В українських лікарнях запровадили посади капелана, психотерапевта та клінічного психолога

28695
коментарі відсутні

В українських лікарнях запровадили посади капелана, психотерапевта та клінічного психолога

Відтепер у лікарнях України офіційно введено посади капелана, психотерапевта та клінічного психолога.

Таким чином МОЗ підсилило мультидисциплінарні команди, які надають реабілітаційну та медичну допомогу, зокрема паліативну.

Психологічну та духовну опіку отримуватимуть не лише пацієнти, а й їхні родичі та персонал лікарняних закладів.

Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я України.

 

«В умовах повномасштабної війни в Україні надзвичайно важливо запровадити цілісний підхід до надання медичної допомоги, який враховує як фізичні, так і психосоціальні аспекти кожного пацієнта», – зазначили в МОЗ.

Тож відтепер в українських лікарнях працюватимуть клінічні психологи та психотерапевти, як це передбачено наказом МОЗ від 30.09.2022 № 1782.

«Клінічними психологами» зможуть працювати магістри чи спеціалісти за фахом «Психологія». До 1 січня 2026 року вони мають пройти спеціалізацію за фахом «Клінічна психологія».

«Психотерапевтами» зможуть працювати особи, які здобули ступінь магістра (спеціаліста) за спеціальністю «Психологія» та пройшли спеціалізацію за фахом «Клінічна психологія» з наступною спеціалізацією за фахом «Психотерапія».

Минулого року професію «капелан в охороні здоров’я» було внесено до Класифікатора професій ДК 003:2010. У багатьох провідних країнах світу ця посада прирівняна до посади лікаря та психолога, тож він є повноправним членом мультидисциплінарної команди лікарняного закладу.

Займатимуться капелани «духовною опікою» не лише пацієнтів медичних закладів, а й їхніх рідних та персоналу лікарні.

«При цьому, капеланські служби формуються із обов’язковим дотриманням принципу міжконфесійності, а капеланські послуги пропонуються виключно на добровільній основі», – йдеться в повідомленні.

До роботи на посаді «капелан в охороні здоров’я» допускатимуть осіб, які здобули вищу освіту не нижче бакалаврського рівня за спеціальністю «Богослов’я» або вищу духовну освіту еквівалентного рівня. Вони також мають пройти спеціалізацію за фахом «Клінічне душпастирство» до 1 січня 2026 року.

Ірина Міщенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика