В Україні планують почати перевірки безробітних щодо обґрунтованості виплат

48610
коментарі відсутні

В Україні планують почати перевірки безробітних щодо обґрунтованості виплат

В Україні хочуть перевірити осіб, що мають статус безробітних, на обґрунтованість виплат матеріального забезпечення. Порядок перевірок щодо безробіття був і раніше, але тепер його хочуть кардинально змінити.

Мінекономіки виставило на громадське обговорення відповідний проєкт наказу.

У пояснювальній записці до проєкту вказується, що він розроблений за дорученням прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

Як проводитимуть перевірки безробітних

 

Документом визначається механізм розслідування страхових випадків та обґрунтованості призначення і виплати матеріального забезпечення, зокрема:

  • порядок обміну відповідною інформацією між Державним центром зайнятості, Мінфіном, Мін’юстом, ДПС, ПФУ та Адміністрацією Держприкордонслужби;
  • порядок здійснення звірки/перевірки інформації (відомостей), поданих особою під час реєстрації або перереєстрації її як безробітної та протягом перебування особи у статусі зареєстрованого безробітного, на підставі якої (яких) надається статус зареєстрованого безробітного, призначається та виплачується матеріальне забезпечення на випадок безробіття, надаються соціальні послуги, а також відомостей, на підставі яких надається застрахованій особі допомога з часткового безробіття;
  • порядок проведення перевірки у страхувальника, роботодавця або фізичної особи-підприємця, яка є застрахованою особою, у разі виявлення невідповідності (невідповідностей) інформації (даних) за результатами проведення розслідування;
  • складання відповідного акта за результатами проведення перевірки.

У разі потреби перевірки щодо обґрунтованості виплат безробітним здійснюватиметься шляхом проведення виїзних планових та позапланових перевірок страхувальників. Якщо в ході розслідування будуть викриті порушення правил, з безробітного можуть зняти статус, а бюджетну допомогу доведеться повернути.

Дивіться також: Що потрібно пам’ятати переселенцю під час пошуку роботи

Яка ситуація з безробіттям у Донецькій області

 

Станом на липень 2023 року в Донецькій області зареєстровано понад 35 тисяч безробітних, серед яких 70% – жінки. Кожна п’ята людина – молодь.

За словами директорки Донецького обласного центру зайнятості Валентини Рибалко, незаповнені вакансії є, але рівень зарплати, який пропонують роботодавці, не відповідає потребам пошукачів роботи.

Найбільше в регіоні потрібні лікарі, медсестри, електрики, водії та кухарі.

Центр зайнятості наразі займається перенавчанням претендентів. За перші пів року 2500 мешканців регіону отримали роботу саме завдяки навчанню за новим профілем роботи.

Також уряд України надає фінансову допомогу підприємцям, які хочуть відновити свою діяльність у розмірі до 250 тисяч гривень безповоротного гранту. Єдина умова – підприємець має створити робочі місця.

«Серед підприємців з Донеччині подано поки що 50 заявок на участь у програмі, проте вже отримали грант від уряду лише 9 підприємців. Вони створили 16 робочих місць. Інші отримали відмову через те, що надали заявку, яка не відповідає вимогам до учасників або мали проблеми з розрахунками із банками у минулому», – пояснила Валентина Рибалко.

Читайте також: Тепер усіх надавачів соціальних послуг можна знайти на онлайн-мапі


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика