В Україні працює портал «Війна і санкції»
«Війна і санкції» – одна з найбільших баз даних про санкції, накладені після початку повномасштабної війни, розв’язаної росією проти України.
Проєкт було створено за підтримки Міністерства закордонних справ України та Національного агентства з питань запобігання корупції. НАЗК ідентифікує осіб, які причетні до війни в Україні.
Місць тому портал «Війна й санкції» розпочав свою роботу. Тут можна переглянути перелік осіб, на яких уже було накладено санкції з початку повномасштабної війни рф проти України. Також у ньому міститься інформація про кандидатів на потрапляння до санкційних списків.
«Головна мета порталу — поінформувати іноземні уряди та громадян про вже запроваджені санкції, залучити громадськість до глобальної кампанії із розширення санкційних списків щодо осіб, які підтримують війну, зокрема фінансово та інформаційно. Це дозволить забезпечити максимальний економічний тиск на співорганізаторів війни та наблизити перемогу України», – зазначили у НАЗК.
Результати перевірки фізичної особи по санкційних списках в YouControl містяться в розділі меню «Медіа». Тепер, разом з блоками «Репутація в медіа», «Держзрадники», «Миротворець» з’явився новий блок «Війна і санкції».
Читайте також: Дані з «Миротворця» вже в YouControl
Цей блок надає можливості для поглибленої перевірки і аналізу інформації. Зокрема, можна перейти безпосередньо до першоджерела даних, тобто бази осіб під санкціями. Також тут можна знайти інформацію про осіб, що пов’язані з підсанкційними особами.
Якщо натиснути на прапор країни з переліку тих, що наклали санкції на особу, відкриється відповідний документ цієї країни, при цьому фотографії осіб у звіті можна збільшити.
Демо-досьє у системі YouControl
У системі YouControl є відкриті досьє, які демонструють можливості перевірки фізичних осіб. Зокрема, для демонстрації можливостей системи відкриті досьє таких фізичних осіб, як Віктор Янукович, Анатолій Шарій, Наталія Королевська, Віктор Медведчук, Ілля Ківа, Сергій Льовочкин та ін.
Досьє можуть подивитися навіть не зареєстровані користувачі. А для того, щоб отримати базовий функціонал та перевірити компанії чи ФОП без детального аналізу достатньо оформити безкоштовний тариф Open Data.
Зокрема, демо-досьє містить розділи, для перевірки яких не потрібно знати персональні дані особи:
- зв’язки особи (пов’язані компанії, ФОП, ФПГ, громадські об’єднання та формування);
- борги;
- судові справи;
- правопорушення та розшук (розшук МВС та СБУ, санкції, корупціонери, терористи);
- медіа (понад 23 авторитетних видань, а також Миротворець та Держзрадники від Руху Чесно);
- зв’язок з владою (дані про декларації та НПД, ЦВК, очищення влади, адвокати, нотаріуси, судді, помічники нардепів тощо).
Довідка
Підсанкційна особа – особа, на яку вже накладено санкції однією з юрисдикцій: ЄС, Велика Британія, США, Канада, Швейцарія, Австралія, Японія, Україна, Нова Зеландія.
Потенційно підсанкційна особа – особа, на яку не накладені санкції, проте таке питання може розглядатися та було ініційоване НАЗК
Пов’язана особа – особа, яка не підпадає під перші дві категорії, проте є пов’язаною хоча б з однією категорією.
Портал доступний трьома мовами (українською, англійською та російською) за посиланням: https://sanctions.nazk.gov.ua/. Наразі база містить 9037 підсанкційних осіб та 16702 осіб, на які ще не накладено санкції. База щодня оновлюється.
Нагадаємо, що за допомогою системи YouControl можна також перевірити надійність роботодавця
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!