З 1 вересня 2025 року всі учні-переселенці повинні сісти за парти: які ще зміни передбачає «Школа офлайн»
З 1 вересня 2025 року в Україні запроваджується програма «Школа офлайн», яка діятиме на період воєнного стану. Про відповідне рішення уряду повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров у Телеграмі.
За його словами, програма є інклюзивною та гнучкою. Вона враховує запити дітей-переселенців; тих, які виїхали за кордон та тих, які залишилися на тимчасово окупованих територіях.
«Мета програми – дати дітям якісну освіту з урахуванням життєвих умов, у яких ми опинилися. Якщо говорити про офлайн-навчання, то воно має бути безпечним. Для цього з урядом і МОН співпрацюємо з компанією Palantir, визначаємо безпечні школи, де дійсно доцільно зробити укриття й повернути дітей за парти. На будівництво укриттів у прифронтових регіонах уряд виділив 7,5 млрд грн», — зазначив Федоров.
На сайті програми зазначається, що майже 600 000 дітей нині здобувають освіту дистанційно в Україні. Ще понад 390 000 — це ті діти, які перебувають за кордоном, але продовжують навчатися в українських школах дистанційно.
Читайте також: ЮНІСЕФ надасть грошову допомогу школам у прифронтових регіонах
Що передбачає програма «Школа офлайн»
Посадовці вважають критично важливим покращити якість онлайн-навчання та адаптуватися під потреби кожної категорії дітей. Тож, за словами міністра, програма має кілька переваг. Зокрема:
Підвищиться якість дистанційного навчання там, де відновити безпечний офлайн неможливо.
Діти за кордоном, які ходять у місцеві школи, вивчатимуть в українських школах тільки предмети з українознавчим компонентом. Наприклад, українську мову, українську літературу, географію, історію України. Тобто не буде подвійного навантаження, коли дитина навчається за повною програмою і в українській, і в закордонній школі. Оцінки із закордонних шкіл перезараховуватимуть.
Навчання за місцем перебування. Діти, які переїхали в безпечніші регіони, з 1 вересня 2025 року навчатимуться очно в школах за місцем фактичного перебування.
Педагогічний патронаж для дітей із тимчасово окупованих територій, які навчаються за індивідуальним графіком. За кожним учнем закріплюють учителя, який зможе разом з дитиною сформувати розклад та траєкторію навчання відповідно до її потреб.
«Якісна освіта – це базова потреба дітей, яку треба забезпечити попри все. Зміни запроваджуємо без бюрократії та виключно з турботою про дітей і вчителів», – наголосив Федоров.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!