Які є можливості для розвитку та навчання для дітей та молоді у «Шелтері переселенців Луганщини»

10213
коментарі відсутні

Які є можливості для розвитку та навчання для дітей та молоді у «Шелтері переселенців Луганщини»

Мультифункціональний коворкінг для дітей, де б вони могли вчитися онлайн у своїх школах, діє у «Шелтері переселенців Луганщини». Облаштували прихисток у Дніпрі представники громадської організації з Лисичанська «Світло культури» за підтримки міжнародних партнерів. З транзитного, де переселенці могли перебувати 5 днів, шелтер став постійним місцем проживання для тих, хто тікав від бойових дій та окупації.

 

Коворкінг для тих, кому потрібен доступ в Інтернет

 

Ще влітку у шелтері стикнулись із проблемою, що переселенці з Луганщини не мають змоги виходити в інтернет, каже керівниця прихистку Ганна Рясна.  Через фінансові труднощі люди не можуть купити собі гаджет. Засновниця шелтеру – громадська організація «Світло культури» шукала партнерів, які б допомогли вирішити цю проблему та створити таку коворкінг зону, де дорослі могли б попрацювати за комп’ютером, а діти повчитися. За підтримки Програма EGAP Фонд Східна Європа прихистку подарували 5 ноутбуків та 5 планшетів. 

 

Які є можливості для розвитку та навчання для дітей та молоді у «Шелтері переселенців Луганщини» - Фото №1

 

«У рамках цієї ініціативи діти можуть навчатися. У коворкінгу працює волонтер-тренер, який два рази на тиждень розповідає про комп’ютерну грамотність. Також всі мешканці шелтеру можуть зробити ксерокопію, вийти в інтернет. Ось такі функції виконує коворкінг-зона», – розповіла керівниця «Шелтеру переселенців Луганщини» Ганна Рясна.

Загалом у коворкінгу можуть займатися 10 дітей та підлітків. 

 

70% мешканців живуть постійно

 

«Шелтер переселенців Луганщини» відкрився влітку цього року. Розташувався прихисток у колишньому дитячому санаторії. За умовами, тоді люди могли перебувати тут 5 днів. Нині ситуація змінилася. Сьогодні прихисток на 30% поки є транзитним хабом, а на 70% тут живуть постійно. Загалом у шелтері мешкає 94 людини. Це переважно мами з дітьми, пенсіонери, але є чоловіки старшого віку та молодь. Більшість – переселенці з Луганщини, але тут можуть прихистити людей з інших областей, якщо вони в біді.

Для мешканців шелтеру діє цілодобовий медичний супровід. Аби це стало можливим, представники ГО «Світло культури» виграли грант та удосконалили кімнату, де працюють лікарі. Нині позмінно тут чергують три медики.

Покращили у прихистку і умови для дітей. Крім вищезгаданого коворкінгу, діє покращена кімната дитячого психологічного розвантаження.

 

Які є можливості для розвитку та навчання для дітей та молоді у «Шелтері переселенців Луганщини» - Фото №2

 

«Завдяки проєкту місії «Проліска» там працює три людини для того, щоб мами могли залишити дітей та піти на роботу. Це такий міні дитячий садок, можна його назвати і так», – каже Ганна Рясна.

Також для дітей на вулиці облаштований дитячий майданчик за фінансової підтримки ПРООН в Україні. Крім цього, тут готують до відкриття громадський простір на вулиці для різних заходів. 

 

Які є можливості для розвитку та навчання для дітей та молоді у «Шелтері переселенців Луганщини» - Фото №3

 

Можливості для молоді

 

До шелтеру переїхав хаб для молоді з Луганщини. Раніше він розташовувався у приміщенні музичної школи Дніпра, але її закрили. Сам хаб створили ще раніше, як тільки обласна комунальна установа «Луганський обласний центр підтримки молодіжних ініціатив та соціальних досліджень» виїхала.  

Нині у хабі проводять заходи із соціального згуртування, тренінги, зокрема, на яких розповідають, як відкрити власну справу.

«Ми зараз плануємо відкриття трьох мобільних офісів молодіжних рад Луганщини. Майданчики будуть у Дніпрі, Івано-Франківську та Чернівцях. Це хаби, де молодь могла б мати власні робочі місця і працювати. «Родзинкою» такого хабу в Дніпрі буде студія звукозапису та медіа-центр», – ділиться планами Ганна Рясна.

Усі три хаби планують відкрити до нового року.

Ірина Мартинова

Джерело фото – «Шелтер переселенців Луганщини»

 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика