Хаб «ВПО України» у Полтаві – для тих, хто починає життя на новому місці

31308
коментарі відсутні

Хаб «ВПО України» у Полтаві – для тих, хто починає життя на новому місці

Представники громадської організації «ВПО України» відкрили у Полтаві офіс Всеукраїнського Пункту Об’єднання, який має стати місцем для полтавської спільноти переселенців. У просторі можна отримати корисну інформацію, поспілкуватися, поділитися досвідом життя на новому місці та допомогти один одному.


За неповний місяць роботи до полтавського хабу звернулося близько 450 людей. Це внутрішньо переміщені особи з різних регіонів країни. Опинившись у Полтаві, вони стикаються із труднощами, які не в змозі подолати самотужки.

Звернувшись по допомогу до організації «ВПО України», вони можуть отримати інформацію щодо юридичних, психологічних, медичних послуг. Також переселенців консультують з питань працевлаштування у новому місті, покращення житлових умов, оформлення документів та отримання різних видів соціальної допомоги.

 

Свої працюють для своїх    

 

Команда полтавського офісу ГО «ВПО України» на сто відсотків складається з переселенців. Їм, як нікому іншому, близькі та зрозумілі потреби таких, як вони самі. Люди працюють на волонтерських засадах, не отримуючи за свою роботу ніякої винагороди. Але вважають за потрібне допомагати іншим. Одна з волонтерок – пані Наталія – переселенка з Луганщини. Торік на початку березня родина виїхала з Кремінної, коли війна впритул наблизилася до їхнього міста.

«Тоді у березні в місті ставало все більш небезпечно, все ближче та гучніше розривалися снаряди. Одного дня прилетіло прямо в наш дім, повибивало вікна, зруйнувало стіну. Ніч ми з двома дітьми провели у підвалі, а зранку вирішили виїжджати. Це було 10 березня минулого року. Ми виїхали «в нікуди», бо розуміли, що потрібно рятувати дітей. У нас з чоловіком дві донечки, тринадцяти та трьох рочків. Вони дуже лякалися, коли починалися обстріли. Й досі, хоча минув понад рік, дівчата з жахом згадують ті події», – розповіла Наталія.

Спочатку родина виїхала до Дніпра, там їм надали прихисток у компактному поселенні. Наталія дуже вдячна тамтешнім волонтерам, які надавали всю необхідну допомогу прибулим. Згодом чоловік знайшов роботу у Полтаві, куди й переїхала вся родина. Тут винаймають житло у приватному секторі. Старша донька дистанційно займається в тій самій школі, в яку ходила у Кремінній. Говорить, що не хоче втрачати зв’язок з рідною домівкою.

«Я така людина, що не можу сидіти без діла. Тому коли побачила оголошення в телеграм-каналі, що організації потрібні волонтери, зголосилася допомагати. Так і працюю тут від самого відкриття, з 16 квітня. Роботи багато, бувають дні, коли приходять декілька десятків людей. Кожного треба вислухати, зареєструвати, з’ясувати їхні індивідуальні потреби, щоб допомагати точково», – зазначила Наталія.

 

Нове місто – нові можливості

 

Вимушених переселенців, які звертаються по допомогу до Пункту Об’єднання, можна поділити на дві групи. Перша – це люди, які потребують прямої допомоги. Вони звертаються за консультаціями, щоб розв’язати свої поточні питання. Для цього в полтавському хабі організовані виїзні прийоми фахівців Пенсійного фонду та юристів, також планують залучити психологів.

«Багато людей похилого віку звертаються зі своїми медичними проблемами. Комусь потрібна консультація лікаря, чи дороге обстеження, чи вартісні ліки. Ми такого не можемо дати, але можемо підказати людині, куди потрібно звернутися. Треба доносити переселенцям інформацію про всі можливості, які у них є, тому що часто люди про це навіть не знають», – зауважила Наталія.

 

Хаб «ВПО України» у Полтаві – для тих, хто починає життя на новому місці - Фото №1

Переселенка з Кремінної Наталія – волонтер полтавського офісу ГО «ВПО України»

 

Іншу групу умовно можна назвати активними людьми, які прагнуть вкоренитися у Полтаві. Вони шукають роботу та намагаються знайти більш-менш оптимальний варіант оренди житла, адже розуміють, що їхнє вимушене переселення надовго, а можливо й назавжди. Тому люджи звертаються до об’єднання «ВПО України» саме з питаннями працевлаштування та пошуку житла.

За словами Наталії, вже є домовленість зі Службою зайнятості щодо консультування, адже у багатьох відвідувачів хабу є великий запит на працевлаштування. Хоча вакансії можна знайти через інтернет, люди віддають перевагу «живому» спілкуванню з фахівцем.

 

Люди звертаються різні

Хаб «ВПО України» у Полтаві – для тих, хто починає життя на новому місці - Фото №2

Консультування переселенців у полтавському офісі ГО «ВПО України»

 

Волонтери, які працюють в хабі, вислуховують кожного, хто до них звертається. Іноді буває дуже важко дізнаватись трагічні історії людей, чиї долі скалічила війна. Однак дівчата не скаржаться, бо як ніхто розуміють потреби та емоційний стан переселенців. Оксана з Лисичанська волонтерить в хабі від самого відкриття. Говорить, що робота з людьми їй знайома і це непроста справа.

«До війни я працювала у сфері освіти, тож доводилося спілкуватися і зі студентами, і з колегами. Я знаю, що багато залежить від настрою людини. А всі переселенці, які до нас звертаються, пережили неабиякий стрес. Тому іноді виплескують на нас свій негатив. Утім ми намагаємось знайти підхід до кожного та допомогти чим можливо. І в цьому є великій плюс нашої роботи – коли через нас людина знаходить спосіб розв’язання своїх проблем», – поділилася Оксана.               

Пункт Об’єднання у Полтаві є частиною проєкту ГО «ВПО України» з підтримки переселенців, що має на меті допомогу людям, які переїжджають в інші міста, аби знайти новий дім та почати нове життя.

Засновники громадського об’єднання теж внутрішньо переміщені особи. Максим Ткаченко – переселенець з Луганська з 2014 року, Сергій Козир – переселенець з Донецька з 2014 року, Руслан Горбенко – переселенець з Луганська з 2014 року. Подібні пункти відкрити також у Черкаській, Харківській, Дніпропетровській, Тернопільській, Одеській та інших областях України. На Полтавщині це перший пункт об’єднання, але у громадської організації є плани відкриття і в інших містах області. 

Пункт об’єднання знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Соборності, 14. Працює хаб з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 16:00. Телефон (+38) 099-460-87-51. Переглянути новини та анонси можна на телеграм-каналі ГО «ВПО України» Полтавщина.

Світлана Денисенко

 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика