У Селидівській громаді дбають про місцевих та переселенців
У Селидівській громаді продовжується розвиток та піклування про місцевих жителів та переселенців. Ураховуючи реалії війни, місцева влада разом з волонтерами змушені вирішувати нетипові для мирного життя питання та докладати зусиль там, де це найбільше потребують.
Ліки та аптеки для здоров’я громадян у Селидівській громаді
Коли розпочалась війна та з громади стали евакуйовуватись місцеві жителі, постала проблема надання медичної допомоги тими силами та можливостями, які були в наявності.
За словами керівника Селидівської громади Руслана Сукова, у першу чергу треба було створити комфортні та безпечні умови праці для тих медиків, які залишились на роботі. Увесь час з початку війни система охорони здоров’я була доступною для місцевих та переселенців.
«З тими, хто залишився, прибирали паніку, облаштовували робочі місця у сховищах, – розповідає Руслан Суков. – Коли людський фактор пропрацювали, постало питання забезпечення медикаментами. За рахунок місцевого бюджету, допомоги від небайдужих людей почали закуповувати ліки та видавати людям за потреби та призначенням лікаря. Ці ліки видаємо в амбулаторії та лікарні. Майже 1 млн. грн. виділили на закупівлю медикаментів».
Керівник громади виступив з ініціативою, а виконком підтримав – люди потребують допомоги з ліками. Особливо в тих умовах, що зачинились аптеки та багато громадян залишились без роботи через війну. З медикаментами встигли вчасно. Коли на Донеччині оголосили масову евакуацію, зачинились аптеки, а в громаді були ліки, які купували за конкретними запитами людей.
Паралельно ставили задачу повернути в громаду аптеки, які виїхали. Вмовляли кожного, шукали заміну фармацевтів, аби аптека могла відкритись, допомагали з програмним забезпеченням, сприяли вирішенню питань оренди приміщень. Відкриті аптеки дозволили б розтягнути безоплатні медикаменти на довший час, кажуть в міській раді.
Усю логістику з транспортуванням ліків до аптек керівництво громади узяло на себе. Власним транспортом почали возити медикаменти з Дніпра та інших міст до аптек Селидового. При цьому продовжили безкоштовну видачу ліків.
У місцевій лікарні працюють усі відділення з надання медичної допомоги пацієнтам. Навіть пологове відділення не закривалось у Селидовому, сюди їхали народжувати з тих громад, де не було таких можливостей. Лікарі повертаються. Місцева влада запрошує до себе медиків з сусідньої громади, де лікарні розбиті. Лікарів забезпечують житлом, дають гідну зарплатню.
Гуртожиток для переселенців
З початку березня Селидівська громада приймала переселенців. Хтось відпочивав та їхав далі, якщо була така можливість, хтось залишався жити. Загалом громада прихистила на різний термін 2,5 тис. переселенців. 400 переселенців постійно жили в Селидовому, хтось поїхав, але тепер повертається назад. Наразі в громаді живуть 130 людей, якими повністю опікується громада.
Переселенці продовжують прибувати до Селидового. Тепер з Авдіївки, Мар’їнки, Красногорівки. Постає питання розселення людей.
Надати однокімнатні квартири для переселенців, які залишились без житла, готові найближчим часом у Селидівській громаді. Гуртожитком стане колишня дитяча інфекційна лікарня, яка п’ять років стояла законсервована.
Будівля була в гарному стані, але майже продана. Місцева влада за короткий час зробила усі необхідні кроки, аби повернути будівлю до комунальної власності. Тут активно ведуться ремонтні роботи, аби гуртожиток зміг прийняти людей, що залишились без житла. Загалом у гуртожитку облаштовують 36 однокімнатних квартир.
«Робимо гуртом, «хозспособом». Хтось ремонтує електрику, хтось воду. Шукаємо скрізь матраци та ліжка, збираємо найнеобхідніше для проживання обладнання, меблі. Усе робимо силами небайдужих громадян, наших друзів та партнерів. Будемо селити тих людей, у кого зруйноване житло, їм нема куди повертатись додому», – каже керівник громади Руслан Суков.
Свіжий хліб та дах над головою
Дитсадок «Чайка» разом з іншими закладами освіти у Селидівській громаді став тимчасовим прихистком для переселенців, які тікали від війни. Тут першими прийняли людей з Волновахи, згодом приїхали з Мар’їнки та Авдіївки. Наразі постійно в дитсадку живуть 15 переселенців – людям нема куди їхати далі, нема куди повертатись.
Усі вони забезпечені необхідним, у тому числі організованим харчуванням. В дитсадку щоденно випікають хліб для переселенців, які знайшли тут прихисток, та для решти ВПО, які живуть в інших закладах громади та приходять їсти до дитсадка.
Загалом щоденно випікають хліб на 75 людей. Керівниця дитсадка Марина Силенко каже, що раніше тут не пекли хліб. Для дітей привозили хліб централізовано. У духовці випікали булочки та інші смаколики.
З початком війни та перебоями з поставкою хліба вирішили пекти самостійно, аби переселенці були з хлібом. Через відділ освіти забезпечені продуктами для випічки хліба. Уже два місяці як в дитсадку налагодили випічку свіжого хліба.
«У нас нема форм для хліба, ми робимо паляниці. Три дні печемо хліб, три дні -пампушки, аби урізноманітнити асортимент. Випікають хліб наші кухарі, які до війни готували для дітей», – каже Марина Силенко.
Гуманітарка для допомоги у Селидівській громаді
Місцева влада разом з волонтерами робить все для того, щоб у складні часи полегшити життя мешканцям та евакуйованим людям.
З перших днів воєнного стану очільник Селидівської ТГ Руслан Суков налагоджує співпраці з благодійними організаціями. Центр кризової підтримки «Спільно» з Дніпра на початку травня передав до Селидівської громади гуманітарний вантаж від Міжнародної організації з міграції. Це гігієнічні набори, матраци, брезенти, рушники, ковдри та кемпінгові світильники, які будуть розподілені відповідно потреб закладів міста та серед соціально незахищених верств громади.
А нещодавно до Селидового завдяки ГО «Спільно» прибув ще один вантаж від МОМ, який містить брезенти, матраци, рушники та пледи.
Селидове стало таким логістичним хабом, звідки цей вантаж розподілять поміж громадами, куди не можна безпечно поїхати. Гуманітарку розподілятимуть між Селидівською, Великоновосілківською, Вугледарською, Мар’їнською, Авдіївською та Курахівською територіальними громадами.
«Намагаємось чимось допомогти тим, хто залишився вдома та живе під обстрілами, в підвалах у Авдіївці, Кураховому та інших громадах у зоні бойових дій», – каже Руслан Суков.
А загалом Селидівська громада готова прийняти на себе труднощі тих людей, які виїжджають зі своїх домівок, які залишились без житла. Сюди запрошують переселенців, готові допомагати з проживанням, харчуванням тощо.
ЦНАП для консультацій
Після перерви відновив свою роботу Центр надання адміністративних послуг у Селидівській громаді. Адміністратори консультують громадян – надати повноцінну послугу тут не можуть, бо на Донеччині закриті усі реєстри.
До війни в Селидівському ЦНАПі надавали близько 200 адміністративних послуг. Тепер – виключно консультації, але й це суттєва допомога для тих, хто звертається.
Черг нема, на прийом потрапити можна швидко, більшість телефонують. Адміністраторка Селидівського ЦНАПу Олена Соколова зазначає, що люди звертаються з питань реєстрації фізичних та юридичних осіб, підприємці – з питаннями припинити діяльність, змінити чи додати КВЕДи, юридичні особи міняють керівників тощо.
Керівник відділу надання адміністративних послуг Віталій Пшенічнюк каже, що свої функціональні обов’язки виконують зараз 4 адміністратори ЦНАПу. На місці адміністратори Селидівського ЦНАПу надають роз’яснення та допомагають зібрати пакет документів. Отримати адміністративну послугу можна в сусідній, Дніпропетровській області в будь якому ЦНАПі, що повноцінно функціонує.
У Селидівській громаді плавання для дітей досі безкоштовне
Після довгої перерви відновив роботу басейн «PeGas». Як і більшість закладів, басейн був зачинений з початком війни. Але тепер він знову працює.
Завдяки комунікації очільника громади Руслана Сукова з адміністрацією басейну діти з 6 до 14 років могуть відвідувати басейн безкоштовно, поки в країні діє воєнний стан. На сьогодні воєнний стан подовжений до 23 серпня.
Селидівський басейн – приватний заклад, але весь час тут піклуються про людей, що потребують особливої уваги. Тож безкоштовні заняття в басейні для усіх дітей громади – це вагома підтримка родин, які залишаються жити в Селидівській громаді.
Фото надані Селидівською міською радою
Ольга Нікуліна, «ЗмІнИ.Схід»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!