Військові злочини на Донбасі: від вбивств і викрадень до «Боїнга»

9466
коментарі відсутні

Військові злочини на Донбасі: від вбивств і викрадень до «Боїнга»

4 грудня у щорічному звіті попереднього розслідування Прокуратура Міжнародного кримінального суду повідомила, що зафіксувала понад 1,2 тисячі фактів можливого вчинення злочинів на Донбасі. Про це пише DW.com.

За даними прокуратури 1200 випадків можливого вчинення злочинів були зафіксовані після 20 лютого 2014 року. У Гаазі зазначили, що на Донеччині загинули близько 10225 людей, були поранені – 24541. Зокрема, з квітня 2014 року по серпень 2017 в Донбасі було вбито близько 2505 цивільних осіб.

Також, за даними офіційної статистики, 15 тисяч людей з квітня 2014 числяться зниклими без вести.

У документі також констатується, що протягом усього конфлікту обидві його сторони-учасники застосовували тортури і жорстоке поводження щодо декількох сотень сотень ймовірних жертв.

Остання інформація підтверджується й висновками незалежних суспільних організацій, що ведуть власне розслідування.

Так, влітку 2017 року заступник голови суспільної організації «Мирний берег» Катерина Вижевська повідомила про факти катувань та страти 95 осіб, з яких, імена п’ятьох лишилися невідомими. Більше половини страчених – 50 осіб, були мирними мешканцями, що не були військовими, але від катувань та смерті це їх не захистило.

«Внаслідок катувань загинули 18 осіб, 63 були вбиті з вогнепальної зброї, серед убитих – 84 чоловіки та 11 жінок», – розповіла тоді Вижевська.

Також у «Мирному березі» повідомили, що катування та страти використовували обидві сторони, так із 95 фактів страти абсолютна більшість – 84, належить незаконним військовим формуванням, так званих «народних республік», та ще 11 – з боку Збройних сил України.

Слід зазначити, що подібні злочини також розслідуються навіть не обидвома, а одразу трьома сторонами конфлікту – окрім Генеральної прокурату України, «слідчих органів» самопроголошених республік Донбасу «розслідує», звичайно ж, виключно «військові злочини ЗСУ» і Генеральна прокуратура РФ.

Так, на початку 2017 року генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що за військові злочини на Донбасі засуджена 41 особа, 13 з яких – учасники терористичних організацій «ДНР», «ЛНР» та 28 громадян Росії, 20 з яких – російські високопосадовці. Щоправда, це більше скидалося на деякий «тролінг», адже усі російські високопосадовці були засуджені заочно.

Не залишилися у боргу й у Генпрокуратурі РФ, котра на липень 2017 року за словами офіційного представника Слідчого комітету Генпрокуратури Росії Світлани Петренко розслідувала 150 злочинів, пов’язаних із злочинами українських військових в Донбасі, у рамках розслідування яких 108 осіб, у тому числі 54 посадових особи Збройних сил України, які залучаються нами до кримінальної відповідальності. «І це не остаточна цифра», наголосила Світлана Петренко.

Тим часом, у вересні, вироком «Військового трибуналу» на правах палати Верховного Суду ДНР, мешканця Дніпропетровської області визнано винним у скоєнні злочину, передбаченого ст. 232 Кримінального кодексу ДНР (проходження навчання з метою здійснення терористичної діяльності), і засуджено до 15 років позбавлення волі. Про це повідомила «прес-служба Генеральної прокуратури Донецької Народної Республіки».

Не забуває про військові злочини на Донбасі й Верховна Рада України, котра 5 грудня прийняла Закон, яким продовжила Міжнародну місію захисту розслідування авіакатастрофи малайзійського літака рейсу МН17. Про це йдеться в повідомленні офіційного веб-порталу ВР.

«Верховна Рада України ратифікувала Угоду (у формі обміну нотами) між Україною і Королівством Нідерланди про продовження до 1 серпня 2018 терміну дії Угоди між Україною і Королівством Нідерланди про Міжнародну місію захисту розслідування від 28 липня 2014 року, досконалій 1 серпня 2017 р. в Києві», – йдеться в повідомленні.

Закон «Про ратифікацію Угоди…» за №0169 підтримали 257 народних депутатів. Ратифікація Угоди сприятиме продовженню розслідування причин авіаційної катастрофи рейсу МН17 авіакомпанії «Малазійські авіалінії».

Таким чином, можна не сумніватися, що військові злочини на Донбасі будуть розслідуватися й надалі, а винні не минуть покарання, незалежно від того, на чиєму боці були злочинці під час скоєння злочинів.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика