Як вплинути на активність у громаді, обговорили у Краматорську на Форумі розвитку громадянського суспільства
Щорічний Форум розвитку громадянського суспільства «Імунітет до ілюзій» відбувся вдев’яте 17 грудня, і цього разу у новому форматі – Телемарафону. Нововведенням також стала робота регіональних майданчиків на Донеччині та Луганщині, які працювали як онлайн, так і офлайн.
Представники громадськості, влади та міжнародних організацій обговорювали активність мешканців у громадах, а також ділилися кращими практиками.
Регіональний майданчик Форуму на Донеччині діяв у Краматорську. Під час заходу обговорили взаємодію у громаді між органами влади і громадськістю. Нині на території Донеччини зареєстровано понад 5000 громадських організацій, з них лише 5% проявляють активність. Для фінансової підтримки об’єднань в облдержадміністрації проводять відповідний конкурс.
«Не лише управління інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю, а ще управління культури і туризму, молоді та спорту, масових заходів проводять такий конкурс. Цього року вперше департамент соціального захисту населення оголосив конкурс на фінансову підтримку організацій ветеранських та осіб з інвалідністю. На даний час триває прийом заявок», – розповіла заступниця начальника відділу комунікації з громадськістю управління інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю Донецької облдержадміністрації Ольга Присяжнюк.
На даний час в області зацікавлені, аби мешканці активно брали участь у житті громади. Для цього в облдержадміністрації пропонують, аби на місцевому рівні приймалася така програма, як бюджет участі. Підтримати як методологічно, так і фінансово обіцяють й міжнародні організації, зокрема ПРООН.
«Ми запропонували таке співфінансування, мотивуючий фактор, 50 на 50. На Донеччині ми підтримали у відповідь на потребу 4 громади з наших партнерських на загальну суму 1 млн 350 тисяч грн. Це – Сіверська ТГ, Соледарська ТГ, село Бердянське Мангушського району та Волноваха. Ось такий цікавий досвід – це Волноваха, оскільки там військово-цивільна адміністрація, і ми не знали, чи зможемо працювати з цим інструментом. У нас вийшло. І вийшло успішно. Значення мають люди і їхня зацікавленість – і тоді все можна подолати», – зазначила національна консультантка ПРООН із мобілізації громад Тетяна Сила.
Серед прикладів взаємодії між владою та громадськістю – групи із громадської безпеки та соціальної згуртованості, а також громадські ради. Останні діють не лише при міських радах, а й при облдержадміністрації.
«Донецька і Луганська області мають особливий статус – це територія, на якій проводиться ООС, ведуться бойові дії, тому навіть питання логістики для участі в засіданнях, зборах громадської ради мало дуже велике значення. У нас у попередній каденції були члени ради, які мешкали в Маріуполі. Для них було дістатися до Краматорська дорого і займало дуже багато часу. У нас є як і негативні, так і позитивні моменти. Українське суспільство дуже сильно активізувалося і згуртувалось тоді, коли почався конфлікт», – розказала заступниця голови громадської ради при Донецькій облдержадміністрації Ірина Степанова.
Організатор Форуму розвитку громадянського суспільства виступили ISAP Ednannia, локальним партнером заходу стала громадська організація «Точка доступу».
Ірина Мартинова
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!