Українці зможуть подати заяву до міжнародного Реєстру збитків через «Дію»

123099
коментарі відсутні

Українці зможуть подати заяву до міжнародного Реєстру збитків через «Дію»

Українці, які постраждали від російської агресії, зможуть подати заяву про відшкодування до міжнародного Реєстру збитків. Відповідна послуга стане доступною на порталі та застосунку «Дія», повідомляє пресслужба Міністерства юстиції України.

Перший етап розпочнеться у квітні цього року. На цьому етапі українці зможуть сформувати заявки про пошкоджене або зруйноване житлове нерухоме майно за наявності акту про обстеження від місцевої влади.

З часом планується дозволити подавати заяви до Реєстру збитків навіть за умови, якщо людина не зверталась до місцевої влади. Також ідеться про те, що можна буде звернутися не тільки з приводу знищеного житла. Зокрема, це стане можливим у наступних випадках:

  • завдана шкода життю та здоров’ю;
  • примусове переміщення та вимушене переселення;
  • злочин катування та сексуального насильства;
  • інші ушкодження та збитки.

Крім того, в майбутньому заяви про завдану шкоду бізнесу та інфраструктурі зможуть подати юридичні особи та держава.

«Подання заяв через «Дію» до Міжнародного реєстру збитків – важливий крок для фіксації збитків та підтвердження усіх втрат, завданих Росією. «Дія» стає важливою частиною передачі і відображення масштабів збитків, щоб в подальшому запустити компенсаційний механізм», — зазначив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Читайте також: Відбудова та відновлення: в Україні створять три електронні реєстри

Що таке міжнародний Реєстр збитків

 

У 2023 році Рада Європи створила міжнародний Реєстр збитків, завданих рф проти України, що стало основою для створення компенсаційного механізму. Його основною концепцією є побудова у тісній співпраці з міжнародними партнерами та міжнародними організаціями цілісної системи, яка забезпечить реальне відшкодування збитків, завданих агресією.

Робота Реєстру збитків полягатиме у зборі заяв та доказів щодо відшкодування збитків, втрат чи шкоди, які завдала Росія. В майбутньому ці докази використають задля фіксації обсягів та наслідків російського вторгнення. Ця інформація дозволить запустити процес виплати репарацій постраждалим через компенсаційний механізм.

Як зазначають на Урядовому порталі, нині 43 країни та ЄС вже приєдналися або висловили намір долучитися до Розширеної часткової угоди про Реєстр збитків, завданих агресією рф проти України.

Читайте також: Громадськість, влада та експерти обговорили проблеми післявоєнного відновлення


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика