Як працюватиме механізм компенсації за зруйноване житло

55662
1 коментар

Як працюватиме механізм компенсації за зруйноване житло

16 березня президент Володимир Зеленський підписав закон про компенсації за пошкоджене житло.

Згідно із документом, на компенсацію можуть розраховувати громадяни, чиє житло було зруйноване чи пошкоджене після 24 лютого 2022 року, тобто після початку повномасштабної війни.

Більш детально про те, як працюватиме закон 7198, чому довго не приймали та як відбуватиметься компенсація розповіла голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк в інтерв’ю КП.

 

Чому довго не приймали закон

 

За її словами, закон почали розробляти відразу після початку вторгнення росії в Україну, «коли під Києвом стояли війська». Його розробили за тиждень, проте прийняли лише через 11 місяців.

«У нас питали, чому ми так довго його не приймали? Скажу чесно: дуже боялися, що не буде джерел фінансування, які можна буде використовувати на надання таких компенсацій».

Зрозуміли, що гроші для втілення закону є тільки після того, як у створений Фонд ліквідації наслідків збройної агресії рф спрямували перші 17 млрд грн. Ідеться про арештовані кошти дочірніх банків «Сбербанку» та інших російських банків, які працювали в Україні.

 

Власники квартир отримають житловий сертифікат

 

Посадовиця каже, що механізм визначення вартості поки що напрацьовується, «але він буде максимально наближений до того, щоб людина могла купити за ринковою вартістю житло, яке вона забажає».

«Вартість (житлового сертифікату – АКМЦ) розраховується дуже просто. Береться метраж квартири, який зафіксований в правовстановлюючих документах, і помножується на вартість для компенсації, яку визначить уряд. Для кожного регіону він буде свій з урахуванням різних характеристик», – сказала вона.

 

Власники приватних будиночків матимуть ширший вибір

 

Власники приватних будинків зможуть самі обирати варіант компенсації за зруйноване житло.

«Вони можуть або отримати житловий сертифікат і обміняти його на квартиру, або отримати цільові кошти на придбання будівельних матеріалів чи виконання будівельних робіт, щоб збудувати свій будинок на тій же земельній ділянці, де він був зруйнований», – зазначила Шуляк.

 

Якими будуть заходи контролю і розрахунки суми компенсації

 

За словами народної депутатки, вплинути на черговість заявок буде неможливо, оскільки подання відбуватиметься через цифрові інструменти. Проте деякі категорії українців отримають перевагу.

«Вони (заявки – АКМЦ) надходитимуть в автоматичній черзі. Втім перевага надаватиметься військовослужбовцям, багатодітним сім’ям, особам з інвалідністю та демобілізованим».

Щодо розрахунків суми компенсації, то вони не будуть однаковими й залежатимуть від ринкової ціни та площі житла.

«Наприклад, у вас був будиночок в Харківській області, де ринкова ціна до війни – 15 тис. грн за квадратний метр. Площа його була 100 квадратних метрів. Компенсовані 1,5 млн грн можна буде використати в будь-якому населеному пункті. Якщо не вистачає грошей, можна докласти свої гроші і купити квартиру у Львові, до прикладу».

Важливо! Отримати компенсацію можуть виключно громадяни України, у яких внаслідок війни було зруйноване житло після 24 лютого 2022 року.

Більш детально про компенсацію за зруйноване житло можна прочитати у попередньому матеріалі.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


1 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Анна
1 рік тому

Ага…де ж така ціна була до війни 15000кв метр???!!!А інфляцію ми не враховуємо,ні та що є, ні та що буде((..поки та черга дойде ту бумажку можно буде викінути…т.є люди втратили все .так пусть втратять все ще раз???!!!!!Ви хоть уявляєте об*єми гніву к вам ,якщо ви так зробите???


Новини

Відео

Аналітика