Як проголосувати вдома на місцевих виборах

3723
коментарі відсутні

Як проголосувати вдома на місцевих виборах

До 13 жовтня дільничні виборчі комісії отримали списки виборців. З цього моменту виборці можуть подавати заяви на голосування вдома. Підставою для цього може бути лише стан здоров’я.

 

Які документи потрібні для оформлення домашнього голосування

 

Чи має виборець підстави для того, щоб проголосувати вдома, вирішує лікар. Тому до дільничної комісії необхідно принести довідку від сімейного або іншого лікаря. Довідка складається у вільній формі. В ній лікар засвідчує, що людина хворіє і їй важко буде прийти в день виборів до дільниці.

Списку захворювань, що дозволяють залишитись вдома, немає. Це можуть бути не тільки проблеми з ногами, а також, наприклад, слабкий зір, слабкість.

Цього року додалась ще одна підстава – ознаки інфекційного захворювання та самоізоляція у зв’язку з пандемією коронавірусу.

Якщо людина хворіє давно і в її медичній карті це показано, пацієнт може за телефоном запросити довідку у сімейного лікаря, а родичі її просто заберуть. Якщо людина захворіла нещодавно, їй доведеться зустрітись з лікарем, наприклад, викликати його додому, або поїхати до амбулаторії.

Окрім довідки від лікаря, до дільничної комісії необхідно передати ксерокопію основних сторінок паспорту та заяву.

Заява пишеться у вільній формі: на ім’я голови дільничної комісії (в приміщенні тієї дільниці, де вона мала б голосувати в день виборів). В заяві людина просить забезпечити їй голосування вдома, оскільки вона не зможе прийти на дільницю у зв’язку зі станом здоров’я. Вказується адреса перебування виборця.

Звичайно, якщо людині важко ходити, вона не може бігати за довідками та носити їх до дільниці. Зробити все це за хвору людину можуть її родичі, близькі, знайомі.

Документи мають бути подані до дільничної комісії до 20:00 23 жовтня, останньої п’ятниці перед днем голосування.

 

Як підготуватись в день голосування

 

В день голосування виборець очікує членів дільничної комісії з 8 до 19 години. Зазвичай потрібно мати паспорт громадянина України.

Однак з новими карантинними реаліями необхідно додати засоби індивідуального захисту:

  • маску на лице, можливо,
  • медичні рукавички та
  • власну ручку для заповнення бюлетеня.

Члени комісії, що приїдуть в день голосування, також мають бути екіпіровані в маски/щитки та рукавички.

Якщо виборець погано бачить, він може звернутись за допомогою у заповненні бюлетеня, однак виключно до родича або сусіда. Ні в якому разі таку допомогу не можуть надавати члени виборчої комісії, спостерігачі або кандидати, що балотуються на виборах.

 

Як завжди голосувати за місцем проживання

 

Буває так, що людина є інвалідом 1-ї групи або стан її здоров’я не дає надії на покращення і зрозуміло, що вона не зможе дійти до дільниці ані на найближчі вибори, ані на будь-які в майбутньому. В такому разі, вона може бути раз і назавжди оформлена як така, хто завжди голосує вдома.

Для цього родичі виборця беруть у лікаря довідку про стан його здоров’я, додають заяву на ім’я голови територіальної виборчої комісії і здають документи до ТВК.

Комісія ставить позначку «НСП» (не може самостійно пересуватись) у списку виборців і даній людині більше не потрібно писати заяв перед черговими виборами. Вона назавжди буде відмічена як особа, що голосує вдома.

 

Олена Костенко, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика