Відновлення газопостачання Мар’їнки та Красногорівки подорожчало у десять разів

7290
коментарі відсутні

Відновлення газопостачання Мар’їнки та Красногорівки подорожчало у десять разів

Сім років поспіль прифронтові міста Донеччини – Мар’їнка та Красногорівка – залишаються без газу. Внаслідок постійних обстрілів у 2014 році був майже повністю зруйнований газогін, яким подавався газ до цих міст. Плани щодо поновлення газопроводу розроблялися ще чотири роки тому. Тоді, щоб відремонтувати пошкоджену ділянку, вистачило би 20 мільйонів гривень та приблизно три місяці активних робіт.

Утім, зараз розробляється другий варіант, який коштуватиме платникам податків вдесятеро дорожче – 200 мільйонів гривень. Чому так сталося, розповів на брифінгу голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко.

За його словами, реалізації першого, менш коштовного варіанту, заважає недотримання умов «режиму тиші» з боку проросійських бойовиків. А без стовідсоткової гарантії безпеки не можна ставати до роботи. Однак, окупаційна влада спочатку нібито дає згоду на припинення обстрілів, потім порушує домовленості та відкликає попередні погодження.

Отже, робота з поновлення газопостачання за першим варіантом ніяк не могла розпочатися, хоча вже були витрачені кошти на створення проєктної документації і проведені тендери. Тому вирішили рухатися іншим шляхом – більш реалістичним, але набагато дорожчим.

«Зараз прийнято рішення реалізувати резервний варіант – прокласти новий газопровід високого тиску довжиною 23 кілометри від газорозподільчої станції міста Курахове до міста Мар’їнка та побудувати окремий вузол на Курахівській станції. Орієнтовна вартість будівельних робіт складає приблизно 200 мільйонів гривень. Зараз з обласного бюджету виділено 3,5 млн грн на виготовлення проєктно-кошторисної документації, після чого суму витрат буде уточнено», – повідомив Павло Кириленко.

Наразі на ділянці майбутнього газопроводу проведені геодезичні вишукування. Тепер потрібно узгодити питання, що можуть виникнути у зв’язку з перетинанням майбутнім газопроводом підземних інженерних мереж різного призначення.

«На стадії підготовчих робіт намагаємось рухатися оперативніше, щоб якомога швидше приступити до будівельно-монтажних робіт. Плануємо розпочати наступного року. Ми розуміємо, наскільки важливий цей проєкт для мешканців прифронтових міст», – зазначив очільник Донецької області.

Однак джерело фінансування поки що не визначено. Повідомляється, що облдержадміністрація наразі опрацьовує питання щодо залучення коштів на будівництво. Як варіант розглядається можливість отримати кошти від Європейського інвестиційного банку.

Світлана Денисенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика