Тепер усіх надавачів соціальних послуг можна знайти на онлайн-мапі

16675
коментарі відсутні

Тепер усіх надавачів соціальних послуг можна знайти на онлайн-мапі

Відтепер інформацію з Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг єдиної інформаційної системи соціальної сфери можна знайти на спеціальній платформі.

Дашборд створено на веб-сайті Міністерства соціальної політики України. Він дозволяє фільтрувати дані про надавачів за регіоном, ЄДРПОУ, назвою надавача та видами соціальних послуг.

«Із використанням фільтрів дашборду користувачі можуть переглянути основну інформацію про надавачів соціальних послуг, які працюють в Україні, зокрема: адресу, телефон, веб-сайт тощо.  Крім того, користувачі можуть фільтрувати інформацію про надавачів за регіоном, районом та територіальною громадою, а також здійснювати пошук за ЄДРПОУ, назвою надавача та видами соціальних послуг. Це допоможе користувачам знайти найближчу адресу надавача соціальних послуг та звернутися до нього особисто чи онлайн», – передає «Урядовий портал».

На думку урядовців, такий інструмент допоможе самим отримувачам послуг, оскільки дозволяє громадянам бути більш інформованими про те, які соціальні послуги надаються в їх регіоні. Також він спростить пошук потрібної інформації для організацій, які займаються соціальною підтримкою.

Платформа доступна й для людей з інвалідністю. Щоб скористатися дашбордом потрібно натиснути на перекреслене вухо в правому нижньому кутку екрана.

Наразі платформа працює в тестовому режимі. Переглянути її можна за посиланням.

Хто може скористатися

 

Як нагадує «Зміна», закон, що визначає питання, пов’язані із соціальними послугами, набув чинності в Україні в січні 2020-го. У ньому йдеться про те, що право на отримання послуг мають окремі люди та сім’ї, які потрапили в складні життєві обставини та/або мають найвищий ризик потрапляння в них. Зокрема, такою обставиною може бути, наприклад, невиліковна хвороба, інвалідність, безробіття, похилий вік чи шкода, завдана війною чи тимчасовою окупацією.

В цілому, послуги можна розділити на такі категорії:

  • «прості» – не передбачають надання постійної або систематичної комплексної допомоги (консультування чи представництво інтересів»;
  • «комплексні» – передбачають постійну або систематичну допомогу (соціальний супровід чи соціальна інтеграція);
  • «спеціалізовані» – надають певній категорії осіб (наприклад, ВПО чи людям, які живуть з ВІЛ;
  • «допоміжні» – надають у натуральному вигляді (гуманітарна допомога).

Отримати соцпослуги мають право громадяни України, іноземці, особи без громадянства, біженці та особи, які потребують додаткового або тимчасового захисту.

Читайте також: В Україні працює правовий навігатор для військових, які отримали поранення

Як долучитися

 

У Мінсоцполітики зазначають, що основна логіка змін полягає в тому, щоб послуги були максимально наближеними до отримувача. Тож закликають надавачів, яких ще немає в реєстрі, звернутися до уряду для реєстрації.

Отримати консультацію щодо користування Реєстром можна у:

  • Міністерстві соціальної політики (контактна особа – Марія Сакута, керівник експертної групи з питань цифрових послуг Директорату з питань цифрового розвитку та соціальних послуг), тел.: (044) 287 38 47;
  • державному підприємстві «Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики України» за телефонами: кол-центр: (044) 49 419 10; відділ технічної підтримки: (044) 494 19 26.

Ірина Міщенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика