Як отримати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

3598
коментарі відсутні

Як отримати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України про надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів право на отримання статусу має особа, яка під час здійснення антитерористичної операції не досягла 18 років (повноліття) і які через ситуацію:

1) отримали поранення, контузію, каліцтво;
2) зазнали фізичного, сексуального насильства;
3) були викрадені або незаконно вивезені за межі України;
4) залучалися до участі у діях воєнізованих чи збройних формувань;
5) незаконно утримувалися, у тому числі в полоні;
6) зазнали психологічного насильства.

Пункт психологічного насильства було внесено до Постанови у вересні 2018-го року.

«Завдяки цій поправці потік громадян, які бажають отримати даний статус збільшився. Його мають право присвоювати органи опіки, які розташовані на даній території. Тобто та дитина, яка проживає на території міста Костянтинівка – його батьки повинні звернутися в службу у справах дітей до центру соціальної служби Костянтинівської міської Ради. Тим, хто зареєстровані у районі, треба звертатися до райдержадміністрації. Дитина по досягненню 14-ти років має право самостійно звернутися» – розповідає начальниця служби у справах дітей у Костянтинівській міській раді Ірина Палохливец.

Щоб довести, що дитині було нанесено психологічну травму внаслідок бойових дій буде залучено фахівців, які оцінять стан людини. У випадку коли було звернення до психологів чи психотерапевтів з даного приводу, треба додати цей документ, як підтвердження нервового розладу внаслідок збройного конфлікту.

Для того, щоб написати заяву для отримання даного статусу, необхідно звернутися до Костянтинівської міської ради у 219-й кабінет.

«Працівники центру спілкуються з родиною. Робиться оцінка потреб. Після надання цього висновку, законний представник звертається в службу у справах дитини з документами: копія паспорта батьків, свідоцтво про народження дитини, в 14-ть років паспорт та підтверджуючи документи про те, що він проживав на території під час активних бойових дій. Для переселенців – довідка ВПО» – каже Ірина.

Після того, як комісією буде прийнято позитивне рішення, людині надають такий статус. Його отримання, на даний момент, не передбачає ніяких пільг та грошових виплат.

Юлія Дерека


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика