Як отримати «ковідний сертифікат»

5892
коментарі відсутні

ковідний сертифікат

Незважаючи на те, що багато людей вже пройшли вакцинацію, питання про те, як отримати «ковідний сертифікат», залишається актуальним. Що потрібно зробити для отримання документу?

Що таке COVID-сертифікат?

«Ковідний сертифікат» – це документ, який підтверджує, що власник не є носієм коронавірусної інфекції. Це підтвердження статусу громадянина про негативний результат ПЛР-тестів, одужання у разі хвороби та вакцинацію.

«Ковідний сертифікат» у додатку «Дія»

Електронні дані суттєво полегшують доступ до медичної допомоги та роблять користування послугами більш зручними.

Так, єдиний портал державних послуг «Дія» надав можливість всім охочим взяти участь у бета-тестуванні формування COVID-сертифікату. Наразі він вже завершився, але на сайті пропонують слідкувати за початком чергових тестувань. Станом на початок серпня тут зареєструвалось 34650 громадян України.

Щоб отримати «ковідний сертифікат» в «Дії» потрібно завантажити застосунок, дати згоду на передачу даних і пройти верифікацію. Після цього електронна версія документа з’явиться у смартфоні.

Надалі можна буде отримати COVID-сертифікат у сімейного лікаря, з яким підписана декларація. Формування документу відбудеться на основі даних з електронної медичної картки пацієнта. Це можливо у разі наявності інформації про отримання необхідної кількості доз вакцини, негативного результату ПЛР-тесту та клінічних показань про те, що людина перехворіла на COVID-19.

Європейський «ковідний сертифікат», міжнародне свідоцтво про вакцинацію

Отримати документ можуть люди, які пройшли повний курс вакцинації від COVID-19. «Ковідний сертифікат» для виїзду за кордон можна отримати лише в паперовій формі у сімейного лікаря. Окрім того, можна звернутися до будь-якого медичного закладу, підключеного до електронної системи охорони здоров’я. Документ ратифікований Україною та міжнародним співтовариством.

Коли можна отримати цифровий COVID-сертифікат?

Після отримання другої дози вакцини людина може надіслати запит в «Дію» щодо підтвердження і згенерувати документ у застосунку.

Водночас у МОЗ зазначають, що отримати «ковідний сертифікат» людина може через 14 днів після отримання останньої протокольної дози вакцини проти COVID-19. Окрім того, там додають, що згенерувати документ можна за наявності негативного результату ПЛР-тесту на коронавірус та у разі одужання після COVID-19, якщо діагноз був підтверджений позитивним ПЛР-тестом.

«Ковідний-сертифікат» отримати можна через «Дію» не тільки в електронній, а й у паперовій формах (файл для самостійного роздруку).

Термін дії «COVID-сертифіката»

У кожного медичного документу є свій термін дії. Україна схвалила такі терміни дії «ковідного сертифіката»: для вакцинації – 180 днів, для ПЛР – 72 години. За фактом, для клінічного видужання – безстроково, як підтвердження, що людина клінічно одужала.

Варто зазначити, що «COVID-сертифікат» визнаватимуть чинним тільки у разі, якщо щеплення зроблене вакциною, яку схвалило Європейське агентство з лікарських засобів. Тест на антитіла в Євросоюзі вимагають за останні 6 місяців. Негативний тест на коронавірус має бути зроблений за 72 години перед виїздом за кордон.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика