У МОН розповіли про організацію освітнього процесу та кількість домашніх завдань для школярів

3768
коментарі відсутні

У МОН розповіли про організацію освітнього процесу

У Міністерствіа освіти і науки надали рекомендації про організацію освітнього процесу.

Здобуття освіти має бути безпечним та не шкідливим, а саме навчання не повинне призводити до перевантаження учнів. Як тих, хто навчається у школі, так і тих, хто обрав дистанційну форму навчання.

Також для учнів, чиї батьки оберуть дистанційне навчання, у школах можуть організовуватись окремі класи.

 

Про це йдеться у рекомендаціях Міністерства освіти і науки.

 

Про тривалість уроків та навантаження

 

Зазначається, що розклад, тривалість навчальних занять і перерв між ними, а також розподіл навчального навантаження протягом тижня здійснюється відповідно до вимог Санітарного регламенту для шкіл.

Зокрема, не рекомендується тривалість виконання завдань для самопідготовки учнів у позанавчальний час понад:

  • 1 години – у 3–5 класах;
  • 1,5 години – у 6-9 класах;
  • 2 години у 9-11(12) класах.

Учням молодших класів (1 та 2) взагалі не рекомендуються домашні завдання у позанавчальний час.

Читайте також: У МОН надали рекомендації щодо виховання школярів в 2021/22 році

 

Про організацію освітнього процесу

 

Навчання може здійснюватись в очному і дистанційному режимах, або за змішаною формою, що поєднує очний і дистанційний режими. Поєднання можливе:

  • для різного роду занять (практичні, лабораторні заняття проводяться в очному режимі, лекційні – в дистанційному);
  • для різних груп одного класу: частина учнів класу навчаються очно, інша дистанційно в асинхронному режимі, з можливістю надання учням підтримки шляхом проведення консультацій в синхронному режимі.

У разі нестачі міст в укриттях для навчання в очному режимі можлива організація навчання по змінах або переведення навчання з окремих предметів на дистанційну форму.

Також заклад освіти, у разі необхідності, може організувати індивідуальні форми здобуття освіти (зокрема екстернатну, сімейну (домашню), реалізовувати індивідуальну освітню траєкторію учня.

Форма організації освітнього процесу залежить від безпекової ситуації у кожному населеному пункті і визначається рішенням військово-цивільних адміністрацій. Проте рішення щодо форми навчання приймається за участю батьків.

У разі, якщо батьки не погоджуються з очною формою навчання, вони можуть обрати дистанційну чи індивідуальний графік навчання, або перевести дитину на екстернатну форму навчання.

Читайте також: У МОН представили 4 моделі навчання під час війни

 

Про окремі класи у школах для навчання онлайн

 

Освітні заклади можуть організовувати окремі класи, в яких школярі будуть навчатись дистанційно.

«Для учнів, батьки яких оберуть онлайн навчання, у школах можуть організовуватись окремі класи з дистанційною формою організації освітнього процесу», – зазначено у рекомендаціях.

За умови обладнання класних приміщень відеокамерами, може бути створена можливість для дистанційного спостереження за уроком або відеозапису уроків.

Форма організації освітнього процесу може змінюватися впродовж навчального в залежності від безпекової ситуації в населеному пункті.

Ірина Міщенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика