Як шукати роботу жінкам – поради від представниць кар’єрного простору «ВОНА хаб»

19831
коментарі відсутні

Як шукати роботу жінкам – поради від представниць кар’єрного простору «ВОНА хаб»

Станом на 1 квітня цього року на обліку Державної служби зайнятості перебуває 137 тис безробітних. З них 72% – жінки. У пошуку роботи люди звертаються як до державної структури, так і роблять це самостійно через різноманітні сайти чи організації. У Чернівцях з працевлаштуванням жінкам допомагає «ВОНА хаб». Кар’єрні радниці простору поділилися порадами щодо написання резюме та проходження співбесіди.

 

Резюме у форматі відео чи тексту?

 

Перед тим, як складати та направляти своє резюме, кар’єрні радниці «ВОНА хаб» пропонують дізнатися якомога більше інформації, як про самого роботодавця, так і про посаду. Варто вказати свій досвід і досягнення. Якщо в організації є декілька вакансій, то краще складати окремі резюме для кожної з них і відправити роботодавцю. Якщо вказати одразу всі посади в одному резюме, то працедавець не зможе зрозуміти, чому саме людина віддає перевагу. У залежності від посади може бути стандартне резюме або творче.

«Зараз роботодавці звертають увагу, що людина пише в меті, коротко про себе, свої переваги, навички, хобі. У будь-якому випадку зважають і на досвід роботи. Але тим пунктам, де людина пише про себе, зараз найбільше віддають перевагу. Чому звертають увагу навіть на хобі? Бо зараз шукають людей в колектив, щоб були спільні цінності. Якщо невеликий колектив, а приймають на адміністративну посаду менеджера, то хочуть, щоб людина вписалася в команду і відповідала компанії», – каже кар’єрна радниця «ВОНА хаб» Тетяна Якимчук.

 

Як шукати роботу жінкам – поради від представниць кар’єрного простору «ВОНА хаб» - Фото №1

Кар’єрна радниця «ВОНА хаб» Тетяна Якимчук

 

До того ж резюме має бути написано грамотно. Якщо людина хоче вставити своє фото, то воно має відповідати посаді. Посилання на власні сторінки у соцмережах краще давати, якщо вони наповнені професійною діяльністю. Під час написання резюме молодим фахівцям радять робити акцент на тому, що вони завзяті, готові вчитися і розвиватися. Якщо людина у віці, то нахил слід робити на досвід, напрацювання, навички. 

Кар’єрні радниці кажуть, роботодавці перевагу віддають відеорезюме, адже це може зекономити їхній час і привернути увагу, бо якщо буде багато текстових резюме, то першим переглянуть відео. 

«Відеорезюме займає одну-дві хвилинки зазвичай. Його можна зняти на телефон. Людина розповідає про себе: свою освіту, навички, на що претендує, що може, повідомляє додаткову інформацію, – все те саме, що і в структурованому резюме, тільки у форматі відео. Звичайно, що зважати при такому підході треба і на особливості самої посади. Якщо потрібен помічник кухаря, то, можливо, і не дуже актуально записувати відеорезюме. А якщо роботодавець шукає адміністратора в салон краси, то звичайно тут має значення манера спілкування і поведінка», – зазначила Руслана Герасимчук, кар’єрна радниця «ВОНА хаб».

 

Як шукати роботу жінкам – поради від представниць кар’єрного простору «ВОНА хаб» - Фото №2

Кар’єрна радниця «ВОНА хаб» Руслана Герасимчук


Часто на сайтах з пошуку роботи безробітні кидають візитівки. Пошуковці вказують своє ім’я та номер телефону. Але це мало ефективно, адже візитівка зазвичай не містить корисної інформації для роботодавця. 

 

Йти самому й презентувати себе

 

Крім цього, для пошуку роботи можна спробувати вільне претендування. Суть полягає в тому, що людина сама йде до організації чи підприємства, де хоче працювати. 

«Є таке джерело пошуку, як вільне претендування, з яким не дуже знайомі. Жінка може піти та заявити про себе, про свої вподобання, вміння, навички та презентувати себе як фахівця чи запропонувати свої послуги. Вона має себе гарно подати і сказати: «Я вирішила поцікавитися, чи немає, чи не передбачається у вас вакансії. Мені дуже у вас подобається і я би хотіла тут працювати». Роботодавці таке цінують. Так, вони можуть відмовити. Але таку відповідь не треба сприймати на свій бік, бо може таке бути, що просто нема вакансії. Однак роботодавець може порадити вашу кандидатуру іншим працедавцям», – говорить кар’єрна радниця Руслана Герасимчук. 

У «ВОНА хаб» зазначають, що більш дієвим буде все ж таки резюме, оскільки людина бачить на яку саме вакансію претендує жінка і чи відповідає вимогам. 

 

Співбесіда – діалог між роботодавцем та шукачем 

 

Нині у Чернівцях відчувається кадровий голод, кажуть кар’єрні радниці із «Вона хаб». Роботодавці готові навчати. До того ж є вакансії, де до претендентів не висувають спеціальних вимог. 

Та все ж коли шукача запрошують на співбесіду, то варто вивчити, чим займається організація чи підприємство. Не допустимо йти на зустріч і не знати нічого про самого роботодавця. Якщо у вакансії вказані вимоги, то шукач має відповідати їм. Кар’єрні радниці пропонують перед співбесідою підготувати також питання, на які шукач хоче отримати відповідь, і не соромитися питати. Зокрема з роботодавцем варто обговорити умови роботи, завдання, цілі, заробітну плату, вихідні, відпустку, навчання, оформлення трудових відносин: найманий працівник, договір на певний час, соціальні пільги. 

 

Як шукати роботу жінкам – поради від представниць кар’єрного простору «ВОНА хаб» - Фото №3

 

Кар’єрні радниці «ВОНА хаб» зазначають, що готові допомогти визначитися жінкам зі спеціальністю, якщо ті хочуть змінити свою професію. 

«Більшість клієнток, які до нас приходять, не знають, ким би хотіли бути. І вони це озвучують. Кажуть, що хочуть працювати, але не знають, ким. Найчастіше на консультації з психологом вони проходять тест на профорієнтацію. І відповідно бачать, до чого є більше схильність, до яких наук, до яких професій. І після цього вони звертаються до нас. Ми можемо підібрати відповідно ту професію, яка їм підходить. Якщо це потребує курсів, то ми підбираємо і записуємо», – додала Тетяна Якимчук. 

Звернутися за консультацією до «ВОНА хаб» можуть як місцеві мешканки, так і переселенки за адресою: вул. Героїв Майдану, 66, тел. 0951159562.  

Ірина Мартинова


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика