Як держава використовує статистичні дані

2525
коментарі відсутні

Як держава використовує статистичні дані

Завдяки статистиці ми можемо спостерігати за демографічними процесами в країні, дізнаватись, як змінюється зарплата і зростають ціни на споживчі товари, яку продукцію виробляють наші підприємства, що саме ми експортуємо та імпортуємо. І ще безліч статистичних даних, котрі описують економічні та соціальні явища в рамках усієї країни та по регіонах.

За збирання, опрацювання, аналіз і поширення статистичних даних відповідає Державна служба статистики України. Більша частина цієї роботи здійснюється на регіональному рівні. Спочатку інформацію збирають на рівні районних і міських офісів, а потім вона надходить в обласні управління статистики і далі до центрального офісу Держстату у Києві.

Державна служба статистики України є центральним органом виконавчої влади із спеціальним статусом, діяльність якого спрямовується і координується міністром Кабінету Міністрів України.

Джерелами статистичної інформації є звітність підприємств, дані державних реєстрів, Нацбанку, Державної митної та податкової служб тощо. Також Держстат виробляє статистичну інформацію на основі регулярних опитувань домогосподарств.

Держстат знає, скільки і на що ви витрачаєте

 

Щоб дізнатись, скільки українська сім’я в середньому витрачає на харчування, освіту, лікування, оплату комунальних послуг та відпочинок, Держстат проводить вибіркове опитування громадян. Обстеження кожної сім’ї, що увійшла до вибірки, триває протягом року. Упродовж кожного кварталу респонденти заповнюють щоденники про свої витрати. За це вони отримують плату від держави. Для участі в обстеженні кожного року відбирається близько 13 тисяч сімей, які репрезентують все населення країни.

Вибіркові обстеження умов життя домогосподарств дозволяють отримати об’єктивну інформацію про обсяг та структуру доходів та витрат українців, інформацію про доступ людей до товарів та послуг. Наприклад, про наявність товарів довготривалого користування чи доступ до інтернету.

Як держава використовує статистичні дані - Фото №1

Картинка при кліку розгортаєтся

 

Дослідницька робота з цими даними дає можливість доказово спрогнозувати вплив соціальної та економічної політики держави на рівень соціальної захищеності та добробуту у суспільстві.

Один із ключових макропоказників країни – це індекс споживчих цін, або індекс інфляції. Спостереження за цінами відбувається за визначеним переліком товарів і послуг. Для отримання первинних даних працівники територіальних органів Держстату безпосередньо відвідують підприємства торгівлі та сфери послуг і реєструють ціни на обрані товари чи послуги.

Статистичні дані щодо інфляції закладаються в держбюджет, враховуються в індексації пенсій, зарплат і соцвиплат, на них орієнтується бізнес та інвестори.

Перепис населення – одне із завдань Держстату

Державна служба статистики також проводить збір та опрацювання демографічних даних. Скільки людей проживає у країні, якого вони віку, статі, рівня освіти та таке інше. На даний час демографічні показники Держстату базуються на даних перепису, який був проведений ще 2001 року. Ці дані просто коригуються на кількість народжених і померлих, та зареєстровану міграцію.

Зрозуміло, що похибка може бути суттєвою. Тому для точної статистики необхідно провести новий перепис населення. Його заплановано на кінець 2020 року, навіть закладено кошти у держбюджеті. А ось чи відбудеться – велике питання.

Перелік державних статистичних спостережень визначається планом Кабінету Міністрів України і є однаковими у всіх областях. Ці дані Держстат подає у вигляді звітів, що публікуються на сайтах органів державної статистики і можуть поширюватися безкоштовно. Вони є доступним джерелом інформації для аналізу тенденцій у різних сферах життя країни.

Світлана Денисенко, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика