У Полтаві відкрили мурал з портретом захисника Маріуполя Сергія Волинського

20698
коментарі відсутні

У Полтаві відкрили мурал з портретом захисника Маріуполя Сергія Волинського

В його очах посмішка, а не пекло після полону – таким позитивним і веселим зображений на стіні багатоповерхівки Герой України, виконуючий обов’язки командира 36-ї окремої бригади морської піхоти, майор Сергій Волинський на позивний «Волина».

Мурал, який урочисто відкрили на Подолі 9 листопада, назвали «Вірний назавжди». Це гасло морської піхоти Збройних Сил України, в якій служив Сергій Волинський. Ініціатором створення стінопису є місцева громадська організація «Містохаб». Картина розміром 10 на 25 метрів добре видна з оглядового майданчика Полтави, на якому розташована Біла альтанка.

 

У Полтаві відкрили мурал з портретом захисника Маріуполя Сергія Волинського - Фото №1

 

«Хочу подякувати йому за своє життя»  

 

На відкриття муралу приїхав Артем Дибленко із Миколаєва – військовослужбовець на позивний «Борода», підопічний та побратим Сергія Волинського. Він також потрапив у полон в Маріуполі, провів чотири місяці у тюрмі в Таганрозі, був звільнений у вересні та повернувся в Україну. Артем поділився своїми спогадами про командира.

 

У Полтаві відкрили мурал з портретом захисника Маріуполя Сергія Волинського - Фото №2

 

«Він дуже переживав за особовий склад, завдяки чому багато людей на Азовсталі залишилися живими. Всі вони вдячні йому за це. Я дивлюся зараз на його зображення та пам’ятаю Сергія саме таким – завжди усміхненим, життєрадісним та оптимістичним. Декому забракло б його почуття гумору. Але він, здавалося, ніколи не засмучувався, навіть у самих безвихідних ситуаціях. З моменту нашого звільнення з полону я не бачив командира. Проте дуже хотів би з ним поспілкуватись. Дуже чекаю його повернення, хочу обійняти та подякувати за своє життя. На жаль, поки що це неможливо», – зазначив Артем Дибленко.

 

Мурал як символ майбутнього України

 

Мурал з портретом Героя України створили саме у цьому місці Полтави не просто так. Сергій Волинський народився у Полтаві й в цьому районі, де з’явився стінопис, жив і навчався до 15 років.

«Після дев’ятого класу Сергій обрав шлях військового і вступив до Кременчуцького військового ліцею. Потім здобув вищу освіту у Львівській академії сухопутних військ. Після закінчення академії став морським піхотинцем і отримав направлення на службу в місто Керч, у Криму», – розповіла сестра героя Тетяна Харько.

 

У Полтаві відкрили мурал з портретом захисника Маріуполя Сергія Волинського - Фото №3

 

Після окупації Росією Криму у 2014 році Сергій не зрадив присязі й повернувся на територію України. Потім служив у 36-тій окремій бригаді морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського, яка базується у Миколаєві. В цьому місті він проживав разом із сім’єю.

Коли почалося повномасштабне вторгнення росії, Сергій Волинський виконував бойове завдання у Маріуполі. Він фактично став голосом захисників «Азовсталі», звертаючись до світових лідерів із закликом про порятунок цивільних та поранених.

Сестра «Волини» Тетяна Харько пишається братом, його непохитними принципами, залізною волею та оптимізмом. На її думку, ці риси характеру вдалося передати художникам на стінописі.

«Я вважаю, що художникам вдалося на двісті відсотків передати характер Сергія. Мені сподобалося, що на стінописі він зображений усміхненим і позитивним. У нього навіть в очах посмішки, всупереч тому, що багато людей говорили, що його очі бачили пекло. Мені хочеться, щоб цей мурал став символом майбутнього, в якому будуть лише гарні речі та добро, а також відновлена та цілісна Україна», – наголосила Тетяна Харько.

 

Не полонений, але й не вільний

 

Створення муралу на честь Героя України Сергія Волинського ініціювала полтавська громадська організація «Містохаб». За словами представниці організації Юлії Манойло, ідея виникла ще пів року тому, коли військовий був у російському полоні. Реалізували проєкт вже восени, коли частина азовців була звільнена.  

Домовилися з місцевою владою, з жителями багатоповерхівки, узгодили фото з рідними Сергія. Багато розходів взяли на себе благодійники, які оплатили купівлю фарб, проїзд, проживання, харчування та гонорар художників. Картину було створено всього за два тижні. Над муралом працювали художники Андрій Ковтун (myForestBridge), Гриша Шоком та Антон Кондрашов.

 

У Полтаві відкрили мурал з портретом захисника Маріуполя Сергія Волинського - Фото №4

 

Цей мурал – справжній стінопис сучасної України. Бо одним портретом героя описує історію країни. 30-річний Сергій Волинський уособлює своїм життям прагнення українського народу до свободи, незалежності та цілісності.

Військовий потрапив у російський полон у травні разом з іншими захисникам «Азовсталі». У полоні він перебував п’ять місяців. У ніч на 22 вересня відбувся найбільший з 24 лютого обмін полоненими між росією та Україною. Було звільнено 215 українських військових, медиків і волонтерів, зокрема й Сергій Волинський. За процедурою екстракції Сергій перебуватиме у Туреччині до закінчення війни. На його повернення додому чекають рідні, побратими та, без перебільшення, вся Полтава.

Світлана Денисенко 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика