Сухі супи для Перемоги готують у Кропивницькому

4386
коментарі відсутні

суп на передову

Волонтерська спільнота у Кропивницькому готує сухі супи та борщі для військових, тероборони та місцевих жителів прифронту.  До процесу долучились переселенці з Донеччини.

 

Попередній досвід

 

Ініціатива «Годуємо патріотів» об’єднала близько 400 волонтерів, які щотижня готують сухі супи та борщі, фруктові смаколики та сухарі. Кропивниччани вже мають досвід сушки та пакування овочів для перших страв.

«Кулінарна сотня Кіровоградщини» з’явилась у 2014 році, коли на сході України розпочались бойові дії. Рецепти супів відновили та урізноманітнили в цьому році. Після початку війни в Кропивницькому створили спільноту «Годуємо патріотів».

 

Сухі супи для Перемоги готують у Кропивницькому - Фото №1

 

Від продуктів до фасовки

 

Процес складається з декількох етапів. Звичайні люди та благодійники приносять продукти або дають гроші на закупівлю овочів. Овочі частково безкоштовно отримують від партнерів, фермерів, сусідніх громад Кіровоградщини. Частково овочі закупляють, повністю купують крупи, вермішель, приправи та пакети.

Господині вдома миють овочі, ріжуть-шинкують та на сушарках висушують складники сухої страви. А потім у суботу збираються інші волонтери, хто фасує сушені овочі в пакетики та готовить до відправки.

 

Сухі супи для Перемоги готують у Кропивницькому - Фото №2

 

Спочатку процес фасовки налагодили в освітньому просторі Гончаренко Центру. Розставили столи таким чином, аби волонтери працювали за принципом конвеєра. На кожному столі виставлені висушені овочі, крупи і спеції.

Інгредієнти змішують за рецептом, кожен стіл бере один рецепт, кожен волонтер вкладає свій сушений овоч чи крупу. Потім пакети закривають та ліплять наклейку. Все складають у коробки для відправки.

 

Сухі супи для Перемоги готують у Кропивницькому - Фото №3

 

Укропський рецепт супу

 

Одного такого пакету супу чи борщу вистачає для приготування до 15 порцій. Сушену суміш треба зварити в 7 літрах води та додати тушонку чи рибні консерви. На кожному пакеті – рецепт, як приготувати першу страву.

Асортимент – різноманітний, з сучасними назвами. Суп вівсяний «Байрактар», суп рисовий «Бандерівський», суп гречаний «Кропивницький особливий», суп гороховий «Кропивницький смачний», суп «Укропський» з вермішеллю, суп «Козацький», борщ «Домашній лагідний».

«У готовій страві знаходяться шматочки турботи й вдячності. Віримо у перемогу», – так написано на кожному пакетику.

 

Сухі супи для Перемоги готують у Кропивницькому - Фото №4

 

Спільна справа родини переселенців

 

Коли волонтерів стало більше і вже фізично не могли всіх розмістити в Гончаренко Центрі, процес фасовки перемістився до іншого приміщення, більшого за площею. Кожну суботу тут працюють волонтери в дві зміни.

На цілий день сюди приїздить родина Кошлакових зі Слов’янська. Марина Кашлакова – викладачка фортепіано в школі мистецтв у Слов’янську. Після переселення до  Кропивницького жінка продовжує дистанційно працювати в своєму закладі.

Щосуботи в їх родині спільна справа. Разом з чоловіком та восьмирічним сином вони приходять фасувати сухарики та вітамінну енергетичну суміш з сухофруктів та горішків.

Окрім супів та борщів спільнота «Годуємо патріотів» також виготовляє сухарики та сушить фрукти: яблука, груші та інші вітамінки.

«Від першого дня, як ми приїхали до гостинного Кропивницького, хотіли бути корисним у новій громаді, віддячити за гостинність. Саме тому зголосились на запрошення директорки Гончаренко Центра Вікторії Талашкевич фасувати готові смаколики», – розповідає Марина

Разом з іншими родинами переселенців з Маріуполя та Слов’янська Кашлакови фасують сухарі та фрукти. Кожного разу жінка звертає увагу, як ретельно та турботливо порізані овочі, фрукти та хліб. Кожна людина, яка бере участь у процесі, вкладає свою душу, каже переселенка.

«Дитина освоїла вакууматор, він з задоволенням ретельно виконує свої обов’язки, розуміє свою відповідальність. Кожна родина по-своєму проводить вихідні, ми обрали спільну справу: беремо участь у спільноті «Годуємо патріотів», – зазначає Марина.

 

Сухі супи для Перемоги готують у Кропивницькому - Фото №5

 

В приміщенні стоїть аромат сушених овочів і приправ, усе натуральне, без хімії.  Марина Кашлакова раніше не сушила овочі та фрукти. Як повернеться додому, обов’язково придбає сушарку, щоб радувати домашніх смаколиками з овочей та фруктів.

 

Супи для Перемоги

 

Від початку роботи спільнота «Годуємо патріотів» виготовила більше 10 тисяч пакетів тільки супів та борщів. Сухарики та сухофрукти з горішками не йдуть у підрахунок цієї кількості.

За словами учасниці спільноти Вікторії Талашкевич, найбільше людей з усіх задіяні у нарізанні та сушці овочів та фруктів. Частина відповідає за організацію логістики та перевезення, хтось шиє торбинки, хтось приходить на фасування, хтось допомагає фінансово або надає простір для сушарок.

 

Сухі супи для Перемоги готують у Кропивницькому - Фото №6

 

Якісні супи та борщі, з огляду тих овочей та пакетів, що мають, далі доставляють військовим, на прилеглі до окупованих територій, туди де йдуть бої.

Три чверті готових супів спільнота передає через військових, які частину віддають місцевим жителям. Передають у складі вантажів з гуманітарною допомогою у Донецьку, Луганську, Миколаївську, Харківську області. Тим волонтерам, які опікуються звільненою територією. Запит великий, каже Вікторія, намагаються допомагати усім.

 

Сухі супи для Перемоги готують у Кропивницькому - Фото №7

 

Сушарки для сушіння овочів та фруктів переважно побутові, які стоять вдома, є напівпромислові та промислові у партнерів. У рамках гранту спільнота має намір придбати ще кілька сушарок. Треба знайти приміщення, де мити та зберігати овочі, нарізати та сушити їх. Питання з вартістю електроенергії. Саме тому вклад людей, які вдома сушать овочі, складно оцінити.

Важко облікувати грошима, але обліковується борщами та супами, які рятують життя. Якісне гаряче харчування – це ще один крок до Перемоги, крок до незалежної та мирної України.

 

Ольга Нікуліна, «ЗмІнИ.Схід»

Фото: ФБ «Добромир»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика