024 років і охоплюватиме всі регіони, де це можливо з міркувань безпеки.

Проєкт «Стаємо сильнішими разом» розрахований на дітей, вчителів, керівників шкіл, управлінців освітою в громадах, шкільних психологів та батьків. Він здійснюється у співпраці Офісу уповноваженого ВР з прав людини, Міносвіти та науки, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури.

 

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець під час презентації проєкту зазначив, що через війну всі українські діти потребують допомоги. І це великий виклик для держави.

«Є діти, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, є діти, які перебувають безпосередньо на лінії зіткнення. Окреме питання, як дітей звідти вивезти. Окреме питання дітей, які виїхали за кордон, як українська держава повинна забезпечити, щоб вони продовжували отримувати українську освіту. І головне, щоб після завершення війни у них було бажання повернутися в Україну», – сказав він.

За його словами, в рамках проєкту започатковується освітній курс для вчителів, керівників освітніх закладів, керівників громад, шкільних психологів та батьків. Вони мають розуміти, як у психологічному сенсі вплинула війна на кожну дитину.

Будуть також вирішуватися питання стосовно навчання дітей на ТОТ, механізму видачі їм документів про освіту, механізму їх вступу до українських вишів.

Для дітей, які проживають на лінії фронту – забезпечення евакуації в безпечні місця, де вони можуть навчатися.

Крім того, в рамках проєкту вирішуватиметься питання забезпечення безпеки освітнього процесу, починаючи від обладнання укриттів до обладнання їх всім необхідним.

6 напрямків проєкту «Стаємо сильнішими разом»

 

  1. Нові компетентності вчителя в умовах воєнного стану.

Курс для освітян «Стаємо сильнішими разом» про ненасильницьку комунікацію, розвиток толерантності, інтеграцію дітей ВПО, а також створення сприятливої атмосфери в класі за допомогою інструментів ОДГ/ОПЛ.

  1. Права людини та громадянина.

Просвітницька кампанія щодо захисту прав дитини, налагодження співпраці з органами місцевого самоврядування, а також експертна підтримка системи моніторингу захисту прав дитини уповноваженого ВР з прав людини.

  1. Психологічна підтримка.

Впровадження у співпраці із закладами післядипломної педагогічної освіти освітніх програм щодо «першої психологічної допомоги».

  1. Підтримка дітей з особливими освітніми потребами.

Впровадження освітніх програм підвищення кваліфікації фахівців ІРЦ щодо роботи із психологічною травмою та нозологіями, що спричинені війною.

  1. Безпечний освітній простір в закладах освіти.

Консультації, тренінги для керівників та працівників органів управління освітою щодо створення в закладах освіти безпечного освітнього простору.

  1. Громада безпечна для дитини.

Консультативно-дорадчі заходи щодо створення моделі безпечної громади для державних службовців, голів та управлінців освітою територіальних громад.

Ініціатива триватиме протягом 2023-2024 років. Вона охоплюватиме всі регіони, де це можливо з міркувань безпеки.

Протягом 2023 року планується, що 50 тисяч вчителів пройдуть навчання, тренінги для про інтеграцію та права дитини, практичні тренінги щодо першої психологічної допомоги, буде проведено консультації та тренінги для керівників ОТГ та закладів освіти.

Загалом планується, що ініціативою буде охоплено понад 250 тис. дітей та їхніх батьки.

Ірина Міщенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика