У двох громадах Донеччини можна замовити інтегровані соцпослуги не виходячи з дому


4172
1 коментар

У двох громадах Донеччини можна замовити інтегровані соцпослуги не виходячи з дому

Мешканці Соледарської міської ОТГ та Волноваського району отримали можливість замовляти соціальні послуги та послуги соціального характеру в режимі онлайн.

Для цього за підтримки ПРООН розроблено та запущено вебсайти та мобільні додатки Центрів інтегрованих соціальних послуг. Власне, самі Центри у цих громадах побудовані також за допомогою Програми розвитку ООН в Україні (ПРООН) в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

За допомогою онлайн-сервісів можна не тільки замовити соціальні послуги, не виходячи з дому, а також порадитися з фахівцями щодо ситуації, яка потребує уваги соціальних служб, та отримати необхідну консультацію. Це робить надання соціальної допомоги більш доступною та ефективною.

 

Інтегровані соціальні послуги

 

Сім’ї, що потрапили у складні життєві обставини, зазвичай потребують комплексної підтримки. Окрім фінансової допомоги у вигляді державних пільг, їм необхідні також послуги психолога, юриста, соціального робітника тощо. Саме такий принцип всебічного супроводу закладений у Центрах інтегрованих соціальних послуг.

У будь-якій людини чи родини можуть трапитись прикрі обставини, які не виходить подолати самостійно. Це може бути хвороба, інвалідність, похилий вік, безробіття чи шкода, завдана збройним конфліктом. Щоб допомогти людям подолати складні життєві обставини, потрібна координація дій всіх надавачів соціальних та інших послуг.

Наприклад, якщо в сім’ї є дитина з інвалідністю, соціальна підтримка не повинна обмежуватись пільгами, спрямованими виключно на таку дитину, – вся родина має отримати соціальний супровід. Фахівець із соціальної роботи в комплексі оцінює потреби сім’ї та відповідно до цього перенаправляє на отримання інших послуг.

Окрім соціального захисту, інтегровані послуги можуть включати ще й послуги раннього втручання, інклюзивну освіту, охорону здоров’я, підтримку батьків та інші види послуг.

Інтеграція передбачає партнерство соціальних служб при наданні послуг сім’ям, які потребують декількох видах допомоги та послуг одночасно.

 

Послуги в режимі онлайн

 

На вебсайтах, що розроблені для жителів Соледарської ОТГ та Волноваського району, перелічені всі категорії людей та сімей, які можуть розраховувати на послуги соціального характеру. Серед них багатодітні сім’ї, батьки-одинаки, малозабезпечені, діти, люди з інвалідністю, ветерани АТО/ООС, внутрішньо переміщені особи, пенсіонери, безробітні.

У числі наявних соціальних послуг – субсидії, допомога ВПО та учасникам бойових дій, захист дітей, пенсійне забезпечення, санаторно-курортне лікування, засоби реабілітації та багато інших. По кожній послузі надається роз’яснення та перелік документів, необхідних для її отримання.

Таким чином, на одному ресурсі можна отримати всю необхідну інформацію про соціальні послуги, що надаються на державному та на місцевому рівні, дізнатись про їх надавачів, а також замовити послуги. Щоб скористатись сервісом, необхідно зареєструватись у особистому кабінеті.

Як для Соледарської ОТГ, так і для Волноваського району, в яких багато віддалених від центру населених пунктів, запровадження онлайн-сервісів є вкрай доречним. Адже тепер мешканцям цих громад, щоб отримати консультацію щодо своєї ситуації, не доведеться кожного разу їхати до Центру інтегрованих соціальних послуг, а можна поспілкуватися з фахівцями в онлайн-режимі.

 

Світлана Денисенко, «Донеччина. ЗмІнИ»


Підписатись
Повідомте про
1 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Олена
7 місяці тому

Це якщо вдома є мобільний з інтернетом, або комп, та хтось розуміється на цьому.А якщо людина похилого віку та ще й самотня, та ще й нерви ні в дугу, як же їй висловити всьо?