У Міноборони знову розвінчували фейки про «мобілізацію жінок»

3379
коментарі відсутні

У Міноборони знову розвінчували фейки щодо «мобілізації жінок»

Комітету Верховної Ради, Міністерству оборони та Генштабу ЗСУ вчергове доводиться розвінчувати фейки, які ширяться інтернетом. Цього разу активно розганявся фейк про «мобілізацію жінок» в Україні, але йшлося вже про заборону перетинати кордон на рівні з чоловіками.

Українське керівництво раніше вже наголошувало на тому, що немає жодних обмежень для жінок для перетину кордону, які б були пов’язані з мобілізацією. Більш того, вони й не плануються.

Про це розповіла заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

 

Вона наголосила, що мережею шириться черговий фейк щодо «мобілізації» жінок. І зазначила, що сьогодні тільки розробляється законопроєкт про ухвалу на військовий облік громадян України жіночої статі. Проте йдеться виключно про добровільні засади для вступу до лав військовозобов’язаних.

Маляр ще раз повторила, що згідно із загальною ситуацією на фронті, потреби в різкому збільшенні кількості жінок на обліку у військкоматах країни немає.

«Ми вже неодноразово заявляли, що постановка жінок на військовий облік встановлена законом. Тому Міноборони та Генштаб не можуть її змінити самостійно. Це повноваження парламенту. Якщо будуть прийняті зміни – Міноборони та Генштаб їх виконають», – наголосила вона.

Водночас заступниця міністра оборони наголосила, що у ЗСУ все ще є потреба в таких фахівцях та спеціальностях як медицина, радіотехніка, харчові технології. Тож у разі ухвалення змін до відповідного закону Генштаб розробить зміни до переліку військово-облікових спеціальностей для жінок та скоротить перелік до оптимальної потреби.

 

Окрім того, Маляр нагадала, що «з 2014 року жодну українську жінку не було примусово не відправлено на військову службу». При цьому Міноборони обіцяє зробити «все можливе», щоб і з 1 жовтня не було обов’язкової постановки на облік.

«Не відповідає дійсності те, що начебто з 1 жовтня жінки, професії яких є у переліку військово-облікових спеціальностей – що вони обов’язково повинні будуть стати на облік. Річ у тім, що цю норму було відстрочено на рік, ви пам’ятаєте, що минулої осені набули чинності певні норми закону. Станом на сьогодні ситуація така: поки що до 1 жовтня це відстрочка, вона взагалі не діє, а до 1 жовтня вже є напрацювання, і ми робимо все можливе для того, щоб з 1 жовтня ніякої обов’язкової постановки на облік не було», – сказала Маляр.

Читайте також: Військовий облік жінок: хто зобов’язаний, покарання за ухилення, відстрочка та виїзд за кордон

Ірина Міщенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика