У трикутнику «влада-бізнес-громада» народжується успіх Луганщини

5107
коментарі відсутні

Вид зверху: двоє чоловіків і жінка сидять за столом розглядаючи креслення. Також на столі видно ноутбук, смартфон, будівельну каску і кружку

Луганська область ламає стереотипи про непереборні розбіжності, які нібито існують між органами місцевого самоврядування, підприємцями та громадськістю. Навпаки, останнім часом в регіоні саме на партнерських засадах втілюються у життя цікаві проєкти.

Про найбільш значущі розповів голова громадської організації «Кремінська бізнес-асоціація» Андрій Сімонов.

 

Не вороги, а партнери

 

Вибудовуючи партнерські відносини, громадськість намагається показати владі, що вони не є ворогами. Навпаки доводять, що працюючи в тандемі здатні надати поштовх для розвитку громади, підвищити інвестиційний потенціал та в кінцевому підсумку покращити добробут її мешканців.

«Наша організація створювалася у 2006 році як частина проєкту соціально-економічного відродження Донбасу «XXI сторіччя». Із самого початку був зроблений наголос на необхідності побудови партнерських відносин між громадськістю, владою та бізнесом. Кремінська бізнес-асоціація з одного боку була громадською організацією, а з іншого – складалася з представників малого та середнього підприємництва. Тож в рамках своєї діяльності ми почали представляти інтереси бізнесу в органах влади. І поступово така взаємодія почала давати ефект», – згадує Андрій Сімонов.

 

У трикутнику «влада-бізнес-громада» народжується успіх Луганщини - Фото №1

Голова громадської організації «Кремінська бізнес-асоціація» Андрій Сімонов

 

Зусиллями Кремінської бізнес-асоціації були втілені у життя громадські ініціативи, спрямовані на створення у регіоні умов, сприятливих для ведення підприємницької діяльності. Зокрема, під час розробки регуляторних актів знаходили такі компромісні рішення, що задовольняли бізнес і водночас були на користь громадам. Також було розроблено Стратегію розвитку тодішнього Кремінського району.

У процесі децентралізації утворилася Кремінська об’єднана громада. Після виборів сформувалися нові органи влади, до міської ради увійшли представники різних політичних сил. Тобто до міського самоврядування додалося більше політики. Щоб продовжити конструктивне співробітництво, Кремінська бізнес-асоціація ініціювала підписання меморандуму про співпрацю між громадськістю та міським головою.

Таким чином чотирнадцять громадських організацій разом з місцевою владою зобов’язалися виконувати задачі Стратегії. А враховуючи представництво підприємців у Кремінській бізнес-асоціації, продовжили працювати у зв’язці «влада-бізнес-громада».

«Ми створили потужні дорадчі органи при міській раді – Громадську раду та Раду підприємців, до якої увійшло багато представників малого та середнього бізнесу. Тепер жоден регуляторний акт не приймається без обговорення Радою підприємців. В результаті іноді влада йде на поступки, а іноді бізнес. Оскільки є розуміння, що від наповнення бюджету податками залежить добробут громади», – зазначив Андрій Сімонов.

 

Робота на обласному рівні

 

Діяльність Кремінської бізнес-асоціації не обмежується рамками громади – деякі проєкти поширюються на всю Луганську область. Наприклад, у 2020 році через запровадження карантину малий та середній бізнес регіону опинився у вкрай важкій ситуації. Тоді ГО «Кремінська бізнес-асоціація» спільно з Луганською обласною державною адміністрацією запровадили ініціативу на підтримку місцевих товаровиробників «Вироблено на Луганщині. Луганщина моя».

Вони домовилися з власниками торгових мереж про маркування місцевої продукції, щоб привернути до неї увагу покупців. Були вироблені стікери та наліпки, якими на полицях магазинів позначались продукти луганського виробництва. Також локальні товари активно популяризувались у ЗМІ, за допомогою зовнішньої реклами, оголошень у транспорті, на різноманітних ярмарках та фестивалях.

 

У трикутнику «влада-бізнес-громада» народжується успіх Луганщини - Фото №2

Каталог товаровиробників Луганщини був випущений у розпал карантину

 

Цього року у рамках реалізації проєкту «Robota для громади» у Привільському професійному ліцеї відкрився навчальний центр з підготовки зварювальників. Фінансування на придбання новітнього обладнання було надано за Програмою ООН із відновлення та розбудови миру.

Грантоотримувачем виступила ГО «Кремінська бізнес-асоціація», для якої це був перший досвід публічно-приватного партнерства. Завдяки йому у Лисичанську з’явилась потужна база для підготовки кваліфікованих робітників, потрібних у регіоні та за його межами.

 

У трикутнику «влада-бізнес-громада» народжується успіх Луганщини - Фото №3

За сприяння Кремінської бізнес-асоціації на Луганщині готують кадри для місцевих підприємств

 

Нещодавно асоціація долучилася до проєкту «Розвиток співпраці територіальних громад Луганської області у галузі локального туризму», який втілюється громадськими організаціями, профільним департаментом Луганської облдержадміністрації та за підтримки ПРООН. Налагоджено взаємодію між Біловодською, Кремінською та Марківською громадами у сфері туризму, розкриття інвестиційного потенціалу, посилення конкурентоспроможності.

За проєктом «Кремінна – безпечне смарт-місто» був відкритий притулок для людей, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Реалізовувала проєкт ГО «Кремінська бізнес асоціація». Будівлю під притулок виділили з комунальної власності, гроші на її ремонт отримали за Програмою ООН.

«Зазвичай, перед тим, як ініціювати ті чи інші задуми, ми вивчаємо потреби громад. Для цього залучаємо молодіжні громадські організації. Шляхом опитування дізнаємося, що люди хочуть покращити у своєму місті. За таких умов нами були втілені декілька важливих безпекових проєктів – встановлення світлофорів і камер відеоспостереження, облаштування лежачих поліцейських та пішохідних переходів пандусного типу, проведення вуличного освітлення», –  перелічив Андрій Сімонов.

За його словами, без налагодженої взаємодії між бізнесом, владою та громадськістю неможливо було б реалізувати більшість з цих ініціатив.

 

Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика