Учитель з Сєвєродонецька поділився знаннями з кропивниччанами в проєкті «Світогляд»

1888
коментарі відсутні

Учитель з Сєвєродонецька поділився знаннями з кропивниччанами в проєкті «Світогляд»

Шкільний учитель інформатики з Сєвєродонецька Євген Плотніков провів у Кропивницькому лекцію з основ відеомонтажу, щоб підказати тонкощі монтажу для новачків та підвищити їх навички.

 

З минулого життя

 

Євген Плотніков – учитель інформатики в ліцеї ЮВЕНЕС у Сєвєродонецьку. Також працював відеооператором у місцевому дитячо-юнацькому комплексі «Юність». Перший місяць війни разом з мамою провів у бомбосховищі. Навіть свій 27-й день народження 25 лютого зустрічав також у сховищі. З першого дня війни зібрали речі та документи та пішли до школи, де є бомбосховище, на відміну від їхнього будинку.

 

Учитель з Сєвєродонецька поділився знаннями з кропивниччанами в проєкті «Світогляд» - Фото №1

 

«Харчі нам приносили волонтери як гуманітарну допомогу, готували на вогнищі, бо інших варіантів не було. Загалом у школі ховались до 300 людей», – згадує Євген. Коли постріли вже були надпотужними та без перерви, прийняли рішення виїжджати. Згодом Євген дізнався, що до школи прилетів снаряд, серед інших руйнувань розтрощений його кабінет інформатики .Багатоповерхівка також зазнала руйнувань.

 

Учитель з Сєвєродонецька поділився знаннями з кропивниччанами в проєкті «Світогляд» - Фото №2

 

Лекція з монтажу

 

Для нового життя обрали Кропивницький. Туди запросила Євгена місцева активістка Вікторія Талашкевич, з якою молодий вчитель познайомився під час тренінгу в Святогірську.  Вікторія проводила тренінг з громадської діяльності для ГО Луганщини та Донеччини, який відвідав і Євген Плотніков.

Після переїзду до безпечного Кропивницького Євген продовжує працювати в своїй школі, усі уроки проходять дистанційно. А нещодавно він провів «живу» лекцію з основ відеомонтажу в рамках освітнього проєкту «Світогляд».

 

Учитель з Сєвєродонецька поділився знаннями з кропивниччанами в проєкті «Світогляд» - Фото №3

 

«Я підготувався до лекції, зробив презентацію. На захід прийшли шестеро людей: жінки, дідусь та 9-річний хлопчик, – розповідає Євген. – Спочатку ми повчили теорію, потім була практика. Розповідав, на що саме треба звертати увагу, працюючи в програмах з монтажу. Зараз багато часу люди витрачають на навчання. Я самотужки вивчав монтаж, цьому можна навчитись, користуючись такими конкретними порадами».

 

Учитель з Сєвєродонецька поділився знаннями з кропивниччанами в проєкті «Світогляд» - Фото №4

 

«Світогляд» для освіти

 

Освітній проєкт «Світогляд» запроваджує Кропивницький Гончаренко Центр за підтримки Жіночого Альянсу за Обмін Знаннями (WAKE, США). Його мета  – дати внутрішньо переміщеним особам, котрі переїхали у Кропивницький внаслідок російської агресії, можливість поділитися своїми знаннями та досвідом.

«Ми плануємо запросити 50 лекторів, лекторок, майстрів та майстринь із числа ВПО, кожен з яких проведе по одному заходу у Гончаренко центрі – це можуть бути лекції або майстер-класи для місцевих жителів та вимушено переміщених осіб на різноманітну тематику», – розповідає директорка Гончаренко Центра в Кропивницьому Вікторія Талашкевич.  – Тематика попередньо узгоджується, і далі робимо оголошення, запрошуємо учасників та учасниць, і навіть маємо невеликий гонорар для спікерів як відшкодування їх часу».

 

Учитель з Сєвєродонецька поділився знаннями з кропивниччанами в проєкті «Світогляд» - Фото №5

 

Для переселенців у ресурсі

 

Від самого початку освітньо-культурний простір Гончаренко Центр у Кропивницькому став  майданчиком, де люди з різним досвідом можуть виступити як лектори. Саме в такому форматі й працювали від початку заснування минулого року. Ніколи не було обмежень щодо лекторів, вони місцеві чи ні.

Проєкт «Світогляд» – унікальний, бо він створений саме для переселенців.  Тут лекторами можуть бути виключно люди, які переїхали з інших територій через початок війни. Раніше гонорар не платили лекторам,  тепер платять завдяки підтримці донорів.

«Ідея створення проєкту «Світогляд» стала відповіддю на потребу, яку озвучували ВПО,  що хочуть бути корисними, волонтерити, допомагати руками, мізками, талантами, – розповідає Вікторія Талашкевич. – Цей проект є актуальним не тільки для лекторів, а й для Кропивницького. Місцева громада дізнається багато нового та корисного, стає більш емпатичною до проблем українців, які змушено поїхали зі своїх домівок».

У рамках проєкту вже відбулись три лекції, їх провели переселенці та переселенки з Одеси, Харкова, Сєвєродонецька. Попереду – лекція ВПО з Маріуполя. Обмежень по темам нема. Коли людина заповнює форму, то самостійно пише тему своєї лекції.

 

Ольга Нікуліна, «ЗмІнИ.Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика