«З Бахмутом у серці» – центр підтримки переселенців Бахмутської громади діє у Полтаві

16482
коментарі відсутні

«З Бахмутом у серці» – центр підтримки переселенців Бахмутської громади діє у Полтаві

Впродовж понад пів року Бахмут є однією з найгарячіших точок на мапі, тут точаться запеклі бої. Мешканці громади, які через війну виїхали до більш безпечних регіонів, нині розкидані по різних областях України. Попри те, їм намагаються надавати необхідну підтримку. Для цього Бахмутська міська військова адміністрація організувала по всій країні центри та осередки для внутрішньо переміщених осіб саме з Бахмутської громади.

Такі центри вже працюють у Дніпрі, Одесі, Києві, Харкові, Кривому Розі, Жовтих Водах та Костянтинівці. Тут переселенці можуть отримати гуманітарну допомогу та консультації від фахівців. Один з таких центрів працює у Полтаві. Він має назву «З Бахмутом у серці». Нині у полтавському хабі зареєстровано майже 900 сімей, в яких близько 500 дітей. Це внутрішньо переміщені особи з Бахмутської громади, які нині живуть у Полтаві та Полтавській області. Центр веде реєстр ВПО з Бахмутської громади. При заповненні гугл-форми громадяни вказують свої потреби.

 

Люди тягнуться один до одного

 

Центр підтримки «З Бахмутом у серці» – це не просто місце, де видають гуманітарну допомогу або консультують, тут люди єднаються, товаришують, відшукують знайомих, спілкуються та підтримують один одного.

 

«З Бахмутом у серці» – центр підтримки переселенців Бахмутської громади діє у Полтаві - Фото №1

 

«Мешканці нашої громади, які виїхали, у більшості знаходяться у вкрай важкому становищі. Крім матеріальної складової, бо люди втратили роботу та дохід, додається розпач через втрачений дім, рідне місто. Люди не знають, що з ними буде далі – де жити, як утримувати себе та родину, як піднімати на ноги дітей. Перебувати у статусі ВПО теж несолодко. До прикладу, переселенці з невеличкими доходами, які живуть у закладах освіти, невдовзі мають звільнити приміщення. Вони не знають, куди їм діватися. Тільки-но якось облаштувалися у тимчасовому прихистку, як потрібно шукати щось інше. А за які гроші? Багатьом ледве на їжу вистачає. Ось і йдуть до нас», – розповіла Надія Чистякова, керівниця полтавського Центру підтримки «З Бахмутом у серці».

Людям важливо бути не на самоті у скрутні часи. Приходячи до центру, люди бачать, що не залишені сам на сам, що про них турбуються, намагаються допомогти.

«Нині влада та мешканці знаходяться в однаковому становищі. Ми всі залишилися без житла та з невизначеними перспективами. Втім, спілкуючись з людьми, ми чуємо, що всі хочуть повернутися додому. Хоча знають, що їхніх помешкань вже не існує, як фактично не існує і самого міста. Однак, сподіваються на закінчення війни та відбудову рідного Бахмута», – зазначила Надія Чистякова.

 

Консультації та спілкування

 

Наталя Волоховська, спеціалістка соціальної служби Бахмутської МВА, теж працює в полтавському центрі. До неї звертаються за консультаціями з питань призначення та виплат всіх видів соціальних допомог, надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

 

«З Бахмутом у серці» – центр підтримки переселенців Бахмутської громади діє у Полтаві - Фото №2

 

На прийом до Наталі Волоховської прийшла переселенка з Бахмута Лариса. Рік тому вона разом з сином та невісткою залишила рідне місто. Спочатку оселилися на Черкащині, потім син знайшов роботу у Києві та поїхав туди, а жінка перебралася у Полтаву до племінниці, яка теж є переселенкою.

«Я прийшла до центру, щоб спитати про грошову допомогу, бо мені потрібне дороге медичне обстеження та ліки. Та й просто хотілося поспілкуватись з земляками. Мені дуже приємно, що тут, у Полтаві, є трішечки Бахмута, де люди можуть на рівних говорити один з одним, бо всіх спіткала одна біда», – поділилася пані Лариса.

 

Гуманітарна допомога та активності для переселенців Бахмутської громади

 

У центрі «З Бахмутом у серці» переселенці отримують гуманітарну, психологічну, юридичну допомогу, а також беруть участь у заходах для дорослих та дітей. Для цього фахівці осередку залучають до співпраці різні благодійні фонди та громадські організації.

Нещодавно співробітники Благодійного фонду «Право на захист» провели прийом заявок на грошову допомогу від UNHCR Ukraine – Агентство ООН у справах біженців в Україні. Це 2220 гривень щомісячно на особу протягом трьох місяців. Також юристи фонду безплатно надають правову допомогу.

 

«З Бахмутом у серці» – центр підтримки переселенців Бахмутської громади діє у Полтаві - Фото №3

 

У травні понад 800 сімей вимушених переселенців з Бахмутської громади, які тимчасово проживають у Полтаві та Полтавській області, у центрі отримали продуктові набори.

Від Гуманітарної місії «Проліска Полтава» переселенці отримали новий одяг. Для людей, які вимушені були виїжджати у більш безпечні регіони з мінімальною кількістю речей, це дійсно необхідна допомога.

За ініціативи освітнього осередку центру «З Бахмутом у серці» для дітей та дорослих організували відвідування літературно-меморіального музею Івана Котляревського. Учасники завітали до садиби, в якій в 1769 році народився, а потім жив та творив полтавський письменник, довідалися чимало нового про історію створення славнозвісної «Енеїди» та про історію Полтави.

 

«З Бахмутом у серці» – центр підтримки переселенців Бахмутської громади діє у Полтаві - Фото №4

 

Діти малюють Перемогу

 

Багато активностей, що впроваджує освітній осередок, спрямовано на дітей. За сприяння дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) від ГО «Всеукраїнська організація «Клас» були отримані набори для розвитку.

«Величезна валіза канцелярського приладдя та ігор стане в нагоді для педагогів Бахмутської громади, які зможуть творчо, змістовно та цікаво проводити різні розвиваючі заняття з дітьми, майстер-класи, творчі майстерні, рухливі ігри та пізнавальні настільні», – повідомили освітяни.

 

«З Бахмутом у серці» – центр підтримки переселенців Бахмутської громади діє у Полтаві - Фото №5

 

Напередодні Дня пам’яті та примирення маленькі мешканці Бахмута ознайомилися з темою Другої світової війни. Діти дізналися про події тих часів, хтось пригадав історії, котрі розповідають у родині. Не обійшлося й без порівнянь з сьогоденням. Захоплюючим стало виготовлення символу вшанування загиблих – червоного маку.

 

«З Бахмутом у серці» – центр підтримки переселенців Бахмутської громади діє у Полтаві - Фото №6

 

Героїзм та жертовність у Другій світовій війні нагадують про те, як легко втратити мир і як важко його повернути. Дітей долучили до акції «Намалюй Перемогу» на підтримку захисників України. Діти різного віку малювали своє бачення перемоги та миру. Їхні роботи із щирими побажаннями передали захисникам, які перебувають у Полтавському військовому шпиталі.

 

«З Бахмутом у серці» – центр підтримки переселенців Бахмутської громади діє у Полтаві - Фото №7

 

Центр підтримки «З Бахмутом у серці» знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. В. Козака, буд. 5. Працює осередок з 9:00 до 14:00, субота та неділя – вихідні.

Інформують мешканців громади щодо діяльності осередку через Telegram-спільноту.

Світлана Денисенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика