Сучасне “біле рабство”: у Краматорську обговорили механізми протидії торгівлі людьми

3778
коментарі відсутні

Сучасне “біле рабство”: у Краматорську обговорили механізми протидії торгівлі людьми

Понад 160 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми з 1991 року по теперішній час. Такі невтішні дані дослідження, що проводилось на замовлення Міжнародної організації з міграції (МОМ), були наведені під час прес-конференції “Досвід впровадження Національного механізму взаємодії в сфері протидії торгівлі людьми в Донецькій області”. Захід відбувся в Антикризовому медіа-центрі за ініціативою Донецької обласної Ліги ділових і професійних жінок, за участю представників Донецької облдержадміністрації та ОБСЄ – організації, яка допомагає постраждалим і координує зусилля української влади з протидії торгівлі людьми.

“В Донецькій області зареєстровано 22 людини, які мають законодавчо обґрунтований статус постраждалих від торгівлі людьми. Серед них є жінки та чоловіки. Більшість з них відчули на собі сексуальну експлуатацію, але останнім часом набирає обертів трудова експлуатація. Постраждалі отримують матеріальну допомогу, а також соціальний супровід у вигляді адаптування в суспільстві, психологічні і медичні послуги, пошук роботи тощо”, – зазначила Наталя Костенко, начальник відділу в справах сім’ї, молоді та ґендерної рівності Департаменту ДонОДА у справах сім’ї, молоді та спорту.

З початком бойових дій на Донбасі проблема загострилася. В країні з’явилися тисячі людей, що були вимушені залишити свої домівки, податися в різні, під час незнайомі, населені пункти, де їм дуже складно знайти роботу – джерело забезпечення свого існування. Стан, у якому знаходяться ці люди, можна характеризувати як уразливий, вони під час не в змозі приймати адекватні рішення, що стосуються пропозицій роботи. Ось і хапаються за об’яви з “вигідними” пропозиціями працевлаштування за кордоном, не припускаючи, якими можуть бути наслідки нерозважливої згоди.

Водночас розслідування та виявлення таких злочинів досить складне. Адже торгівля людьми – це латентний, прихований злочин. Постраждалих від неї складно ідентифікувати через низький рівень обізнаності населення, відсутність правових знань, приховування фактів обставин справи та страху самих постраждалих заявити про ситуацію, в яку вони потрапили.

“Тому необхідно вживати превентивні заходи щодо запобігання такому ганебному явищу та поширювати інформацію про можливі наслідки. Наша організація з 1998 року співпрацює з ОБСЄ в цьому напрямку. Наші спільні зусилля спрямовані на впровадження Національного механізму взаємодії в сфері протидії торгівлі людьми, який було розпочато як пілотній проект у Донецькій та Чернівецькій областях, а зараз охоплює всю країну”, – розповіла Вікторія Касьяненко, представниця Донецької обласної Ліги ділових і професійних жінок.  

Проте, слід зазначити, що останнім часом намітились певні позитивні зрушення у ставленні до проблеми торгівлі людьми як пересічних громадян, так і представників владних структур. В Україні створено правову базу для боротьби з торгівлею людьми: КК України в ст. 149 встановлює відповідальність за цей вид злочину, розроблено урядову програму щодо запобігання торгівлі жінками й дітьми. Таким чином, в Україні торгівлю людьми визнано тяжким злочином на законодавчому рівні.

“Спільно з 56 іншими країнами-учасницями ОБСЄ, Україна взяла на себе зобов’язання впроваджувати всеосяжний підхід та забезпечити взаємодію державних органів у боротьбі з торгівлею людьми. Завданням місії Координатора проектів ОБСЄ в Україні є власне підтримка зусиль національних партнерів. Варто зазначити, що у 2017 році уряд України досяг якісного співробітництва у втіленні механізму взаємодії. Крім того, було багато інформаційних кампаній про торгівлю людьми, отже більше українців дізналося, які злочини входять у поняття “торгівля людьми”. Тому вони стали частіше звертатися за допомогою до профільних організацій та державних органів”, – підкреслила Надія Кондибіна, представниця ОБСЄ, національний спеціаліст проектів Протидія торгівлі людьми та міграція .

За її словами, на даний час трудова експлуатація перевищує сексуальну. Враховуючи ці чинники, Кабінет Міністрів планує вдосконалити державну політику щодо запобігання торгівлі людьми та посилення відповідальності за порушення трудового законодавства. Зокрема, до парламенту внесено урядовий законопроект № 6125, яким пропонується посилити протидію торгівлі людьми та захист постраждалих громадян.

В Україні вже надається державна підтримка особам, які постраждали від торгівлі людьми, зокрема соціальна, медична, правова, освітня та матеріальна. Із заявою про необхідність такої допомоги слід звертатись до найближчої місцевої державної адміністрації за місцем проживання. Контакти в регіонах України можна знайти на веб-сторінці Міністерства соціальної політики України.

Корисні телефони:

Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0-800-505-501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні); 527  (безкоштовно з номерів Київстар, МТС, Vodafone та lifecell).

Департамент боротьби з торгівлею людьми Національної поліції України: (063) 195 00 58; (098) 481 03 45; (050) 023 46 78.

Гаряча лінія МЗС України для громадян України, які опинилися в надзвичайних ситуаціях за кордоном: (044) 238 16 57.

Якщо Ви постраждали від торгівлі людьми за кордоном або в межах України, телефонуйте за номером Департаменту боротьби зі злочинами, що пов’язані з торгівлею людьми  МВС України:  (044) 374 37 79 (пн – сб. з 09:00  до 18:00).

В екстрених випадках та стосовно розшуку осіб, зниклих за кордоном, можна звертатися на гарячу лінію Укрбюро Інтерполу: (044) 254 98 36 (цілодобово).

Сучасне

Сучасне

Сучасне

Сучасне

Сучасне


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика