«Видимі жінки» повертають постраждалим від війни душевну рівновагу та економічну спроможність

19522
коментарі відсутні

«Видимі жінки» повертають постраждалим від війни душевну рівновагу та економічну спроможність

Громадська організація «Видимі жінки» діє у Полтаві не так давно, але вже заявила про себе цікавими та корисними заходами, спрямованими на підтримку жінок та дітей вразливих категорій, у тому числі з-поміж внутрішньо переміщених осіб. Жінки мають стати «видимими» – тобто заявити про себе, змінити на краще своє життя та оточуючих. 

 

«Видимі жінки» повертають постраждалим від війни душевну рівновагу та економічну спроможність - Фото №1

Ініціаторка створення та керівниця організації Олена Ваганян

 

«Стань видимою! Це можливо!»

 

ГО «Видимі жінки» у Полтаві заснували торік. Ініціаторка створення та керівниця організації Олена Ваганян впевнена, що нині допомога потрібна як жінкам-переселенкам, так і місцевим мешканкам. Адже внаслідок повномасштабної війни в Україні жінки у родинах мають додаткове навантаження. 

«Попрацювавши з жінками, чи то переселенками, чи то місцевими, ми вкотре переконалися в тому, що на їхні плечі ліг великий тягар – відповідальність за родину, за дітей, за батьків. У багатьох чоловіки на фронті, а якщо й поруч, то не завжди є опорою. Нині всі жінки потребують допомоги: моральної та матеріальної, а в окремих випадках і психологічної. У своїй організації ми працюємо у двох напрямках – підвищуємо стресостійкість жінок та допомагаємо покращити економічні можливості та матеріальне становище», – зазначила Олена Ваганян.

Нині команда ГО «Видимі жінки» працює на волонтерських засадах. Жінки різного фаху об’єдналися, щоб допомогти іншим. Кожна намагається поділитися своїми знаннями та навичками. Хтось проводить заняття з пілатесу, хтось з йоги, хтось з психологічного розвантаження. В групах працюють як жінки-переселенки, так і місцеві мешканки. 

«Заняття проводять членкині нашої організації і роблять це абсолютно безплатно. Це такі теплі стосунки, які виникли між нами від початку цієї війни, коли ми почали займатися спільною благодійною діяльністю. Також ми долучаємо до своїх ініціатив приватний бізнес та місцеві установи. Так, нещодавно був укладений меморандум з Полтавським державним аграрним університетом, який надає приміщення для проведення наших заходів. Дуже приємно, що наша команда розширюється. До нас долучаються нові спеціалісти, жінки, які хочуть допомагати. Кожна прагне стати «видимою» й знає, що це можливо», – підкреслила Олена Ваганян.

Читайте також про Хаб «ВПО України» у Полтаві – для тих, хто починає життя на новому місці

 

Підтримка дітей і дорослих

 

Багато заходів ГО «Видимі жінки» організовують для дітей. Завдяки мобільному планетарію дітям-переселенцям влаштували пізнавально-розважальний захід в аграрному університеті. Малеча мала нагоду помилуватися зірками, Галактикою та дізнатися більше про планети нашої системи. Також дітей ВПО та полтавської громади планують повести на атракціони в парк Перемоги.

«Членкині  нашої організації часто відвідують Новосанжарський будинок-інтернат, спілкуються з дівчатками, проводять майстер-класи. Це неймовірні діти зі своїм власним «світом» та поглядом на нього. Спілкуючись з різною категорією людей, ми розуміємо одне – людині потрібне добре серце поруч. Ці дівчата мріють навчатися, бути звичайними жінками, незважаючи на певні обмеження. Ми ж допомагаємо їм своєю увагою та даємо можливість бути почутими», – зауважила пані Олена. 

 

«Видимі жінки» повертають постраждалим від війни душевну рівновагу та економічну спроможність - Фото №2

 

Для дорослих жінок, окрім фізичних тренувань, організували психологічні тренінги. Теми обирають різні, наприклад, «Стрес як ресурс. Практика для відновлення психічного здоров’я». Під керівництвом Ольги Лосієвської, докторки психологічних наук, професорки та керівниці Університетського центру медіації Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля – жінки розібрали причини виникнення стресу, навчилися адекватно реагувати на нього, працювати з емоціями та шукати власні можливості для відновлення. Захід був проведений у партнерстві з Фондом розвитку підприємництва та реалізації бізнес-ідей, з яким також підписано меморандум про співпрацю. 

 

«Видимі жінки» повертають постраждалим від війни душевну рівновагу та економічну спроможність - Фото №3

 

Не забувають «Видимі жінки» і про історію рідного краю, Полтавщини. Представники організації влаштували для внутрішньо переміщених осіб екскурсію в музей історії Полтавської битви. Вони разом поринули в історичні події, побачили гармати, рушниці, колекції пам’ятних медалей, монет, унікальні історичні документи, картини, одяг та предмети побуту того часу.

 

«Видимі жінки» повертають постраждалим від війни душевну рівновагу та економічну спроможність - Фото №4

 

Новий проєкт «За кермом майбутнє»

 

Розмірковуючи над напрямком економічної спроможності жінок вразливих категорій, в організації «Видимі жінки» вирішили започаткувати проєкт «За кермом майбутнє». За словами Олени Ваганян, це буде мотиваційний курс, який включатиме теоретичне та практичне навчання керування автомобілем. У разі успішної здачі іспитів курсантки отримають водійські посвідчення встановленого зразка. Одночасно надаватиметься психологічна підтримка – низка тренінгів, спрямованих на те, щоб врівноважити психологічний стан жінки, допомогти їй адаптуватися до тих умов, які склалися. Наразі ведеться робота з пошуку донорів, щоб розпочати проєкт.

«Ми впевнені, що наявність водійських прав підвищить економічну спроможність жінок. Принаймні у них буде більше шансів знайти роботу, адже існує багато вакансій для водіїв. Крім того, у звичайному житті жінка зможе водити своє авто, яке є в родині, бути більш активною та мобільною. Інакше кажучи, ми хочемо допомогти жінкам взяти кермо життя в свої руки», – наголосила Олена Ваганян.

Дізнатись про старт проєкту «За кермом майбутнє», а також про заходи, що проводить ГО «Видимі жінки», можна за телефоном (+38)095-072-01-04 або в телеграм-каналі організації.

Світлана Денисенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика