Визначено максимальний розмір компенсації на ремонт пошкодженого житла

35354
коментарі відсутні

Визначено максимальний розмір компенсації на ремонт пошкодженого житла

Повномасштабна війна, розв’язана росією, позбавила нормального житла понад 2,4 млн українців майже по всій території країни. І це не остаточна цифра…

23 лютого Парламент ухвалив законопроєкт про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією рф.

Нині затверджено й порядок відновлення пошкоджених багатоквартирних будинків та дач в рамках програми «єВідновлення». Також Кабінет міністрів визначив максимальний розмір компенсації в рамках зазначеної програми.

Відповідне рішення закріплене постановою уряду №381 від 21 квітня, передає «Судово-юридична газета».

Українці, чиє житло було пошкоджено внаслідок війни мають право на компенсацію на закупівлю будівельних матеріалів у сумі не більше 500 тисяч гривень за один пошкоджений об’єкт.

Зокрема, постанова передбачає сплату компенсації на закупівлю будівельних матеріалів для проведення ремонту у пошкоджених через агресію рф одноквартирних будинках. У тому числі у:  відокремлених житлових будинках садибного типу, котеджах та будинках одноквартирних підвищеної комфортності, будинків садибного типу, дачах, квартирах у багатоквартирному будинку.

Дивіться також: Коли та як українці зможуть отримати компенсацію за зруйноване житло

Питання видачі чи відмови у видачі компенсацій вирішує комісія.

«Джерелами для компенсацій стануть як кошти державного бюджету, так і кошти міжнародних донорів та кредиторів. Очікуємо, що зможемо в найближчому майбутньому зробити основним джерелом компенсацій репарації росії», — прокоментував Віце-прем’єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Ремонтні роботи, тож і виплати компенсацій, можливі тільки на територіях, де не відбуваються активні бойові дії.

Також визначено, що отримувач повинен використати компенсацію на ремонт протягом 12 місяців з дня отримання. В іншому разі він втратить гроші, оскільки компенсація перераховується на рахунок зі спецрежимом використання – лише на закупівлю будівельних матеріалів.

Читайте також: Власників зруйнованого та пошкодженого житла звільнили від податку на нерухомість

Визначено максимальний розмір компенсації на ремонт пошкодженого житла - Фото №1

Хто зможе отримати компенсацію на ремонт житла

 

Скористатися такою підтримкою можуть всі громадяни України, чиє житло було пошкоджено внаслідок бойових дій, не було відремонтоване раніше і підлягає відновленню.

Пріоритет надаватиметься:

  • учасникам бойових дій,
  • людям з інвалідністю внаслідок війни,
  • ветеранам війни,
  • членам сімей загиблих військових,
  • мобілізованим,
  • багатодітним родинам,
  • людям з інвалідністю І та ІІ групи,
  • батькам-вихователям дитячого будинку сімейного типу;
  • опікуна/піклувальникам,
  • прийомним батькам та патронатним вихователям,
  • дітям-сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування.

Читайте також: Як працюватиме механізм компенсації за зруйноване житло

Як отримати компенсацію?

 

Спочатку потрібно подати інформаційне повідомлення про пошкоджене майно на порталі чи в застосунку Дія, через ЦНАП або нотаріуса.

Також потрібно відкрити спеціалізований рахунок єВідновлення в одному з банків-учасників програми та подати заяву на компенсацію в Дії.

Спеціальна Комісія з розгляду питань щодо надання компенсації розгляне заяву, проведе обстеження пошкодженого майна, внесе дані про нього в Реєстр пошкодженого та знищеного майна та визначить вартість його відновлення.

Строк розгляду заяви та прийняття рішення щодо компенсації не повинен перевищувати 30 календарних днів з дня її подання.

Визначено максимальний розмір компенсації на ремонт пошкодженого житла - Фото №2

Ірина Міщенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика