Тарифи на опалення на Донеччині у цьому сезоні не зростатимуть
Тарифи на опалення – найбільш актуальна тема з настанням осені. Особливо на тлі подорожчання газу. Тож чого очікувати під час цього оплювального сезону споживачам?
Уряд зафіксував ціну на газ для теплових підприємств та запровадив компенсацію різниці між собівартістю тепла та встановленими для населення тарифами. Як це позначилося на наших гаманцях, розповіли профільні фахівці Донецької облдержадміністрації.
Влітку одразу декілька теплопостачальників Донецької області оголосили про намір збільшити тарифи. Зокрема, КП «Краматорська тепломережа» запропонувало діючий тариф (1805,32 грн/гКал) підвищити до 2236,68 грн/гКал – тобто на 24%. Обласне КП «Донецьктеплокомуненерго» розрахувало новий тариф на рівні 2509,94 грн/гКал проти діючого 1930,1 грн/гКал.
Наразі процедури щодо перегляду тарифів призупинені. На законодавчому рівні розроблено механізми, які дозволять зберегти чинні тарифи на тепло в опалювальному сезоні 2021-22 року. Також це дасть можливість теплопостачальникам безперешкодно пройти зимовий період.
«Урядом вжито достатньо заходів і прийняті законодавчі акти, які дозволять підприємствам підготуватись до опалювального сезону та пройти його без проблем, не підвищуючи тарифів для населення», – зазначила Лариса Гусева, заступник директора департаменту житлово-комунального господарства ДонОДА.
Прийнятий Закон України № 1639-IX «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу», передбачає здійснення реструктуризації боргів теплокомуненерго за спожитий природний газ та відшкодування заборгованості, яка виникла через різницю в тарифах на тепло та гарячу воду.
За словами Лариси Гусевої, завдяки цьому закону теплопостачальні підприємства змогли подолати фінансові труднощі, адже діючі на сьогодні тарифи є економічно необґрунтованими та не покривають усіх витрат.
Тарифи на опалення: чого очікувати
Зараз різниця між ринковими тарифами на тепло та гарячу воду й тими, за якими платять громадяни – це десятки мільярдів гривень. Тільки для теплогенеруючих підприємств Донецької області ця сума сягає 2,65 мільярдів гривень.
«Найближчим часом в обладміністрації відбудеться засідання територіальної комісії, яка верифікуватиме заборгованість із різниці в тарифах, і за якою буде сплачено відповідні суми з державного бюджету всім підприємствам теплокомуненерго», – повідомила Лариса Гусева.
Щодо цін на газ для теплопостачальників… За рішенням Кабміну для тих підприємств, які отримують блакитне паливо від НАК Нафтогаз, скасовується авансова плата. Натомість надається можливість відтермінувати платежі на 1,5 місяці.
Це дасть змогу теплопостачальним підприємствам гарантовано отримувати газ для виробництва тепла та безперебійно постачати його у домівки упродовж усього опалювального періоду 2020-21 років. При цьому збільшення тарифного навантаження на жителів не буде.
Світлана Денисенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!