Єдина Україна

«Я не йшла до цього довго» – переселенка з Луганщини отримала грант на започаткування власного бізнесу

185649
коментарі відсутні

«Я не йшла до цього довго» – переселенка з Луганщини отримала грант на започаткування власного бізнесу

Опис для соцмереж: Понад 14 500 нових підприємців з’явилися завдяки грантовій програмі «Власна справа» з моменту її започаткування. Одна з тих, хто наважився розпочати бізнес, – Надія Можаєва з Луганщини. На новому місці, у Черкасах, жінка вирішила відкрити власний тату-салон. Загалом Надія мріє про повернення на рідну Луганщину. Чи наважиться відкрити у себе на батьківщині тату-студію після деокупації, поки не знає. Адже вважає, що це не буде першочерговим при відновленні області. З якими труднощами стикнулась підприємниця під час започаткування власної справи – дивіться в інтерв’ю з Надією Можаєвою. 

Як виникла ідея започаткувати власну справу?

Я не йшла до цього довго, що я буду відкривати студію татуювання. Це вирішилось в один момент. Я спілкувалась зі своїми друзями, які працювали на інших тату-студіях. І вони жалілись на умови, в яких працюють. Я вирішила, що я можу та хочу, бо зараз сама орендую кабінет. І я можу створити місце, в якому буде комфортно і вам, і мені працювати, і клієнти будуть задоволені. І ось так в один вечір все вирішилось. На наступний день я вже почала писати бізнес-план, щоб подати на мікрогрант. 

При написанні бізнес-плану, чи дивилися приклади або зверталися за допомогою?

Ні, все інтуїтивно, там в принципі все максимально зрозуміло. Єдине виникло питання з оподаткуванням, бо це тема, з якою я ніколи не стикалася. Тому з оподаткуванням я зверталася за допомогою, мені пояснили, а все інше – максимально просто і зрозуміло, якщо ти займаєшся і знаходишся у цій сфері діяльності. 

Як знайшли грант, на який вирішили податися?

Через «Дію». Я навіть не пам’ятаю. Або мені на початку брат казав. Він цікавився мікрогрантами. Я не знаю, як я його знайшла. Знала, що у «Дії» є і можна податись. Просто в гуглі написала «Мікрогранти, розвиток власного бізнесу». Вже звідти все брала: і бланки, і все що треба було. 

До кого саме зверталися за допомогою, аби визначитися з системою оподаткування? 

Про оподаткування у мене знайомий бухгалтер і в неї питала що і як. І до речі, коли писала бізнес-план, на перевірку скидала в центр зайнятості і там мені теж трохи коригували, бо знайомий бухгалтер працює в державних установах, а тут ФОП є трохи відмінності. Тому центр зайнятості теж підказував, що треба підправити, підкоригувати.

Як саме вам допоміг центр зайнятості? 

Саме за оподаткування. Який податок маю сплачувати, як його розрахувати, бо там податок іде за кількість людей плюс за себе як ФОП. Тобто ці нюанси. І який й коли я маю платити 

Скільки чекали відповіді від моменту подачі заявки через «Дію»?

Відповіді я чекала десь… У серпні я подала мікрогрант, а у вересні мені прийшла відповідь, що його ухвалено. Але там набирається кількість балів, але у мене було недостатня кількість балів, щоб його отримати саме у вересні. Тому я чекала, коли пройду за цією кількістю балів в інші етапи. Отримала саме схвалення, що можна відкривати рахунок під ці грантові кошти, у грудні. Повна сума гранту у мене вийшла 248 500 грн.

Які умови були для отримання гранту на розвиток власного бізнесу?

Умови, це маю існувати як ФОП і сплачувати податки більше 2 років. Плюс у мене у наймі має бути два працівники, від двох, тобто мінімальна кількість – два працівники, за яких я маю сплачувати податок, чим саме повертається цей мікрогрант. 

 

 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Дивiться також