«Wі-Fі в укриттях закладів освіти»: куди звертатись для отримання інтернету
Дуже скоро в Україні почнеться новий навчальний рік.
До цього часу Мінцифра планує забезпечити якісним інтернетом 5000 укриттів у школах, садочках і університетах країни.
Сьогодні, 4 серпня, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров проанонсував ініціативу «Wі-Fі в укриттях закладів освіти».
«У найближчий місяць ми плануємо підключити всі школи, у яких є бомбосховища, до інтернету. До початку навчального року ми поставили ціль обладнати Wi-Fi мінімум 5000 закладів. Все залежатиме від швидкості підключення провайдерами. Ми зі свого боку забезпечуємо роутерами. Вже отримали від наших партнерів 3,5 тис. роутерів, найближчим часом очікуються нові партії», — наголосив Федоров під час брифінгу.
У віддалених місцевостях, де поки що немає оптичного інтернету, навчальні заклади зможуть отримати термінали Starlink.
Таким чином, завдяки інтернету в укриттях навіть під час повітряних тривог діти та вчителі зможуть продовжити навчання.
Читайте також: Навчання під час повітряної тривоги: що потрібно знати батькам школярів
За словами міністра, така цифровізація навчального процесу цьогоріч стала можлива, зокрема й через запроваджені ще в період пандемії COVID-19 заходи.
«Ще під час «ковіду» ми разом з Міністерством освіти запустили проєкт «Всеукраїнська школа онлайн». З початком війни більше 110 тис. школярів продовжують навчатися за цим проєктом, а це кілька мільйонів переглядів у рік із більш ніж 100 країн світу», — підкреслив Федоров.
Щоб отримати інтернет-обладнання для кожного окремого закладу освіти потрібно, щоб представник закладу заповнив відповідну онлайн-форму.
«Незабаром відкриємо публічний дашборд, де в реальному часі можна буде відстежувати, скільки отримано заявок і звідки. Там кожен зможе перевірити якість інтернету в укриттях завдяки спідтестам», – додав Федоров у Телеграмі.
Читайте також: Очне навчання у школах: на які зміни можна очікувати
Ірина Міщенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!