Туристична поліція на Донеччині турбується про відпочивальників та сприяє розвитку громад

5872
коментарі відсутні

Поліцейський верхи на коні. Дівчинка гладить морду тварини.

На конях, велосипедах, катерах та пішки патрулює курортні міста туристична поліція Донецької області. Окремі групи правоохоронців спеціально створені для того, щоб охороняти публічний порядок у популярних місцях відпочинку та запобігати скоєнню правопорушень. Безпека в курортних зонах приваблює більше відпочивальників, що неабияк сприяє зростанню добробуту громад.

Донецька область стала другою в Україні після Одеської, у якій у 2018 році був започаткований проєкт «Туристична поліція». Тоді це була невелика кількість нарядів, які патрулювали саме курортні зони. Але проєкт із самого початку показав свою дієвість, тому був не тільки продовжений, а й масштабований.

 

Туристична поліція охороняє та допомагає

 

Донеччина все більше позиціює себе не тільки як промисловий, але як туристичний регіон. Цього року область прийняла понад 240 тисяч гостей з інших міст України та з-за кордону. Це навіть більше, ніж було у докарантинний період. Значною мірою це обґрунтовано тим, що люди почуваються тут у безпеці, попри близькість збройного конфлікту. І суттєвим фактором є присутність туристичної поліції у зонах масового відпочинку.

«У Донецькій області виділяють п’ять курортних зон. На південному напрямку це пляжні зони Маріуполя та Мангушського району, на північному – Святогір’я, водні об’єкти Лиманщини та Словкурорт. У 2021 році безпеку відпочивальників охороняли близько 100 поліцейських і військовослужбовців Нацгвардії. На додаток до звичного оснащення – автомобілів, мотоциклів, велосипедів – цьогоріч у туристичній поліції з’явився катер для патрулювання на воді», – розповів Денис Терських – заступник начальника відділу охорони публічного порядку поліції Донеччини.

 

Туристична поліція на Донеччині турбується про відпочивальників та сприяє розвитку громад - Фото №1

Денис Терських: «За період існування проєкту туристична поліція Донеччини посилилася вчетверо»

 

Завдання туристичних поліцейських не обмежене лише охороною громадського порядку. Вони також можуть надати кваліфіковану допомогу відпочивальникам, якщо ті потрапили у загрозливу ситуацію. Для цього правоохоронці пройшли спеціальні навчання у спеціалістів-рятівників ДСНС та у фахівців Міжнародного червоного хреста з надання домедичної допомоги.

 

Туристична поліція на Донеччині турбується про відпочивальників та сприяє розвитку громад - Фото №2

 

Жителі громад і гості, які приїжджають на відпочинок, позитивно оцінюють присутність туристичних поліцейських. Про це свідчать опитування, що проводяться щороку по закінченні курортного сезону.

 

Безпека як запорука розвитку курортних громад

 

За словами громадської активістки зі Слов’янська Наталії Киркач, інвестиційна привабливість туристичних громад напряму залежить від роботи поліцейських та їх швидкого реагування на виклики.

З цією тезою згоден Лиманський міський голова Олександр Журавльов. П’ятдесят відсотків території Лиманської громади займають рекреаційні зони, тут працюють понад 200 баз відпочинку, які приймають до 7 тисяч гостей щодня. Тож для громади туристична сфера є значним джерелом доходів. І фактор безпеки при цьому є надважливим.

«Відстежуючи статистику правопорушень, я можу впевнено сказати – влітку цього року, коли в громаді працювала туристична поліція, злочинність та кількість дрібних порушень значно знизилася», – констатував Олександр Журавльов.

Для Святогірської громади туристична поліція важлива, оскільки спокій відпочивальників також приносить фінансовий результат.

«Наші гості почуваються у безпеці, плануючи знов повернутися сюди на відпочинок. Присутність туристичних поліцейських, яка є ненав’язливою, має відчутний результат. Тому ми дуже задоволені проєктом і сподіваємось, що його буде продовжено. Зі сторони громади гарантуємо всіляку підтримку», – пообіцяв заступник Святогірського міського голови Іван Янківський.

 

Відпочиваємо самі та запрошуємо гостей

 

Вже доведений факт, що Донеччина повертає свою привабливість для туристів, які приїжджають звідусіль. Але кожен хоче відчувати себе у безпеці в регіоні, охопленому конфліктом. І коли місцеві мешканці обирають для відпочинку рідні місця, це стає гарним прикладом для гостей.

«Я сама останні роки відпочиваю переважно на Донеччині. Наш регіон буде привабливим тоді, коли ми через себе пропустимо весь той спектр послуг, який надаємо туристам. І звісно, коли ми самі на собі відчуємо ту безпекову складову, яка є головною ціллю проєкту «Туристична поліція». Із започаткуванням проєкту ми на власному досвіді переконалися, що відпочивати у туристичних місцях Донеччини стало спокійно та комфортно», – наголосила Аліна Певна, заступниця начальника управління культури і туризму Донецької облдержадміністрації.

Читайте також: Експерти бачать Донеччину привабливим туристичним регіоном

Також вона погодилася з тим, що проєкт безперечно важливий для громад, для яких туристична галузь є основним рушієм економіки. Тож Аліна Певна висловила надію, що проєкт і надалі буде продовжено, туристична поліція надаватиме ще якісніші послуги відпочивальникам, а громади співпрацюватимуть з правоохоронцями задля досягнення гарного результату.

Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика