“Воду Донбасу” можуть відімкнути від електрики за борг у мільярд гривень

4656
коментарі відсутні

“Воду Донбасу” можуть відімкнути від електрики за борг у мільярд гривень

Комунальне підприємство, яке забезпечує водою всю Донецьку область, опинилося поміж 44-х компаній, які можуть бути відключені від електроживлення. Про це під час прес-конференції в Антикризовому медіа-центрі повідомив Олексій Дегтярьов – генеральний директор ДТЕК Донецькі електромережі. Серед “резонансних” претендентів на відключення в регіоні також ПАТ “Красногорівський вогнетривкий завод” та КП “Керуюча компанія з ЖКП” (Вугледар).

З 1 січня 2019 року в Україні вступила в дію реформа ринку електроенергії. Підприємства, організації, установи, чия договірна потужність електроустановок перевищує 150 кВт, мали до 11 грудня 2018 року вибрати собі постачальника електроенергії та укласти з ним договір на ринкових умовах. Компанії, які не знайшли постачальника у новому ринку, з 1 січня стали клієнтами “постачальника останньої надії” (ДП “Укрінтеренерго”) – на обмежений строк 90 діб, тобто до 1 квітня. Таких підприємств в Донецькій області декілька десятків, серед яких комерційні структури, державні та комунальні підприємства, що забезпечують життєдіяльність області.

“Якщо ці компанії не знайдуть інших постачальників, то будуть відключені нами за заявкою “постачальника останньої надії”. Є три причини, за якими здійснюється відключення клієнтів – борги, накопичені до 1 січня 2019 року, поточна заборгованість перед постачальником та завершення договірних відношень з ним. 1 квітня у 44-х споживачів завершується строк договорів на постачання електроенергії. Вони попереджені про наслідки, а оператор системи розподілу електроенергії отримав відповідні заявки на відключення”, – розповів Олексій Дегтярьов.

Деякі підприємства, які були клієнтами “Укрінтеренерго”, вже обрали нових постачальників та уклали з ними договори на ринкових умовах. Проте інші тягнуть, бо мають борги. Наприклад, заборгованість КП “Вода Донбасу” сягає 1 млрд. грн. Натомість закон не на їхньому боці.

“В нових умовах ринку оператор системи розподілу просто зобов’язаний негайно виконати припис та припинити електропостачання споживачу, отримавши від “постачальника останньої надії” заявку про відключення споживача. Це є такою ж функцією оператора, як і розподіл електроенергії мережами, експлуатація та ремонт мереж, підстанцій, ліній електропостачання. Невиконання заявки про відключення та продовження електропостачання всупереч припису постачальника будуть вважатися порушенням закону. Адже правила роботи на ринку передбачають припинення електропостачання боржникам”, – наголосив Олексій Дегтярьов.

З огляду на соціальну значущість роботи комунального підприємства “Вода Донбасу”, питання врегулювання відносин між ним та постачальником взято на контроль обласною держадміністрацією. За словами Олексія Дегтярьова, можливо, буде проведено реструктуризацію заборгованості. Але ж зволікати немає часу – для виправлення ситуації залишилось декілька днів.

Довідково
ДТЕК Мережі – операційний холдинг у структурі енергетичного холдингу ДТЕК із розподілу електроенергії та експлуатації електромереж у Києві, Дніпропетровській і Донецькій областях. Підприємства обслуговують 3,6 млн. клієнтів. ДТЕК Входить до складу фінансово-промислової групи СКМ, акціонером якої є Рінат Ахметов.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика