Як допомагає ГО “Відповідальні громадяни” жителям Донеччини

95018
1 коментар

Як допомагає ГО “Відповідальні громадяни” жителям Донеччини

 

Громадська організація «Відповідальні громадяни» незабаром відзначатиме 10 років своєї діяльності. Працювати почали як ініціативна група жителів Донеччини, а сьогодні команда охоплює своєю підтримкою ще три прифронтові області. Відкриття Просторів дружніх до дитини, мобільні бригади психосоціальної та медичної  підтримки у віддалених населених пунктах, тривалі освітні проєкти та актуальні тренінги для дітей і дорослих, гуманітарна і грошова допомога – такі основні напрямки роботи, спрямованої на підтримку людей, що опинились у скрутних життєвих обставинах через війну.

Не могли бути осторонь

10 червня 2014 року організація розпочала свою діяльність як ініціативна група жителів Донецької області, які прагнули хоч якось підтримати тих, хто найбільше потребував допомоги. А вже третього липня 2015 року «Відповідальні громадяни» були офіційно зареєстровані як громадська організація.

Спочатку намагались забезпечувати гуманітарною допомогою вразливі групи населення у рідному регіоні. Під час повномасштабної війни організація надає людям психосоціальну підтримку, реалізує освітні проєкти, здійснює багатоцільову грошову допомогу. Розширилась і географія діяльності – робота ведеться не тільки у Донецькій, а й у Запорізькій, Дніпропетровській та Харківській областях.

«90% наших працівників родом зі сходу України. Цей досвід допомагає нам чітко відчувати проблеми та потреби, які має місцеве населення у прифронтових регіонах. Важливою частиною нашої роботи є не тільки надання гуманітарної чи грошової допомоги, а й підвищення якості життя для родин з дітьми через покращення психоемоційного стану та надання інструментів, які допоможуть опанувати стреси», — каже голова правління ГО «Відповідальні громадяни» Ольга Коссе.

Як допомагає ГО

Діти у фокусі уваги

Протягом останніх двох років організація за підтримки ЮНІСЕФ відкрила 27 Просторів дружніх до дитини. На Донеччині вони діють у Краматорську, Покровську, Добропіллі, Білозерську, Дружківці, Слов’янську, Криворізькій та Новодонецькій громадах. Тут організовано зручне та безпечне середовище, в якому родини з дітьми можуть попрацювати з психологами, арттерапевтами, логопедами, юристами, дефектологами тощо.

«На базі частини Просторів організовані також розвиваючі заняття, які допомагають дітям в ігровій та зручній формі покращити свої знання з основних шкільних предметів та надолужити освітні втрати, які утворилися через пандемію, а потім війну. Це не заміна шкільної програми, а альтернатива, що сприяє соціалізації дітей та їхньому всебічному розвитку, — говорить координаторка освітніх програм ГО «Відповідальні громадяни» Олена Бєлоліпцева.

Як допомагає ГО

Окремим напрямом роботи є й постійне інформування та навчання дітей правилам мінної безпеки. Їх влаштовую як цікаві та розвиваючі заняття. Зокрема 4 квітня до дня мінної безпеки у Просторах організували екскурсії через VR-пристрої та презентували перший випуск нового коміксу з Псом Патроном.

Як допомагає ГО Як допомагає ГО

Мобільні бригади у прифронтових регіонах

В усіх чотирьох регіонах працюють мобільні бригади психосоціальної підтримки. Психологи, соціальні працівники, арт-терапевти, за потребою ще й юрист або логопед,  виїжджають до віддалених громад, де у людей немає можливості отримати таку допомогу.

Долучають до цієї роботи і лікарів — педіатрів та терапевтів, які проводять профілактичні огляди та інформують людей з основних питань здоров’я та безпеки.

Як допомагає ГО

Читайте також: Як працює соціальний центр у Покровську, чим і кому допомагають мобільні бригади в регіоні

Освітній проєкт для підлітків та дорослих

Не забувають в організації й про навчання молоді. Нещодавно стартував масштабний освітній проєкт в Запорізькій, Дніпропетровській, Харківській та Донецькій областях. Навчанням за трьома напрямками (англійська мова, бізнес та перекваліфікація) планують охопити понад 15 тисяч українців (детальніше – за посиланням).

У Донецькій області вже навчаються мешканці Краматорської, Дружківської, Покровської, Новодонецької, Добропільської, Мирноградської, Олександрівської, Білозерської, Слов’янської громад.

Як допомагає ГО

Тренінги та навчання

Протягом трьох місяців проводилось навчання волонтерів, членів громадських організацій та соціальних працівників навичкам, що сприяють самовідновленню. Таким фахівцям щоденно доводиться стикатися з небезпекою, а їхній емоційний та фізичний стан знаходиться на межі виснаження. Проте вони продовжують працювати там, де потрібні – в Харківській, Донецькій, Запорізькій та Дніпропетровській областях. А для того, аби мати змогу допомагати іншим, потрібно навчитися піклуватися про себе. Тому тренінг включав серію лекцій та практичних вправ, щоб учасники могли закріпити отримані знання та відчути їхній реальний ефект у роботі.

Як допомагає ГО

Опрацювали й понад 100 запитів на навчання від людей, які живуть у населених пунктах поблизу лінії фронту, не мають намірів виїжджати зі своїх домівок, але будують плани на майбутнє і розуміють, що у подальшому їм потрібна нова професія.

«Розбіг побажань у сферах навчання вражає, адже студенти зараз проходять курси у сфері вебдизайну, менеджменту в соціальних мережах, бухгалтерських програмах, індустрії краси. Навчання стартувало 30 січня і вже цього місяця ми чекаємо новин від учасників щодо отримання сертифікатів про проходження інтенсивних курсів», — кажуть організатори.

Проводиться і серія спеціальних тренінгів на загальну тему «Технології визначення потреб дітей та значення їх задоволення для попередження ризиків розвитку складних життєвих обставин у сім’ї». Вони спрямовані на те, щоб допомогти працівникам соціальної сфери, освітянам, викладачам шкіл та психологам бути ефективними у своїй роботі та відповідно реагувати на потреби сімей.

«210 освітян та соцпрацівників вже пройшли наші тренінги. З квітня ми посилюємо програму темою конфліктів та інструментів їх вирішення. А до кінця червня маємо на меті провести навчання з 550 учасниками. Серед освітян наші тренінги вже мають позитивні відгуки», — розповідають менеджери ГО «Відповідальні громадяни».

Як допомагає ГО

Читайте також: ГО «Аваліст» надає всебічну підтримку жителям Донеччини

Грошова та гуманітарна допомога вразливим категоріям населення

Нещодавно стартував і триває нині проєкт, у рамках якого найбільш вразливим категоріям населення надається грошова допомога у розмірі 10 800 грн на кожного члена сім’ї з розрахунку 3 600 грн на місяць. На Донеччині її можуть отримати люди, які мешкають у таких територіальних громадах, як: Костянтинівська, Краматорська, Новогродівська, Гродівська, Покровська і Білозерська.

«Ця програма триває. Разом з нашими партнерами World Vision ми плануємо зареєструвати понад 7 тисяч людей тільки по Донецькій області. Загалом виплати зможуть отримати понад 15 тисяч мешканців чотирьох регіонів на сході України», — коментує менеджерка проєкту Ольга Бєляєва.

Крім того, регулярно видається гуманітарна допомога у вигляді засобів особистої гігієни, продуктових наборів, підгузків для дорослих та дітей. Отримати їх можуть жителі Слов’янської, Миколаївської, Мирноградської, Курахівської, Дружківської, Святогірської, Селидівської громад.

Як допомагає ГО

Всі форми реєстрації за наявності діючих проєктів ГО «Відповідальні громадяни» розміщують на своїх сторінках соціальних мереж, а більше інформації завжди можна отримати на сайті.

Про плани на майбутнє

Зупиняти діяльність у прифронтових регіонах України не планують. Більш того, хочуть продовжити свою місію та зробити її масштабнішою та кориснішою для людей, які потребують підтримки під час війни.

«Ми й надалі будемо віддані своїй місії — підтримувати та допомагати тим, хто постраждав від війни. Наша робота зосереджена на розвитку та впровадженні освітніх програм для дітей та дорослих, щоб забезпечити їм можливість отримати необхідні знання та навички для успішного майбутнього. Крім того, розвиваємо кризові гуманітарні програми, спрямовані на забезпечення грошової та психосоціальної підтримки. Надаємо також консультативну допомогу сім’ям, працівникам соціальної сфери, освіти, волонтерам, центрам зайнятості. Адже розуміємо важливість цих напрямків нині, коли ситуація загострюється.

Наші плани на майбутнє включають розширення мережі партнерів та спонсорів для забезпечення стабільного фінансування проєктів. Ми також прагнемо збільшити кількість ініціатив, спрямованих на підвищення економічної самодостатності та стійкості спільнот. Наша мета — не лише допомогти людям пережити  складний період, а й забезпечити їм можливість розвиватися незалежно від обставин. Ми будемо підтримувати людей стільки, скільки вони будуть цього потребувати» — додає голова правління ГО «Відповідальні громадяни» Ольга Коссе.

Читайте також: ГО «Клуб рибалок України» продовжує підтримку жителів Краматорська, а тепер ще й охоплює послугами деокуповані території

Ця публікація здійснена за підтримки Фонду «Партнерство задля стійкості України», який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО «Антикризовий медіа-центр» не обов’язково відображає позицію Фонду та/або його фінансових партнерів.

 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


1 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Олеся
6 місяці тому

Хорошо


Новини

Відео

Аналітика