В ДонОДА визначаються, в яких округах області не проводити вибори Президента України
Донецька обласна державна адміністрація просить ЦВК про додатковий час на висновки щодо можливості проведення виборів на Донеччині. Таку інформацію надає громадська організація “Точка доступу” з посиланням на партнерів – громадянську мережу ОПОРА, яка є офіційним спостерігачем під час президентської виборчої кампанії.
За даними ОПОРИ, ДонОДА звернулась до Центральної виборчої комісії з проханням відтермінувати до 15 січня виконання вимог постанови щодо можливості організації підготовки та проведення виборів Президента України 31 березня 2019 року.
“Згідно з постановою ЦВК від 20 грудня 2018 року, Донецька обласна державна військово-цивільна адміністрація мала надіслати не пізніше 28 грудня 2018 року висновки щодо можливості організації підготовки та проведення чергових виборів Президента України на територіях, які входять до складу територіальних виборчих округів в межах відповідної області”, – значиться у повідомлені.
Координаторка спостереження ОПОРИ за виборами в Донецькій області Анастасія Прокопенко звернулись до Донецької ОДА з інформаційним запитом щодо надання відповіді на постанову ЦВК №251 стосовно можливості проведення виборів Президента.
“Донецькою адміністрацією було направлено листа до ЦВК з проханням перенести термін виконання вимог постанови на 15 січня 2019 року”, – йдеться у відповіді ДонОДА. Чиновники аргументують таке відтермінування необхідністю виїздів в округи, ймовірно – з метою визначення ступеню безпеки під час проведення виборів.
“У зв’язку з проведенням в Донецькій області операції Об’єднаних сил, надання висновків щодо можливості організації підготовки та проведення чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року на територіях, які входять до складу територіальних виборчих округів, визначених постановою ЦВК, потребують великого обсягу роботи з виїздом на територію визначених округів”, – зазначено у листі Донецької ОДА до ЦВК.
Такі дії викликають певне застереження з боку спостерігачів, адже з переліком небезпечних округів можна було визначитись заздалегідь.
“Сподіваємось, що вже незабаром ми дізнаємось про висновки адміністрації стосовно можливості організації виборів на Донеччині, і відповідні висновки будуть об’єктивними та обґрунтованими”, – підкреслила координаторка громадського спостереження ОПОРИ за виборами в Донецькій області Анастасія Прокопенко.
Нагадаємо, позачергові вибори Президента України 25 травня 2014 року в Донецькій області проводилися лише у 7 округах із 22-х. На парламентських виборах у жовтні 2014 року змогли проголосувати менш ніж 50 відсотків мешканців Донецької області. Місцеві вибори 2015 року не відбулися з безпекових міркувань у низці населених пунктів на підконтрольній території Донеччини.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!