В Україні працює правовий навігатор для військових, які отримали поранення

48004
коментарі відсутні

В Україні працює правовий навігатор для військових, які отримали поранення

В Україні розробили та запустили правовий навігатор для військових, які отримали поранення, щоб вони після пекла війни не опинялися у пеклі бюрократії.

На єдиній платформі вже зібрана вся корисна та актуальна інформація, яка допоможе пораненим захисникам отримати всю необхідну допомогу. Від евакуації до встановлення інвалідності та отримання всіх необхідних документів.

Ініціатива була розроблена громадською організацією «Принцип», яку заснували адвокат Масі Найєм і правозахисниця Любов Галан.

«Більше 1 мільйона українців уже отримали бойовий та військовий досвід. Ми розуміємо, що кількість бійців збільшуватиметься, як і кількість поранених. За даними нашої аналітики, зараз травмовані на полі стикаються з бюрократичним безладом, не отримують базову інформацію про необхідні довідки та подальші дії, потерпають від некомфортних умов у лікарнях та змушені ставати самі собі «кур‘єрами», пересуваючись між установами для отримання документів», – пояснили організатори.

Правовий навігатор для поранених військових – це платформа, де розписано весь алгоритм від моменту евакуації до встановлення групи інвалідності з прикладами усіх необхідних документів, довідок та рапортів.

Завдяки навігатору військові, які отримали поранення, можуть дізнатися про свої права та можливості та не губитися в документах. Тут є розуміння того, що потрібно зробити на кожному етапі системи, яка зараз існує.

На платформі зібрані покрокові інструкції з детальним описом кожної процедури. Крім того, тут містяться приклади рапортів, документів та довідок, що має отримати поранений військовослужбовець.

«Ми прагнемо, щоб бійці не почувалися розгубленими, тож створили цей алгоритм, аби стати їхньою опорою після отримання травми», – зазначили організатори.

Читайте також: Волонтери можуть отримати грошову допомогу у разі інвалідності

В Україні працює правовий навігатор для військових, які отримали поранення - Фото №1

Правовий навігатор для військових: 5 основних етапів

 

Для зручності всі процедури розбити до 5 основним етапам:

  1. Евакуація та транспортування на лікування;
  2. Лікування — Встановлення обставин отримання поранення;
  3. Проходження військово-лікарської комісії;
  4. Лікування за кордоном;
  5. Встановлення групи інвалідності у МСЕК та отримання одноразової грошової допомоги.

Наразі у «Навігаторі» зібрано відповіді на базові запитання, щоб військові могли самостійно розібратися, як пройти шлях пораненого.

Індивідуальних консультацій поки що не надаються, але є можливість надіслати повідомлення у Facebook чи Instagram, щоб отримати допомогу в онлайн-режимі.

Читайте також: 10 корисних додатків під час війни: зв’язок з рідними, ліки, допомога, міни і товари з рф

Ірина Міщенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика