Відновлення України: для відбудови планують використовувати відходи від руйнувань

109498
коментарі відсутні

Відновлення України: для відбудови планують використовуватимуть відходи від руйнувань

Україна планує використовувати для відбудови відходи від руйнувань. Це є одним із принципів запровадження циркулярної економіки.

Як повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України, по всій країні утворилося більше 450 тисяч тонн будівельних відходів від руйнувань Про це свідчать дані органів місцевого самоврядування станом на кінець 2023 року.

Заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Наталія Козловська зазначила, що управління та переробка таких величезних масштабів потребуватиме значних фінансових, людських та технологічних ресурсів.

«Поки в Україні немає традиції глибокої переробки будівельних відходів, показник ресайклінгу становить 6% від загальної кількості. Але у баченні великої відбудови країни ці відходи ми розглядаємо як можливий майбутній ресурс для будівельної галузі», –  сказала Наталія Козловська.

Вирішення цієї проблеми, за її словами, має відбуватися комплексно за такими напрямками:

  • створення необхідної нормативної бази щодо технології сортування й переробки відходів та налагодження відповідних технологічних процесів;
  • розроблення каталогу будівельної продукції, виготовленої із застосуванням сировини на основі перероблених відходів;
  • подальша розробка стандартів щодо виготовлення такої будівельної продукції.

Читайте також: Цифровізація, стратегія розвитку та залучення громадськості: експерти та влада обговорили виклики відновлення

Оскільки переробка відходів від руйнувань включає сортування, обробку, виробництво та транспортування, потрібні значні фінансові вкладення. Тому, з боку держави мають бути розроблені відповідні економічні моделі, а також встановлені цільові показники переробки відходів від руйнувань та норми щодо обовʼязкового використання певного відсотку вторинної сировини в проєктах відновлення. У перспективі такі цільові показники мають бути відображені і в стратегіях регіонального розвитку громад.

Наразі відомство за підтримки Уряду Японії та Японського агентства з міжнародного співробітництва JICA Ukraine Office вже реалізує пілотний проект з організації місця тимчасового зберігання та лінії переробки відходів від руйнувань у Київській області. Надалі буде розроблено план щодо поводження з відходами від руйнувань, в якому також враховуватимуться і аспекти виготовлення продукції з переробленого ресурсу.

Читайте також: 28 громадських організацій прагнуть змінити законодавство для відновлення України


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика