Тварини під час війни: як допомогти притулкам та підтримати чотирилапих друзів

5522
коментарі відсутні

Тварини під час війни: як допомогти притулкам та підтримати чотирилапих друзів

Під час війни страждають не лише люди, а й тварини, особливо якщо до цього вони мали свою домівку та власників, які любили їх та приділяли увагу. Навіть у складні часи вкрай важливо пам’ятати про наших чотирилапих друзів. І не тільки своїх.

Тисячі людей були вимушені терміново виїхати з міст, які зазнають атак з боку ворожих військ. Виїжджали не тільки у безпечні міста України, а й закордон. Часто трапляються ситуації, коли люди покидають тварин, хоча багато українців під час евакуації вивозять своїх домашніх улюбленців із собою.

 

Тварини під час війни: як допомогти притулкам та підтримати чотирилапих друзів - Фото №1

 

Українська Волонтерська Служба з UAnimals вчора, 9 квітня, допомогла з евакуацією тварин із Краматорська, які наразі вже у безпеці. Волонтери щоденно працюють по всій території України, особливо у найбільш небезпечних сьогодні регіонах, аби врятувати якомога більше тварин.

«Кооперуємося із різними організаціями, волонтерами, просто небайдужими людьми. Ми зв’язуємося та співпрацюємо з ЗСУ, ТрО, правоохоронними органами, місцевим самоврядуванням. Все це — заради порятунку тварин, адже кожне життя важливе!».

Окрім того, вони дають поради про те, як кожен із нас може допомогти. Притулки сьогодні працюють на максимум, щоб рятувати тих, кого залишили власники та тих, хто до цього часу жив на вулиці. І вони, як ніколи раніше, самі потребують матеріальної, фінансової інформаційної та волонтерської підтримки.

 

З’ясування потреб місцевого притулку

 

Майже всі притулки потребують спеціалізований корм, крупи та іншу їжу для тварин. Проте не слід забувати, що чотирилапі друзі хворіють так само як і люди, тож варто звернутися до представників місцевого притулку, аби дізнатися про потреби в забезпеченні ліків, засобів гігієни. Також можуть стати у нагоді теплі речі, ковдри, посуд для приготування їжі та годування.

 

Допомога притулкам в інших містах

 

Якщо у вашому місті немає притулку чи у них самих немає якихось особливих потреб, то можна допомагати притулкам в інших регіонах. В інтернеті, зокрема у соціальних мережах, дуже багато різноманітних оголошень про нагальні,  іноді й термінові потреби. Серед цих запитів можна обрати той, якому ви хотіли б допомогти. Але перед тим, як відправити гроші на вказані номери карток, організовувати збір необхідного серед друзів та рідних, варто ретельно перевірити дані на правдивість. Також, якщо немає можливості відвідати притулок самостійно, потрібно зв’язатися з відповідальними особами, уточнити необхідну інформацію, щоб бути впевненим у надійності.

 

Фінансова допомога

 

Це можливо тільки після того, як ви будете впевнені у надійності інформації та самого притулку. Ви можете задонатити профільним організаціям та волонтерам, які безпосередньо займаються фінансовою, гуманітарною допомогою, евакуацією та реабілітацією тварин.

 

Догляд за тваринами

 

У центрах та притулках завжди потрібні добрі руки, щоб годувати тварин, доглядати, вигулювати та готувати їжу. Ця допомога ніколи не буває зайвою. Окрім того, чотирилапі друзі потребують уваги та теплих емоцій. Їх можна виводити на прогулянку, брати на руки, гладити, розмовляти з ними… просто проводити хоча б якийсь час поряд із ними. Позитивні емоції для тварин важливі не менше, ніж для людей.

 

Заохочуйте інших

 

Розповідайте своїм знайомим, друзям, родичам, сусідам, підписникам у соціальних мережах про притулок та пропонуйте приєднатися до допомоги. Можна навіть створити власну ініціативну групу там, де це можливо.

 

Прихисток

 

Найкращий спосіб допомоги тварині – подарувати їй власну родину та теплий дім. Можна зв’язатися з кимось із притулку та забрати додому чотирилапого друга. Окрім того, зараз на вулицях міст опинилося дуже багато домашніх тварин, яких з тих чи інших причин залишили власники. У цей нелегкий для всіх час саме ви потрібні одне одному.

 

Тварини під час війни: як допомогти притулкам та підтримати чотирилапих друзів - Фото №2

 

Безпека – це важливо

 

На жаль, не завжди можна допомогти тваринам, які опинилися у «гарячих точках». Допомагати тваринам дуже важливо, але не ціною власного життя й безпеки, як би боляче це не звучало. Це можливо тільки за наявності належної підготовки та «зеленого коридору». Не варто також їздити також у щойно звільнені місця, поки про це не повідомила міська влада. Тільки подбавши про себе ми зможемо допомогти іншим.

Пам’ятаєте, що навіть найменша допомога є важливою. Тримаємо волонтерський фронт та робимо добро разом.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика