Відбудова та відновлення: в Україні створять три електронні реєстри

129513
коментарі відсутні

Відбудова та відновлення: в Україні створять три електронні реєстри

Уряд погодив запровадження в Україні трьох електронних державних реєстрів у сфері містобудування. Вони стануть частинами містобудівного кадастру державного рівня, який незабаром почнуть вводити в дослідну експлуатацію. Робота реєстрів сприятиме подальшій цифровізації будівельної сфери та сприятиме зменшенню корупційних проявів у ній.

Про це повідомила Голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

Відомо, що погоджено запровадження:

  • Єдиного державного реєстру адміністративно-територіальних одиниць (ЄДРАТО),
  • Єдиного державного реєстру будівель та споруд (ЄДРБС),
  • Єдиного державного реєстру адрес (ЄДРА).

Для чого створюються реєстри у сфері містобудування

 

Запуск держреєстрів відбуватиметься в межах  експериментального проєкту протягом двох років. Впровадження його відбулося завдяки реалізації Закону № 2486-IX щодо забезпечення вимог цивільного захисту під час планування та забудови територій. За словами Шуляк, нові реєстри потрібні, щоб:

  • уніфікувати відомості про адміністративно-територіальні одиниці,
  • впорядкувати дані адресації об‘єктів нерухомості як в контексті містобудування, так і в контексті майнових прав,
  • впорядкувати інформацію щодо наявних будівель і споруд, а також про нові об’єкти в міру їх будівництва та реконструкції.

Впорядкування містобудівної документації неможливе без всієї інформації з наявними реєстрами нерухомого майна.

«Щоб мати чітке розуміння ступеня цієї верифікації, необхідно впорядкувати процедуру присвоєння адрес. Іноді навіть зайва крапка, літера або зайве тире формує два об‘єкти нерухомості. Як наслідок – численні порушення в містобудівній документації. А українці через це часто не можуть отримати держпослуги у сфері нерухомості», – підкреслила Шуляк.

Аналогічна ситуація і з необхідністю Єдиного Державного реєстру будівель і споруд. Іноді територіальні громади не розуміють, яким фондом оперують і які об’єкти розташовані  у них на території. А це впливає на якість та потенціал управління ними. Зокрема немає розуміння, як визначені межі прибудинкових територій багатоквартирних будинків. До того ж, це впливає на розмір комунальних платежів, бо керуючі компанії на місцях часто послуговуються умовною цифрою, яку розраховують з власної уяви.

Реєстр будівель і споруд по суті буде цифровим двійником кожної будівлі та споруди. У ньому міститимуться технічні характеристики об’єкта, їхні фасади з візуалізацією, та енергетичні сертифікати. Для створення такого реєстру будуть застосовуються геопросторові дані.

Читайте також: Відбудова після війни: про що треба знати та що робити вже зараз

Що вже зроблено та які плани

 

Наразі розроблено ядро софту, яке стане основою трьох реєстрів. Дані, які однакові для різних реєстрів, перенесені автоматично, а по інших проводять ручний метчінг.

Передбачається, що ключовими користувачами систем будуть органи місцевого самоврядування. Для них розробили методологію додавання даних у систему і як взагалі з нею працювати.

«Реєстри будуть постійно оновлюватись, адже поява нових адміністративно – територіальних одиниць, будівель, вулиць і зміна їх назв триває безперервно. Зараз наше завдання – навчити всі громади та центри компетенції при обласних військових адміністраціях правильному внесенню даних. Далі ми завершимо інтеграцію з РПЗМ і будемо долучати органи місцевого самоврядування і центральні органи виконавчої влади до активного користування», – зазначила Олена Шуляк.

Нагадаємо, що в українському законодавстві наразі є три постанови Кабміну, які регулюють та координують процес повоєнної відбудови. В Донецькій області програма комплексного відновлення не розробляється і найближчим часом розроблятися не буде. Три ГО з Донеччини вирішили утворити неформальну коаліцію «Інклюзивне Відновлення України». Вони хочуть змінити законодавство, аби громадськість могла брати участь у плануванні відновлення. До коаліції долучились 25 громадських організацій з різних областей України. Про це детальніше у матеріалі:  28 громадських організацій прагнуть змінити законодавство для відновлення України


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика