У Шульгінській громаді на Луганщині створюють сучасний сервісний простір
Отримати необхідні послуги централізовано в одному комфортному приміщенні, а також мати навколо облаштовану інфраструктуру для активного відпочинку – такі зрушення у сільській громаді стали можливими завдяки участі у державній програмі Президента України «Нове село». Шульгінська громада першою в Україні, яка впроваджує дану програму, повідомляє Луганське регіональне відділення Асоціації міст України.
Неможливо надавати якісні та доступні послуги у непристосованих та занедбаних приміщеннях. Тому Шульгінська громада взяла участь у державній програмі Президента України «Нове село» та стала переможцем. Програмою передбачено будівництво в сільській місцевості модернових сервісних зон.
Це сучасний простір, у якому працюватимуть ЦНАП, відділення пошти, аптека з програмою «Доступні ліки», опорний пункти поліції, супермаркет, сервісний центр, пожежний пункт, медичний центр тощо. Навколо буде облаштована територія зі спорткомплексом, дитячими майданчиками, сільським клубом, сучасним освітленням, відремонтованим дорожнім покриттям, вело- та біговими доріжками.
У Шульгінській сервісній зоні планується надання державних соціальних послуг, а також послуг, які надають місцеві підприємці. Загальна сума проєкту складає понад 20 млн грн, внеском громади є надання деяких окремих видів будівельних робіт та робіт з благоустрою прилеглої території. Також монетарний внесок надають підприємці, які будуть у подальшому надавати свої послуги у сервісній зоні.
Проєкт у Шульгинській сільській раді Старобільського району Луганської області реалізовано за підтримки міжнародних донорських програм USAID «Демократичне врядування у Східній Україні» (DG East) та Програми Розвитку ООН в Україні.
«У тому приміщенні, що будується, буде створено більше 30 нових робочих місць. Щодо податків, то саме зараз обговорюється поправка щодо того, щоб ПДФО надходило за місцем розташування філій. Але навіть якщо така поправка не буде внесена, в будь якому випадку до державного бюджету надійде його частка і повернеться до громади у вигляді дотацій та субвенцій. Щодо конкуренції місцевому бізнесу, тут є ризик, але шульгинчани мудрі і розумні, звикли до наявності вибору. А гості та ті, що будуть проїжджати повз і зацікавляться що то за краса, з цікавості відвідають всі магазини, Давайте мислити позитивно», – дописала у коментарях Людмила Кочерга.
Світлана Денисенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!