Вступ 2023: НМТ замість ЗНО та збереження всіх пільг

20137
коментарі відсутні

Вступ 2023: НМТ замість ЗНО та збереження всіх пільг

У МОН розповіли, які вимоги до вступників застосовуватимуться у 2023 році, як проходитиме вступна кампанія та які пільги для вступників будуть збережені.

Про це розповів Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет під час брифінгу.

Як і в минулому році, замість ЗНО проводитиметься вступне випробування у форматі НМТ (національний мультипредметний тест). Крім того, будуть збережені пільги для мешканців ТОТ, а для дітей загиблих захисників та захисниць України спрощені умови.

Як проходитиме НМТ

 

Цьогоріч передбачено 2 сесії НМТ: основна (у червні) та додаткова (у червні-липні). У додатковій сесії зможуть узяти участь ті вступники, які не склали тестування під час основної сесії з поважних причин.

Тестування проводитиметься у спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ), створених у населених пунктах України та в деяких країнах за кордоном.

Результати у тестових балах вступники одержать одразу, як тільки виконають усі завдання з того чи іншого предмета.

НМТ складатиметься з двох обов’язкових предметів: української мови та математики. Крім того, буде один додатковий предмет за вибором вступника з переліку: історія України, іноземна (англійська, французька, німецька, іспанська) мова, фізика, хімія, біологія.

Незалежно від обраного вступником додаткового предмета позитивний результат НМТ дозволить подавати заяву для вступу на будь-яку спеціальність з урахуванням вагових коефіцієнтів, установлених для предметів на різні спеціальності.

Тестування відбудеться протягом одного дня і триватиме 3 години.

«НМТ буде складатися вступником протягом одного дня у форматі комп’ютерного тестування загальною тривалістю 180 хвилин. Складання НМТ в один день зменшує безпекові ризики учасників тестування. Також це робить більш безпечною та простою організацію проведення НМТ, дозволяє уникнути зайвих логістичних витрат державі та родинам учасників випробувань», – сказав Сергій Шкарлет.

Вимоги до вступників

 

Конкурсний бал розраховуватиметься з урахуванням коефіцієнтів, встановлених для предметів на різні спеціальності.

Вступники зможуть подавати до 20 заяв, проте не більше 5 – на місця державного та/або регіонального замовлення.

«Конкурсний бал для вступу за всіма джерелами фінансування, на основі повної загальної середньої освіти, ОКУ бакалавра та молодшого спеціаліста, не може бути меншим за 150 балів для лікарських спеціальностей та не може бути меншим за 140 балів для спеціальностей галузей знань права, публічного управління та адміністрування, міжнародних відносин, фармації», – розповів генеральний директор директорату професійної вищої освіти МОН Олег Шаров.

За його словами, на всі інші спеціальності, які не потрапляють у вищезгаданий перелік, вступники будуть допускатися до конкурсного відбору на місця державного та регіонального замовлення у разі наявності конкурсного балу не менше 130.

«Для дітей загиблих захисників та захисниць України ці вимоги не застосовуватимуться», – наголосив Шахов.

 

Пільги для вступників

 

Всі пільги та пільгові категорії, зокрема для жителів тимчасово окупованих територій, будуть збережені під час вступу до закладів вищої освіти у 2023 році.

«Вступники, які зареєстровані та перебувають на тимчасово окупованій території, зможуть проходити усі процедури вступної кампанії дистанційно за їхнім вибором. Вони можуть укласти договір про здобуття освіти впродовж трьох місяців після початку навчання. Застосування пільг для жителів особливо небезпечних територій буде визначено навесні з урахуванням ситуації в Україні», – повідомив Сергій Шкарлет.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика