Як розвиваються сільські громади на Луганщині
Сільські громади на Луганщині, попри свою близькість до кордону з РФ, намагаються залучати інвестиції на розвиток.
Марківська СТГ – це 34 населені пункти, що об’єднані у дев’ять старостатів, де мешкає 14 тисяч людей.
Будівництво амбулаторії загальної практики сімейної медицини в селі Лісна Поляна Марківської територіальної громади вже на фінішній прямій. Саме у цьому селі на Луганщині медичний заклад дуже потрібен, оскільки це обґрунтовано географічно – всім мешканцям цього району буде зручно звертатися по допомогу. Але до того, як нова амбулаторія на Луганщині почне обслуговувати населення кількох населених пунктів, її ще потрібно оснастити.
Окрім того, у цьому ж селі реконструювали місцеву школу. Нині тут навчається 70 учнів. Проте, згадує директор навчального закладу, в кращі часи їх було утричі більше. Загалом, з різних джерел, громаді вдалося залучити фінансування на термомодернізацію п’яти навчальних закладів.
Марківська сільська територіальна громада має свою специфіку, оскільки розташована у безпосередній близькості до кордону з Російською Федерацією. Подібне сусідство відлякує потенційних інвесторів, каже її очільник.
Тим не менш, за поточний рік сільській громаді вдалося залучити інвестиції на суму понад 7 мільйонів гривень. Переважно – це внесок міжнародних партнерів. За одним із проєктів тут оцифрують увесь документообіг.
Разом із впровадженням сучасних технологій сільські громади бережуть і давні традиції. Підтвердження тому – спортивний комплекс. На стадіоні тренується місцева футбольна команда, яка на чемпіонаті Вищої ліги Луганської області цьогоріч посіла почесне третє місце.
Читайте також: Донеччина туристична: чим можуть привабити приїжджих наші міста та села
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!