Зеленський закликав збільшити імпорт електроенергії в Україну та надати більше енергетичного обладнання

18735
коментарі відсутні

Зеленський закликав збільшити імпорт електроенергії в Україну та надати більше енергетичного обладнання

Президент Володимир Зеленський наголосив на необхідності аварійної підтримки України з боку європейської енергосистеми. Він також назвав кілька пунктів, реалізація яких допоможе Україні зберегти свою енергосистему та пережити складний зимовий період.

Про це він говорив у виступі на Міжнародній конференції «Солідарність з українським народом».

Зеленський підкреслив, що сьогодні головне завдання – зберегти основну енергосистему України та гарантувати її стабільну роботу попри намагання росії занурити країну в темряву.

«Ми маємо узгодити конкретні речі, які не тільки допоможуть Україні вистояти взимку, а ще й максимально наочно доведуть будь-яким антидемократичним, антиєвропейським силам, і в першу чергу – росії, що Європа навчилася не допускати катастрофи і захищати своїх людей», – наголосив він.

Президент також назвав кілька пунктів, які допоможуть Україні зберегти свою енергосистему.

Перш за все, Україна потребує кількох категорій обладнання. Ідеться про трансформатори, обладнання для відновлення високовольтних мереж, газотурбінні і газопоршневі енергоблоки.

Крім того, Україна потребує збільшення імпорту електроенергії з країн ЄС обсягом до двох гігават. Для цього потрібне рішення євромережі операторів системи передачі електрики збільшити імпортну потужність.

«Така підтримка постачанням електрики може коштувати близько 800 мільйонів євро в поточних цінах. Це суттєво. Але суттєво менше, ніж може коштувати нам усім блекаут в Україні. Тож я закликаю вас зробити одним із конкретних результатів цієї конференції погодження усіх рішень для такої підтримки України – постачанням електрики з країн ЄС», – зазначив він.

Президент також закликав Євросоюз направити спеціальні місії на об’єкти критичної енергетичної інфраструктури, задіяні в енергозабезпеченні України, за аналогією зі спостережними місіями МАГАТЕ, які домовлено направити на всі атомні станції України. Такі місії, за його словами, «можуть стати надійним фактором стабілізації ситуації і належного міжнародного контролю».

Читайте також: В Україні визначили 4 пріоритети для отримання електроенергії

Він також зазначив, що Україна змушена використовувати більше газу цієї зими, ніж це передбачалося, через руйнацію терористами електростанцій. Як наслідок, країні потрібна підтримка і в цьому питанні, щоб закупити близько 2 мільярдів кубометрів газу.

Ще одним варіантом допомоги може стати домовленість про фінансування проєкту із закупівлі LED-ламп для України.

«Це може комусь здаватися не дуже суттєвим, але 50 мільйонів таких ламп дозволять заощадити близько 1 гігавата електрики. Враховуючи, що середній дефіцит в нашій енергосистемі близько 2,5 гігават, цей проєкт має також суттєво допомогти», – пояснив Зеленський.

Президент також наголосив на необхідності створення спеціального постійного механізму координації зусиль, «який дозволить давати вчасні та ефективні відповіді на кожен виклик російського енерготерору».

Нагадаємо, що черговий ракетний обстріл з боку рф 23 листопада призвів до тимчасового знеструмлення всіх атомних станцій, більшості теплових та гідроелектростанцій. Були уражені й об‘єкти системи електропередачі. Через це по всій території України застосовані аварійні та планові відключення світла. Щоб допомогти українцям у всіх містах та регіонах України розгорнули «Пункти Незламності».

Ірина Міщенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика