«Вік щастя» – від Слов’янська до Кропивницького

4842
коментарі відсутні

«Вік щастя» – від Слов’янська до Кропивницького

Керівниця фундації «Вік щастя» зі Слов’янська Наталія Бондаренко стала вимушеною переселенкою. Прихисток від війни та нове місце для продовження своєї діяльності громадська активістка знайшла у Кропивницькому. Тепер створює спільноту людей поважного віку в центральній України, «Вік щастя» продовжує жити та надихати.

 

Евакуація до центральної України

 

Ще до початку військових дій на сході України в 2014 році Наталія Бондаренко займалась розвитком локального туризму. Після визволення Слов’янська жінка активно зайнялась громадською діяльністю. П’ять років поспіль розвиває фундацію осіб похилого віку «Вік щастя».

Люди літнього віку в Слов’янську стали активно долучатись до життя громади, вони подорожували, займались спортом, вивчали комп’ютери. Усе – завдяки завзятості Наталії Бондаренко, яка знаходила в собі сили та надихали інших жити активним життям.

 

«Вік щастя» - від Слов’янська до Кропивницького - Фото №1

 

У лютому усі плани обнулились. Наталія Бондаренко не вагаючись стала до лав волонтерського центру в Слов’янську, стала допомагати нужденним, вивозити людей з під обстрілів у Харкові, через зум проводити психологічні заняття та групи взаємодопомоги. Зі Слов’янська жінка виїхала у другій половині березня. На той час залишатись у містах на сході було все небезпечніше.

Для безпечного життя Наталія Бондаренко обрала Кропивницький. Міркувала так: недалеко від дому, можна буде швидко повернутись. Восени Наталія була в Кропивницькому, їй сподобалось місто.

«Завдяки громадській діяльності в мене багато знайомих скрізь по Україні, теж громадських активістів. Такі ж контакти маю і в Кропивницькому. Тут знайшла не тільки прихисток, але й змогла продовжити свою справу. Мені тепло в Кропивницькому, вдячна усім за підтримку», – каже Наталія.

 

«Вік щастя» - від Слов’янська до Кропивницького - Фото №2

 

Ноутбуки для початківців віком 50+

 

Під час евакуації Центр культури та дозвілля зі Слов’янська, де працює Наталія Бондаренко, зміг вивезти обладнання. В тому числі – ноутбуки. Цю техніку «Вік щастя» отримав від донорів у рамках одного з проєктів. Уже на новому місці, на базі Гончаренко-центру започаткувала курси комп’ютерної грамотності для місцевих та переселенців. Усі заняття – безкоштовні, за попередньою реєстрацією.

 

«Вік щастя» - від Слов’янська до Кропивницького - Фото №3

 

Ці уроки для людей старше 50 років орієнтовані на новачків, бо починають з азів, як включити та виключити ноутбук. Протягом двох місяців вчитимуться працювати з текстами, реєструватися в соцмережах, заходити в особистий кабінет у Пенсійному фонді, користуватись онлайн-банкінгом.

 

«Вік щастя» - від Слов’янська до Кропивницького - Фото №4

 

Галина Смирнова – місцева жителька Кропивницького. У свої 75 років вона прийшла вивчати комп’ютерну грамотність.

«У мене вдома старенький комп’ютер, такий з монітором, системним блоком, процесором. Він майже зламався. Купувати такий великий більше не хочу. Прийшла вивчати ноутбук. Усе ретельно записую в зошиті, ніби в школі на уроці. Пам’ять підводить, а так відкрила свої нотатки і згадала, що було минулого разу», – каже Галина Георгіївна.

У першу чергу жінка хоче навчитись комп’ютерній грамотності, щоб спілкуватись  в онлайні з рідними та подругами. Щоб шукати сайти з розведення квітів  та кулінарії, бо ці теми її цікавлять.

 

«Вік щастя» - від Слов’янська до Кропивницького - Фото №5

 

Скандинавська хода в парку

 

Для занять скандинавською ходою, яка була популярною серед жінок поважного віку в Слов’янську, в Кропивницькому обрали Ковалівський парк. Місцеві жінки кажуть, що раніше в Кропивницькому такого не практикували. Колективні тренування – безкоштовні. Головне – регулярність відвідування.

 

«Вік щастя» - від Слов’янська до Кропивницького - Фото №6

 

Палки для скандинавської ходи купили за підтримки знайомих з Флориди. Загалом 10 комплектів. Також купили килимки для йоги. До цих зайнять перейдуть коли стане тепліше. А поки двічі на тиждень опановують скандинавську ходу. Наталія Бондаренко – тренерка, розповідає як правильно ходити, щоб була користь для здоров’я.

Заняття розпочинають з розминки на м’язи та суглоби. Потім з підрахуванням навантаження ходять алейкою по парку. Така активність не дивує відвідувачів – у Ковалівський парк багато людей приходить аби займатись спортом, бігати.

 

«Вік щастя» - від Слов’янська до Кропивницького - Фото №7

 

Марія Осіпова – наймолодша в групі скандинавської ходи. Жінці 53 роки, вона з задоволенням ходить на заняття.

«Це корисно для здоров’я, ми вчимось правильно тримати осанку, проводимо час на свіжому повітрі», – каже Марія.

 

«Вік щастя» - від Слов’янська до Кропивницького - Фото №8

 

Лілія Юркольська додає, що уроки скандинавської ходи дають можливість правильно дихати, тримати руки та спину, коли йдеш.

«Ми ходимо неправильно, особливо коли несемо сумки з харчами. А тут, з палицями, вчимось тримати спину. Навіть молодшаємо», – каже 71-річна жінка.

 

«Вік щастя» - від Слов’янська до Кропивницького - Фото №9

 

Серед відвідувачів активностей «Віку щастя» поки місцеві жителі. Наталія Бондаренко закликає долучатись переселенців. Стверджує, що скандинавська хода, комп’ютерна грамотність, групи взаємодопомоги – це можливість відновити свій психологічний ресурс, швидше адаптуватись до нових умов та повернутись до звичайного життя.

 

Ольга Нікуліна, «ЗмІнИ.Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика